Nemocnice Valašské Meziříčí nově testuje na SARS-CoV-2 také samoplátce

5.5.2020

Odběrová místnost v Nemocnici Valašské Meziříčí umožňuje od dnešního dne nově testování na nový typ koronaviru také samoplátcům. Novou službu nabízí nemocnice prostřednictvím laboratoří AGELLAB.

Samoplátci se musejí k odběrům v Nemocnici Valašské Meziříčí předem objednávat, a to prostřednictvím bezplatné linky 800 700 701. „Call centrum vyplní žádanku a přidělí samoplátci variabilní symbol, který mu společně s platebními podmínkami následně pošle. Společně se rovněž s klientem domluví na termínu stěru,“ říká projektová manažerka laboratoří AGELLAB Mgr. Marta Hýnarová s tím, že cena vyšetření je 2.900 korun.

V případě negativity obdrží klienti výsledky testu do druhého dne prostřednictvím SMS zprávy. Informace o pozitivním výsledku musí být sdělena nejdříve Krajskou hygienickou stanicí, která bude klienty zároveň instruovat ohledně dalšího postupu. Rozšíření nabídky testování pro samoplátce nijak negativně neovlivní rychlost zpracovávání výsledků testů u indikovaných pacientů.

Nemocnice Valašské Meziříčí odebírá vzorky pro laboratorní vyšetření na přítomnost koronaviru již od 18. března. Stěry provádějí proškolené sestry, které k dnešnímu dni odebraly přes 200 osob. Odběr se provádí výtěrem z nosu, kdy štětička se přes nosní dírku musí zavést až do nosohltanu.

„Odběrová místnost, ve které se nyní provádějí odběry na průkaz viru SARS-CoV-2 , se přesunula do nově vzniklých prostor za lůžkovou stanicí Interny 1 se zvláštním vstupem, kde budou vyšetřeni jak indikovaní pacienti, tak samoplátci. Vyčleněny jsou zde rovněž pokoje pro hospitalizaci pacientů s podezřením na onemocnění COVID-19,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Valašské Meziříčí MUDr. Martin Hrabovský, MBA.