Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Novinky a média


Deset přístrojů pomáhá s hojením ran v rámci podtlakové terapie VAC v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí

15.7.2024

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí využívá VAC systém, tedy metodu, která působením řízeného podtlaku na povrch rány zlepšuje její hojení již více než 10 let. Doposud byl přiložen VAC systém celkem 558 pacientům, u kterých bylo provedeno 1 233 výměn v rámci podtlakové terapie. Jen za rok 2023 a první pololetí 2024 byla podtlaková terapie přiložena 121 pacientům, kterým pomohla v rámci různých operačních a chirurgických diagnóz.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za 1. pololetí 2024 narodilo 242 dětí, přibylo rodiček ze zahraničí

1.7.2024

Celkem 242 dětí přišlo na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí za první pololetí roku 2024. Z toho bylo 128 holčiček a 114 chlapců. Trendem posledního roku jsou častější porody žen ze zahraničí.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zlikvidovala za uplynulý rok více než 1 760 kilogramů elektroodpadu

25.6.2024

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí jen za rok 2023 zlikvidovala více než 1 760 kilogramů elektroodpadu v rámci projektu „Zelená firma“, do kterého je dlouhodobě zapojena. V porovnání s rokem 2022 je to navýšení o téměř 300 kilogramů. V letošním roce je předpoklad zlikvidovat obdobný objem hmotnosti jako za loňský rok. Nemocnice tak nadále dokazuje, že patří ke společnostem, které nejsou lhostejné k životnímu prostředí.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí ročně vyšetří 4 tisíce pacientů díky novému přístroji na magnetické rezonanci

21.6.2024

Primářka radiodiagnostického oddělení z Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí MUDr. Gabriela Chudárková zhodnotila přínos nového pracoviště magnetické rezonance, které se zaměřuje i na screeningový program záchytu karcinomu prostaty.

Celý článek


Jak správně provádět resuscitaci? V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí jsou všichni zaměstnanci proškoleni ARO týmem

18.6.2024

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí v současnosti dokončuje cyklus školení kardiopulmonální resuscitace v rámci lékařského, nelékařského a nezdravotnického personálu. Školení probíhá v souladu s akreditačním standardem SAK ČR a je rozděleno na 16 cyklů z důvodu kapacity proškolení každého zaměstnance nemocnice. KPR (kardiopulmonální resuscitace) je souborem znalostí a dovedností základní neodkladné resuscitace bez použití speciálního vybavení a pomůcek.

Celý článek


Odborné přednášky. Odborníci z České i Slovenské republiky. Plný přednáškový sál. To byl další ročník konference věnované zažívacímu traktu

10.6.2024

Odborníci na onemocnění zažívacího traktu se poslední květnový pátek zúčastnili již 28. ročníku odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, který pořádal Vzdělávací a výzkumný institut AGEL společně s Nemocnicí AGEL Valašské Meziříčí. Odborná témata lékařské i nelékařské sekce přilákala na konferenci více jak 150 účastníků z řad zdravotního personálu napříč Českou i Slovenskou republikou.

Celý článek


Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vyšetřuje miminka novým oftalmoskopem

6.6.2024

Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí využívá pro novorozence nový Oftalmoskop Piccolight E56-6, který byl pořízen za účelem vyšetření screeningu vrozené katarakty neboli zákalu oční čočky. Od roku 2005 patří screening katarakty mezi povinná vyšetření před propuštěním novorozence do domácí péče.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí pacientům možnost voleb do Evropského parlamentu

5.6.2024

Ve dnech 7. a 8. června 2024 proběhnou volby do Evropského parlamentu. Pacienti Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s., kteří budou hospitalizováni v průběhu voleb, právo volit samozřejmě neztrácí.

Celý článek


Specialisté na zažívací trakt míří na konferenci Rožnovský gastroenterologický den

24.5.2024

Odborníci na onemocnění zažívacího traktu zavítají v pátek 31. května do Rožnova pod Radhoštěm. Vzdělávací a výzkumný institut AGEL společně s Nemocnicí AGEL Valašské Meziříčí zde pořádají již 28. ročník odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, která je určena jak lékařským, tak i nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Akce zahrne přes 30 odborných přednášek zaměřených na specifické trávicí potíže, metody léčby i komplikace onemocnění zažívacího traktu.

Celý článek


Den otevřených dveří v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí přilákal přes stovku návštěvníků. Zájem byl zejména o vyšetření znamének

21.5.2024

Minulý týden se uskutečnil v prostorách Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí Den otevřených dveří, který zaujal širokou veřejnost. Zájemci měli možnost kromě množství nabízených vyšetření nahlédnout i do prostor, kam jindy nezavítají. Navštívit mohli i klinické laboratoře sloužící k vyšetření krevních vzorků nebo patologii.

Celý článek


Nové digitální váhy pro kontrolu hmotnosti novorozenců lze zapůjčit v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí

16.5.2024

Gynekologicko-porodní oddělení nabízí maminkám po porodu možnost zapůjčení digitální váhy. Nové a přesnější digitální váhy z Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí jsou k dispozici rodičům pro kontrolu hmotnosti novorozenců.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabídne na Dni otevřených dveří vyhledávaná vyšetření i novinku v rámci ukázky virtuální reality na rehabilitaci

7.5.2024

Již popatnácté nabídne Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zájemcům z řad široké veřejnosti bezplatné vyšetření a konzultace v rámci Dne otevřených dveří, který se koná 14. května 2024 od 14 do 18 hodin. Na více než 17 stanovištích mohou zájemci absolvovat bezplatná vyšetření, poradenství, edukace i prohlídky vybraných moderních odborných pracovišť.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí založila PICC tým. Odborný tým zajišťuje komplexní péči o katetry pacientů

2.5.2024

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí rozšířila spektrum svých nabízených služeb o PICC tým, jehož cílem je zajistit komplexní péči o katetry u pacientů. Nově vzniklý odborný tým zajistí zkvalitnění ošetřovatelské péče, zvýšení bezpečí a komfortu pacientů.

