Nové matrace mají k dispozici pacienti chirurgického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí

9.6.2020

Ke zlepšení pohodlí a prevenci proleženin pacientů na lůžkových chirurgických odděleních pořídila Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, 47 kusů nových antidekubitních matrací. Investice do nového vybavení vyšla na 295 tisíc korun.

„Našim pacientům zajistí nové matrace ještě vyšší komfort. Ocení je zejména pacienti po operačních výkonech, kteří musí dlouhodobě zůstat na lůžku a dodržovat klid a léčebný režim,“ říká hlavní sestra Nemocnice Valašské Meziříčí Mgr. Jana Pelikánová s tím, že u pacienty, kteří z důvodu svého zdravotního stavu musí dlouhodobě ležet na lůžku, mohou ohrožovat proleženiny. Nové matrace působí jako prevence proti proleženinám, pomáhají jednak redukci pocení pacienta, snižují vlhkost pokožky a pomáhají optimálnímu rozložení tlaku. Nové technologické postupy používané při jejich výrobě značně zlepšují tuto prevenci proleženin.

„Reakce jednotlivých pacientů jsou pozitivní. Nové matrace jsou tvrdší než původní, jsou pohodlnější a ošetřovatelskému týmu umožňují snadnější péči o pacienta,“ dodává Mgr. Pelikánová.