Seznámení s objektem za účasti Hasičského záchranného sboru

30.11.2015

V Nemocnici Valašské Meziříčí a.s. proběhlo seznámení s objektem nemocnice za účasti Hasičského záchranného sboru města Valašské Meziříčí a bezpečnostního technika nemocnice.

To vše i za dozoru zástupců vedení nemocnice. Velitel zásahu společně s hasiči se seznamovali s místy, kde jsou uloženy chemické látky, nebo lokalizace uzávěrů medicinálních plynů, uzávěrů vody, plynu, elektřiny, či odemykání evakuačních výtahů. S velitelem zásahu záchranného sboru tak po tři dny samotní hasiči jednotlivých směn procházeli nemocnici a seznamovali se s prostory a místy, kde by v případě nutnosti bylo nutno nejdříve zasáhnout.
Cílem cvičení bylo procvičit a prověřit vedení a řízení zásahu v objektu zdravotnického zařízení, součinnost nasazených jednotek požární ochrany. Důležitým bodem cvičení bylo hlavně se seznámit s objektem pro případ skutečného zásahu“, říká bezpečnostní technik nemocnice, Antonín Bezouška.