Celý článek


Žáci ze ZŠ Vyhlídka četli seniorům v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí v rámci projektu Babičko a dědečku, pojďme si povídat

23.4.2024

Smyslem projektu Babičko a dědečku, pojďme si povídat je zejména propojení generací, edukace dětí ze základních škol a seznámení dětí s nemocničním prostředím z jiného úhlu pohledu. Pro seniory jsou podobné akce odreagováním od dlouhodobého pobytu na lůžku a přinášejí jim radost do života.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí využívá při léčbě pacientů na rehabilitaci virtuální realitu

18.4.2024

Využití technologií virtuální reality nejvíce spojujeme se zábavou, avšak stále častěji se objevuje také v jiných odvětvích a přirozeně pronikla i do zdravotnictví. Nejnovější technologické trendy sleduje i Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a virtuální realitu zahrnula do svých služeb. Novinka pomáhá pacientům v rámci rehabilitace.

Celý článek


Jarní sbírka potravin pro Charitu měla mezi zaměstnanci Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí úspěch

9.4.2024

Jarní sbírka potravin, kterou každoročně pořádá NADACE AGEL, byla i letos velmi úspěšná. Zaměstnanci Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí během měsíce března vybrali pro klienty Centra sociálně-materiální pomoci Charity ve Valašském Meziříčí převážně trvanlivé potraviny. Ty budou následně pracovníky daného Centra průběžně rozdělovány mezi nejpotřebnější klienty, kteří Charitu navštěvují.

Celý článek


Velikonoční hodování: člověk si může dopřát vše, ale se zdravou mírou, radí vedoucí stravovacího provozu Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí Tomáš Jareš

28.3.2024

Alkohol, sladkosti a domácí hodování – Velikonoce jsou svátkem, který se nese nejen ve znamení oslavy svátku jara, ale také může pro řadu lidí znamenat zdravotní nepříjemnosti v důsledku přejídání a vyšší konzumace alkoholu. Vedoucí stravovacího provozu Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí Tomáš Jareš, DiS. je zastáncem udržení zdravé míry při konzumaci všech velikonočních stravovacích lákadel.

Celý článek


Nespavost, spojená s nedostatečně dlouhým a kvalitním spánkem, může vést k celé řadě onemocnění

21.3.2024

Spánek patří k základním biologickým potřebám a s jeho dlouhodobým deficitem nelze kvalitně žít. Během spánku se z mozku odplavují toxiny, které vznikly v průběhu dne, a obnovují se fyzické i psychické síly. Spánek podporuje obranyschopnost, hormonální a metabolické pochody, tedy děje nezbytné k prevenci vzniku celé řady onemocnění, jako je například vysoký krevní tlak, obezita či deprese.

Celý článek


Centrální operační sály Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí mají nové vybavení - vyhřívací misky ulehčí práci zdravotníkům

15.3.2024

Zdravotnickému personálu Centrálních operačních sálů Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slouží nově dvě vyhřívací misky. Moderní vybavení ohřívá aplikační roztoky při operacích.

Celý článek


Navštívit bariatrickou ambulanci v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí patří mezi má nejlepší rozhodnutí v životě,“ říká pan Jaroslav Šrámek, který zde podstoupil bariatrickou operaci

4.3.2024

Bariatrická ambulance Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí nabízí obézním a morbidně obézním pacientům své služby již od roku 2005. Od té doby se pracoviště stalo nadregionálním centrem chirurgické léčby morbidní obezity ve Zlínském kraji. Tým primáře MUDr. Aleše Bařinky pomohl desítkám pacientů zhubnout pomocí operačního řešení.

Celý článek


Spánek novorozenců střeží v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí osm nových monitorů dechu

23.2.2024

Osm životně důležitých přístrojů pro sledování dechu čerstvě narozených miminek získalo novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí od Nadace Křižovatka. Dar z rukou ředitelky Mgr. et Mgr. Michaeli Špunarové, Ph.D. převzal primář oddělení MUDr. Marian Šmoldas. Srdečné díky patří společnosti CS CABOT za jejich finanční příspěvek k tomuto významnému projektu.

Celý článek


Obecně rozšířeným omylem je, že pacient má alergii na srst zvířete, říká lékařka alergologické ambulance MUDr. Michaela Vrlíková

14.2.2024

Lékařka alergologické ambulance Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí MUDr. Michaela Vrlíková je vyhledávanou odbornicí s praxí v diagnostice a léčbě alergologických onemocnění. Denně se setkává s pacienty, kteří již nyní začínají pociťovat počátek typických jarních alergií.

Celý článek


Ambulance paliativní a podpůrné péče funguje v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí již 5 let. Pacienty navštěvuje paliativní tým také doma

9.2.2024

Je 8.30 minut. Lékařka Ambulance paliativní péče MUDr. Veronika Mikolajková společně se sestřičkou Bc. Jaroslavou Petřekovou nasedají do auta. Cílem cesty je nedaleký Rožnov pod Radhoštěm a pan Bartošek, který pravidelně dochází do paliativní ambulance a nyní projevil zájem o návštěvu u něj doma. Takto vypadá jedna z běžných návštěv paliativního týmu u jejich klienta.

Celý článek


„Začíná to poruchami spánku a nálady, může končit jaterní cirhózou – alkoholismus hrozí v každém věku,“ říká internista MUDr. Tomáš Kocmánek

26.1.2024

V minulosti Světová zdravotnická organizace (WHO) považovala za bezpečnou denní dávku alkoholu dvě jednotky u mužů a jednu jednotku u žen. Jednotkou alkoholu se myslí jakýkoliv nápoj, který v sobě obsahuje 14g alkoholu (ethanolu), tedy jedno malé pivo nebo malý panák slivovice. Podle nových zjištění WHO v roce 2023 aktualizovala svá doporučení, podle kterých již neexistuje žádná dávka alkoholu, která by byla považována za zcela bezpečnou.

Celý článek


Řeší extrémní obezitu i prevenci nadváhy - Centrum redukce hmotnosti je vyhledávaným nadregionálním centrem léčby už 12 let

16.1.2024

Počet Čechů, kteří mají problémy s kily navíc, je stále vyšší. Každý třetí trpí nadváhou, každý pátý je podle odborných zdrojů obézní. Obezita zásadně ohrožuje fyzické zdraví a způsobuje i nemalé psychické problémy. Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí proto již v roce 2012 otevřela Centrum redukce hmotnosti a preventivní medicíny, které navázalo na činnost obezitologické ambulance. Již přes dvanáct let tak v nemocnici poskytují komplexní terapii pacientům s vyšším až extrémním stupněm obezity, včetně operační léčby.

Celý článek


Zlomeniny, ale i omrzliny - Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí v posledních dnech ošetřuje více pacientů, kteří se zranili pádem na náledí nebo kvůli mrazu

12.1.2024

Pacienty ošetřují v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí 24 hodin denně, nejčastěji se jedná o úrazy spojené s venkovní sportovní aktivitou. Primárně jde o lehčí a středně těžká zranění. Samotnou chirurgickou ambulancí projde denně zhruba 100 pacientů jak s nově vzniklými potížemi a úrazy, tak také v rámci kontroly již dříve zavedené léčby.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za uplynulý rok narodilo 594 dětí

4.1.2024

Antonín, Ondřej, Vojtěch, Rozálie, Nela, Viktorie. To jsou vybraná jména některých z 594 dětí, které přišly v loňském roce na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Celkem zdravotníci přivedli na svět 286 děvčat a 308 chlapců.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv

21.12.2023

S platností od 23. 12. 2023 ruší Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s., vydaný zákaz návštěv ze dne 14. 12. 2023

Celý článek


Rozpis Lékářské pohotovostní služby (LPS) o vánočních svátcích

19.12.2023

Rozpis Lékářské pohotovostní služby (LPS) o vánočních svátcích:

Celý článek


Rehabilitační péče jak v ambulantním sektoru, tak i u hospitalizovaných pacientů patří mezi velmi žádanou a vyhledávanou. Počet lidí, kteří se málo hýbou a mají poté problém s páteří, strmě roste.

15.12.2023

Fyzioterapeut v nemocnici poskytuje rehabilitační péči především pro lidi v poúrazovém stavu nebo u ortopedických i neurologických onemocnění pacientů. V rámci nemocnice probíhá rehabilitace na lůžkové části chirurgických, interních i JIP oborů a na lůžkovém Rehabilitačním oddělení, kde se věnujeme rehabilitační péči nejvíce pacientům po úrazech a totálních endoprotézách.

Celý článek


Zákaz návštěv

13.12.2023

S platností od 14. 12. 2023 jsou zakázány návštěvy v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí a.s., a to z důvodu zhoršené epidemiologické situace a nárůstu hospitalizovaných i ambulantních pacientů s nemocí Covid-19 a vysokou nemocností zdravotnického personálu. Zákaz návštěv vyhlašuje vedení nemocnice po dohodě s KHS a bude platit až do odvolání.

Celý článek


Vánoční atmosférou začíná dýchat i Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

11.12.2023

Co nejkrásnější vánoční svátky se snaží připravit personál Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pro své pacienty. I když se zdravotníci snaží v tomto období propustit do domácí péče na svátky všechny, komu to zdravotní stav dovolí, budou Vánoce v nemocnici trávit i pacienti, kteří musí z důvodu své nemoci, úrazu či diagnózy být pod neustálým dozorem lékařského i nelékařského personálu.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí je v rámci šetření HCI druhou nejlepší v ČR v souvislosti s výskytem nozokomiálních infekcí během hospitalizace.

7.12.2023

Každý pacient, který je hospitalizován ve zdravotnickém zařízení nebo se tam podrobí zákroku, je ohrožen nozokomiální nákazou. Je to nákaza, která vznikla v souvislosti s pobytem pacienta v nemocničním prostředí, ať již v ambulantní nebo lůžkové části. Tato infekční komplikace může zhoršit průběh základního onemocnění, prodlužuje dobu hospitalizace a zvyšuje náklady na léčbu.

Celý článek


Zákaz návštěv na Oddělení následné péče I.

22.11.2023

S platností od 22. 11. 2023 jsou zakázány návštěvy na oddělení následné péče (ONP 1) Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s., a to z důvodu zhoršené epidemiologické situace. Zákaz návštěv je odsouhlasen s KHS ve Vsetíně. Zákaz návštěv bude platit až do odvolání.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí získala Osvědčení pro zajišťování odběrů pupečníkové a placentární krve, tkáně pupečníku a tkáně placenty

10.11.2023

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí získala toto osvědčení v rámci tkáňového zařízení CORD BLOOD CENTER CZ. Zajišťování odběru se provádí na základě povolení Státního ústavu pro kontrolu léčiv v souladu zákona o lidských tkáních a buňkách a smlouvy mezi tkáňovým a odběrovým zařízením.

Celý článek


Nová transportní a vyšetřovací lehátka usnadní práci personálu Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

2.11.2023

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pořídila pro své pacienty devět nových lehátek – dvě transportní, určena k převozu pacientů, a sedm vyšetřovacích.

Celý článek


Zájem o služby zdravotně-sociálního pracovníka s ohledem na stárnutí populace narůstá každým rokem

26.10.2023

Sociální pracovník by měl být tím, kdo dokáže pacienta i jeho rodinu vyslechnout a podpořit v nepříznivé situaci, kterou právě prožívají, říká zdravotně-sociální pracovník Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, Mgr. Monika Ondřejková. V rámci Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí působí na pozici zdravotně-sociálního pracovnice. Co vše její profese obnáší?

Celý článek


Den otevřených dveří gynekologicko-porodního a novorozeneckého oddělení

20.10.2023

V úterý, 24. října od 14.30 do 18.00 pořádá Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pro zájemce z řad maminek, budoucích rodiček a široké veřejnosti Den otevřených dveří gynekologicko - porodního a novorozeneckého oddělení. K dispozici bude návštěvníkům erudovaný personál jednotlivých oddělení, který zodpoví veškeré dotazy a provedou přítomné po jednotlivých pracovištích.

Celý článek


Doporučení pro návštěvy hospitalizovaných pacientů

13.10.2023

S odkazem na MZDR 26978/2023-1/0VZ je doporučeno hlavní hygieničkou ČR v rámci prevence přenosu respiračních nákaz (chřipka, covid) zavést v nemocnicích a sociálních službách preventivní opatření týkající se používání adekvátní ochrany dýchacích cest – používání FFP2 respirátorů.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv na ONP 2

21.9.2023

Ke dni 21. 9. 2023 je zrušen zákaz návštěv na oddělení následné péče (ONP 2).

Celý článek


Nemocnici ve Valašském Meziříčí bude provozovat i nadále skupina AGEL, největší soukromý poskytovatel zdravotní péče ve střední Evropě. Od roku 2004 do zdravotnického zařízení investoval již přes 250 milionů korun

18.9.2023

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí disponuje téměř 300 lůžky, ročně ošetří více než 100 000 ambulantních pacientů a na 13 000 pacientů hospitalizuje na svých lůžkových odděleních. Zdravotní péči zajišťuje pro 85 000 obyvatel přilehlého regionu.

Celý článek


Snažíme se dětem předat co nejvíce zkušeností a praktických rad, říká zdravotnická záchranářka anesteziologicko-resuscitačního oddělení, Vendula Pořická, DiS.

13.9.2023

Diplomovaná zdravotnická záchranářka Vendula Pořická pracuje na anesteziologicko-resuscitačním oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí jako zdravotnický záchranář. Kromě svých volnočasových aktivit, které taktéž mnohdy tráví zdravotnickým dozorem u sportovních závodů, se od začátku tohoto roku věnuje edukační činnosti žáků základních a středních škol s názvem „Neboj se pomoci“, jehož žadatelem u Ministerstva zdravotnictví ČR je Vzdělávací a výzkumný institut AGEL.

Celý článek


Zákaz návštěv na Oddělení následné péče II. u pozitivních a izolovaných pacientů

11.9.2023

S platností od 12. 9. 2023 jsou zakázány návštěvy na oddělení následné péče (ONP 2) u pozitivních a izolovaných pacientů, a to z důvodu zhoršené epidemiologické situace.

Celý článek


NADACE AGEL přispěla devítileté Elle na delfinoterapii

5.9.2023

Devítiletá Ella, která trpí vrozenou vývojovou vadou centrálního nervového systému, si i díky příspěvku NADACE AGEL mohla užít moderní delfinoterapii v Turecku. Dívence z Valašského Meziříčí, která je vývojově na úrovni tříletého dítěte, speciální terapie pomohla k výraznému osamostatnění.

Celý článek


Zdravotní trable, velká nadváha, nespočet bezúspěšně vyzkoušených diet – pacientů specializované bariatrické poradny Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí je stále více

22.8.2023

Obezita trápí zhruba čtvrtinu Čechů a její řešení se ve vážnějších stupních obvykle neobejde bez zásahu lékařů. V bariatrické ambulanci Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zdravotníci každý rok přivítají na 300 osob s jakoukoliv formou obezity. Ti, kteří splní požadované podmínky pro operaci v rámci svého zdravotního stavu, se následně dostávají až na operační sál. Pro potřebu těchto zákroků má valašskomeziříčská nemocnice speciální operační stůl s nosností až 400 kg.

Celý článek


Tejpování – účinná pomoc novopečeným i budoucím maminkám. V porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pomocí tejpů podporují hojení, laktaci i zmírnění bolestí

13.8.2023

Přes 500 spokojených pacientek z řad čerstvých i budoucích maminek ročně vyzkouší v porodnici Nemocnice AGEL ve Valašském Meziříčí kineziologické tejpování – metodu, která úspěšně pomáhá v mnoha dalších lékařských oborech. Ve Valašském Meziříčí tejpování přizpůsobují na míru každé z žen.

Celý článek


Vzájemná důvěra mezi zdravotníkem a pacientem je pro nás nezbytná“, říká vrchní sestra chirurgické odbornosti, Karla Melichaříková, která popisuje kroky pacienta od vstupu do nemocnice až na nemocniční lůžko

27.7.2023

Máte jít k operačnímu zákroku nebo máte jiné zdravotní potíže, které vás směřují do Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí s chirurgickou diagnózou? Víte, jak takový příjem pacienta vlastně vypadá a co mu předchází? Pokud ne, či jen zevrubně, přinášíme vám možnost nahlédnout do struktury koloběhu příjmu jak plánovaného, tak i akutního. „Není se čeho obávat, erudovaný odborný personál vám vše vysvětlí, provede vyšetřeními a dovede až na hospitalizační lůžko“, říká vrchní sestra chirurgické odbornosti, Karla Melichaříková.

Celý článek


Oddělení dýchá domácí, vstřícnou a srdečnou atmosférou, personál zde bez úsměvu neuvidíte, říká primářka rehabilitace MUDr. Věra Fajkošová

25.7.2023

Rehabilitační péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí patří mezi velmi žádanou a vyhledávanou nejen ve Zlínském kraji, ale má daleko větší přesah i mimo zdejší region. Velkou zásluhu na vzestupu a prestiži rehabilitace má primářka MUDr. Věra Fajkošová, která v nemocnici pracuje již téměř tři dekády. A že je opravdu péče na úrovni a velmi poptávaná, dokazují nejen množství spokojených klientů, ale i vyhledávaní odborné pomoci od mediálně známých osobností. Posledním pacientem z veřejného života u primářky Fajkošové byl taneční mistr a porotce úspěšné televizní soutěže Stardance – když hvězdy tančí, pan Zdeněk Chlopčík.

Celý článek


Každý pracovní den je pro mě výzvou a odpovědností zajistit bezproblémový chod celé nemocnice, říká správce Libor Zetek

19.7.2023

Nemocnice a její chod není jen o zdravotnickém personálu, který se stará o pacienty na ambulancích a lůžkových odděleních. Neméně důležitou činnost zde vykonávají i pracovníci, kteří si plní úkoly i v nezdravotnickém provozu. Jaké to jsou úkoly a jak velká je rozmanitost těchto prací nám přiblížil správce nemocnice, pan Libor Zetek.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za první pololetí 2023 narodilo 280 dětí

4.7.2023

Jan, David, Ondřej, Patrik, Tomáš, Natálie, Anna, Viktorie, Sára. To jsou jména, která rodiče vybrali některým z 280 dětí, které přišly v prvním pololetí tohoto roku na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. V téměř rovnoměrném rozložení pohlaví narozených dětí zvítězili chlapci, kterých se doposud narodilo o 10 více. Celkem tedy 145 chlapců a 135 děvčat. Celkem třikrát byla narozena dvojčata. V loňském roce patřilo prvenství v tomto období naopak děvčatům.

Celý článek


Teplotní komfort na novorozeneckém oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zajišťují miminkům nové vyhřívané podložky

19.6.2023

Další dvě speciální vyhřívané podložky HM-13 má nově ve své výbavě novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Na oddělení je nyní využívají pro potřeby novorozenců v postýlce a jako součást přebalovacího a koupacího pultu.

Celý článek


Cílem a smyslem naší práce je v akutní fázi snížit stresovou reakci zaměstnance a dopomoci mu se v dané situaci zorientovat

9.6.2023

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. má v současné době tři své zaměstnance, kteří prošli několikaměsíčním kurzem v rámci PEER podpory pracovníků ve zdravotnictví. Jsou jimi primářka interní odbornosti, MUDr. Marie Černochová a všeobecné sestry z oddělení Multidisciplinární JIP a ARO Martina Zbranková a Vladimír Melichařík, DiS. Jejich cílem je pomoci zaměstnancům, kteří se dostanou do nějakého stresového, nebo traumatického prostředí, aby jim pomohli zmírnit jejich negativní zážitky tak, aby se co nejméně promítly do jejich pracovních činností. Zeptali jsme se tedy Vladimíra a Martiny, jak se k této profesní činnosti dostali a co vše to nyní pro ně obnáší.

Celý článek


Úspěšný dozorový audit potvrdil vysokou kvalitu laboratoří Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

9.6.2023

Klinické laboratoře Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí prošly dozorovým auditem ČIA (Český institut pro akreditaci). Letošní dozorový audit byl směřovaný na laboratoř patologie, která je jejich součástí. Tyto externí audity musí akreditované laboratoře pravidelně absolvovat z důvodu prověření plnění požadavků normy ČSN EN ISO 15189:2013, podle které jsou akreditované. Dává to jistotu pacientům, že laboratoř poskytující služby dodržuje nejpřísnější normy týkající se bezpečí a kvality.

Celý článek


Chcete přestat kouřit? Ambulance pro odvykání kouření Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pomůže!

30.5.2023

Přes 200 aktivních kuřáků již prošlo ambulancí pro závislé na tabáku Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, kterou vede primářka interního oddělení MUDr. Marie Černochová. Největší zájem o léčbu v centru je mezi muži kolem čtyřiceti let. Velice často však přicházejí až v momentě, kdy je už začaly trápit zdravotní potíže.

Celý článek


Specialisté z oboru gastroenterologie se opětovně sejdou na odborné konferenci

26.5.2023

Odborníci na onemocnění zažívacího traktu z celé republiky zavítají tento týden do Rožnova pod Radhoštěm. Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zde společně se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL pořádá již 27. ročník odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, která je určena jak lékařským, tak i nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Akce zahrne přes 30 přednášek zaměřených na specifické trávicí potíže, metody léčby i komplikace onemocnění zažívacího traktu.

Celý článek


Rodičky mohou v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí využívat novou porodní vanu

19.5.2023

Novou relaxační vanu mohou nyní využít nastávající maminky, které se rozhodnou pro porod v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí. Relaxační koupel ve vaně má výrazný vliv na zmírnění porodních bolestí, zkrácení celého porodu a snížení množství podávání léků proti bolesti během porodu.

Celý článek


Práce zdravotní sestry má budoucnost, studentky by neměly nad tímto povoláním váhat, říká Irena Zátorská, dlouholetá sestra chirurgické ambulance

15.5.2023

Všeobecná sestra Irena Zátorská pracuje v nemocnici AGEL Valašské Meziříčí již od roku 1985, letos tedy 38 let. Během této doby se na pracovištích, kde působila, vystřídaly desítky spolupracovníků. Její začátky jsou spjaté s dětským oddělením, následně s lůžkovým chirurgickým oddělením a posledních 35 let s chirurgickou ambulancí, kde pracuje doposud. Jak sestra Irena vnímá posun v inovaci léčby oproti jejím začátkům? Co pro ní bylo překvapením v rámci diagnostiky v léčbě a usnadnění práce nebo jak vnímá svou současnou práci všeobecné sestry příjmové ambulance?

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabídne na Dni otevřených dveří vyhledávaná vyšetření i novinky v podobě prohlídek moderních pracovišť

5.5.2023

Již počtrnácté nabídne všem zájemcům Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. bezplatné vyšetření a konzultace od zdravotnického personálu nad výsledky nabízených vybraných vyšetření v rámci Dne otevřených dveří, které se uskuteční 10. května 2023 od 14.00 do 18.00 hodin. Na více než patnácti stanovištích mohou zájemci absolvovat bezplatná vyšetření, poradenství, edukace i prohlídky vybraných moderních prostor.

Celý článek


Nové vybavení zajistí větší pohodlí rodiček ve valašskomeziříčské nemocnici

24.4.2023

Porodní sály Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí rozšířily své přístrojové vybavení o fetální monitor Avalon s možností bezkabelového monitorování děložní činnosti a tepové frekvence plodu a rodičky. Hlavní předností novinky je, že umožňuje ženám se volně pohybovat v prostorech porodního sálu.

Celý článek


Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí převzalo osm nových přístrojů pro bezpečný spánek novorozenců

14.4.2023

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených miminek získalo novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Celkem osm nových monitorů dechu v hodnotě 20 tisíc korun předala za Nadaci Křižovatka primáři dětského a novorozeneckého oddělení MUDr. Liboru Slováčkovi a staniční sestře novorozeneckého oddělení Kateřině Frkalové, DiS., regionální manažerka pro Moravu Hana Michnová a za sponzory paní Věra Kundrátová ze společnosti Cyrilovo pekařství.

Celý článek


Maminka a dcera působí jako zdravotnice společně v jedné nemocnici

5.4.2023

Markéta Pobořilová pracuje v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí již 25 let. Bez nadsázky lze tedy říci, že je s nemocnicí spjatá většina jejího života. Dvojnásob to pak platí u její dcery Sáry, která chodila už jako malá maminku navštěvovat do práce, a dnes se za zdmi valašskomeziříčské nemocnice sama pomalu stává zdravotnicí – absolvuje zde totiž praxi jakožto studentka zdravotnické školy. Dvě generace zdravotnic se tak potkávají pod jednou střechou, s různými sny a názory, přesto se stejným cílem – pomáhat lidem.

Celý článek


Lékaři Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí operují pomocí nové moderní laparoskopické věže

22.3.2023

Moderní laparoskopickou věží se nyní můžou pochlubit Centrální operační sály Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Oproti starším typům laparoskopických přístrojů je nová věž za téměř 4 miliony korun mnohem modernější. Na operačních sálech Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí mají nyní k dispozici dvě laparoskopické věže.

Celý článek


Povolení návštěv pacientů na Odděleních následné péče

22.3.2023

Od 22. 3. 2023 jsou opět povoleny návštěvy na lůžkovém oddělení následné péče (ONP 1 a ONP 2). Nejbližší příbuzní bez známek akutního respiračního onemocnění mohou na návštěvu pouze s respirátorem nejméně třídy FFP2 (po dobu návštěvy musí být na ústech) a pouze 1 osoba za den (v době návštěv) na max. 15 min. Tímto opatřením chráníme především nemocné seniory, ale také zaměstnance oddělení.

Celý článek


Centrální sterilizace Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pracuje v novém systému, který zjednodušil evidenci a eliminoval papírové žádanky

13.3.2023

Jednoduší evidence nástrojů a odbourání papírových žádanek. To jsou hlavní výhody nového systému, který byl nainstalován na Centrální sterilizaci Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Centrální sterilizace je oddělení, které provádí předsterilizační přípravu zdravotnických prostředků, jež zahrnuje mytí a dezinfekci, setaci a parní sterilizaci chirurgického instrumentaria a dalších zdravotnických prostředků. Pracovníci centrální sterilizace zajišťují komplexní službu při přípravě sterilních zdravotnických prostředků pro operační sály a všechna lůžková i ambulantní pracoviště.

Celý článek


Porodní oddělení nově nabízí kojícím ženám zapůjčení dvoufázové elektrické odsávačky

28.2.2023

Porodní oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. nově nabízí kojícím ženám zapůjčení dvoufázové elektrické odsávačky od firmy Medela.

Celý článek


Nechat si uschovat pupečníkovou krev? Porodní sál Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí tuto možnost maminkám nabízí

28.2.2023

Porodní sál Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí svým rodičkám již více než deset let možnost odběru pupečníkové krve, placentární krve, tkáně pupečníku, placenty ihned po narození dítěte k úschově v „rodinné“ bance pupečníkové krve.

Celý článek


Přes 80 tisíc aplikací a často i 600 lidí denně. To jsou statistiky očkovacího centra Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, které nyní ukončuje svou činnost

24.2.2023

Přes dva roky bylo otevřeno Očkovací centrum v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí. S klesajícím zájmem veřejnosti o očkování byla v posledních měsících nejprve upravována provozní doba Očkovacího centra na dva dny v týdnu a nyní bylo rozhodnuto o ukončení její činnosti k poslednímu dni měsíce února.

Celý článek


Zákaz návštěv na Odděleních následné péče

23.2.2023

S platností od 24. 2. 2023 do odvolání, jsou zakázány návštěvy na odděleních následné péče (ONP 1 a ONP 2) z důvodu zhoršené epidemiologické situace.

Celý článek


Porodní asistentka Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí budoucím rodičkám novinku v podobě gravidjógy

13.2.2023

Lékaři a porodní asistentky na gynekologicko-porodním oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí se snaží budoucím maminkám nabídnout to nejlepší. Proto se průběžně vzdělávají a učí se novinky a trendy v aktuálním porodnictví. Cvičení pro těhotné, které probíhá každé pondělí v prostorách tělocvičny rehabilitace pod vedením lektorky a porodní asistentky Bc. Michaely Hronkové, bude nově zaměřeno také na gravid jógu.

Celý článek


Oddělení klinické biochemie Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vydalo pacientům v loňském roce více než 1 800 transfuzních přípravků

3.2.2023

Darování krve je jedinečným darem člověka člověku. Dárce "vstupuje" do léčby nemocného a umožňuje tak zachránit ohrožený život. Transfuze krve či jejích složek je potřeba nejen při úrazech, operacích, ale i při léčbě závažných onemocnění, jako jsou leukémie, krvácivé poruchy, onemocnění jater či ledvin. Za rok 2022 nemocnice podala pacientům v rámci operačních výkonů, porodů či hospitalizací 1 836 koncentrátů červených krvinek a 373 jednotek plazmy.

Celý článek


Oddělení následné péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí má pro své pacienty nové sprchovací lehátko

30.1.2023

Oddělení následné péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí se může pochlubit příjemnou novinkou, jenž význačným způsobem vylepší komfort klientů při hygieně a usnadní práci zdravotnickému personálu. Pacienti Oddělení následné péče mohou nyní využít pohodlí a další přednosti nového sprchovacího lehátka.

Celý článek


Když selže dieta, může morbidně obézním lidem pomoci chirurgická léčba

18.1.2023

Pomůže mi s hubnutím operace? Tyto otázky dostávají nejen aktuálně, v době novoročních předsevzetí, odborníci z bariatrické ambulance Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí velmi často. Extrémní rozměry i hmotnost u morbidně obézních pacientů vyžadují mnohdy speciální vybavení a téměř vždy speciální zacházení. Ve Zlínském kraji a na Valašsku takovým lidem dokážou pomoci v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí.

Celý článek


Gynekologové Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vyšetřují zcela novým ultrazvukem

13.1.2023

Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí má ve svém portfoliu nový ultrasonograf (ultrazvuk) Voluson S 8T. Jde o jeden z nejmodernějších diagnostických ultrazvukových softwarových systémů, které může personál nabídnout klientkám připravujícím se na porod dítěte

Celý článek


Hospitalizovaní pacienti Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí mohou využít možnosti volit prezidenta přímo v nemocnici

9.1.2023

Hospitalizovaní pacienti Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, jejichž zdravotní stav jim nedovolí se osobně zúčastnit voleb Prezidenta republiky ČR ve svých volebních okrscích, budou moci odvolit i na nemocničním lůžku. Podmínkou je, aby byl pacient předem zaevidován do zvláštního seznamu voličů.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za uplynulý rok narodilo 640 dětí

3.1.2023

Antonín, Kristián, Jakub, Rozálie, Sofie, Natálie. To jsou vybraná jména některých z 640 dětí, které přišly v loňském roce na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Celkem zdravotníci přivedli na svět 317 děvčat a 323 chlapců.

Celý článek


Matylda je prvním dítětem roku 2023 v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

2.1.2023

V porodnici přišlo na svět 1. miminko roku 2023 přesně ve 12:03 hodin.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí pacienti o Vánoce nepřijdou

20.12.2022

Co nejkrásnější Vánoce se snaží pacientům, kteří nemohou být ve svátečním období doma, připravit personál Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. I když se zdravotníci snaží v tomto období propustit na svátky všechny, komu to zdravotní stav dovolí, budou Vánoce v nemocnici trávit pacienti, kteří musí být z důvodu své nemoci či diagnózy pod neustálým dozorem lékařů a sester.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí opětovně nabídne kurzy první pomoci pro širokou veřejnost

14.12.2022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí a Městskou knihovnou otevírá od ledna 2023 kurzy první pomoci pro širokou veřejnost. Edukační setkání budou probíhat jednou měsíčně v knihovně komunitního centra ve Valašském Meziříčí.

Celý článek


Změna provozní doby očkovacího centra

8.12.2022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. nabízí veřejnosti možnost se nechat naočkovat modifikovanou kombinovanou vakcínou Comirnaty, cílící na současné varianty kmenů způsobující onemocnění Covid-19.

Celý článek


Porodní oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí maminkám využití kineziologických tejpů

7.12.2022

Pro zpříjemnění těhotenského stavu a zmírnění poporodních obtíží nabízí porodnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí možnost využití kineziologických tejpů. Jejich využití je rozsáhlé a každé rodičce lze přizpůsobit zatejpování na individuální obtíže. Nově porodní oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zajišťuje tejpování v rámci péče o jizvu po císařském řezu, a to od prvního poporodního dne v rámci prevence bolesti zad nebo nesprávného hojení.

Celý článek


Změna prostor Lékařské pohotovostní služby (LPS)

2.12.2022

Od soboty 3. 12. 2022 je ordinace Lékařské pohotovostní služby (LPS) přesunuta do prostor anesteziologické ambulance (blok G - nová poliklinika / budova praktických lékařů). V těchto prostorách bude již LPS fungovat každý víkend včetně státních svátků. Ordinační doba je od 8.00 do 20.00 hodin. V pracovní dny je LPS nadále součástí interního příjmu (17.00 - 20.00)

Celý článek


Jak správně hubnout, radí v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí odborníci z Centra redukce hmotnosti a preventivní medicíny

29.11.2022

Ambulance Centra redukce hmotnosti a preventivní medicíny Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí své služby zájemcům ze širokého okolí a zdejší specialisté se věnují nejen pacientům s těžším stupněm obezity, ale i širokému spektru občanů, kteří se potýkají s nadváhou či mírnou obezitou.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabídne na Dni otevřených dveří vyhledávaná vyšetření i novinky v podobě prohlídek moderních pracovišť

16.11.2022

Již potřinácté nabídne všem zájemcům Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. bezplatné vyšetření a konzultace od zdravotnického personálu nad výsledky nabízených vybraných vyšetření v rámci Dne otevřených dveří, které se uskuteční 29. listopadu 2022 od 14.00 do 18.00 hodin. Na více než patnácti stanovištích mohou zájemci absolvovat bezplatná vyšetření, poradenství, edukace i prohlídky vybraných moderních prostor.

Celý článek


Ročně provedeme téměř 4 000 anesteziologických výkonů, říká staniční sestra anestezie Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

11.11.2022

Práce anesteziologické sestry je velmi rozmanitá. Pracovní den staniční sestry anestezie Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí Marcely Foltýnkové začíná o poznání dříve než operační program. Zodpovědnost za dostatek materiálu, připravenost pracovního prostředí a také za funkčnost přístrojového vybavení jednotlivých sálů – to jsou důležité aspekty, bez kterých by pacient nemohl být navezen na operační sál. Staniční sestra se rozpovídala nejen o tom, jak se pacient na anestezii připravuje.

Celý článek


Pomocí zápisů na tablety šetříme čas zdravotnického personálu, říká hlavní sestra Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí k elektronizaci ošetřovatelské dokumentace

7.11.2022

Digitalizace a elektronizace zdravotnické a ošetřovatelské dokumentace se stává pomalu již nedílnou součástí práce zdravotnického personálu na lůžkových odděleních Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Zdravotníci zde využívají tablety v rámci elektronické ošetřovatelské dokumentace od začátku roku 2022

Celý článek


Slovenský lékař MUDr. Zoltán Kárpáty pracoval v nemocnicích po celém světe, ale práci ve valašskomeziříčské si nemůže vynachválit. Stal se i klubovým lékařem hokejových Bobrů

1.11.2022

MUDr. Zoltán Kárpáty pracuje v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí již téměř 10 let. Za tu dobu vede ambulanci chronických ran, je metodikem nozokomiálních nákaz za chirurgickou odbornost a také nedílnou součástí chirurgického týmu jak na ambulanci, tak i na lůžkovém oddělení a operačních sálech. Pochází ze Slovenska a kromě češtiny, kterou ovládá dokonale slovem i písmem, umí plynně anglicky, německy a maďarsky.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv

18.10.2022

S platností od 20. 10. 2022 ruší Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s., vydaný zákaz návštěv ze dne 27. 9. 2022.

Celý článek


Porodní oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí rodičkám novinku v podobě Multitrack systému

17.10.2022

Multitrack systém má nově ve své nabídce porodní oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Tato relaxační pomůcka je určena především pro první dobu porodní. Maminky na ní zaujímají polohu vsedě, jsou uvolněné.

Celý článek


Potrubní pošta v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí přepraví biologický materiál rychlostí 5 metrů za vteřinu

11.10.2022

Potrubní pošta je dlouhodobě velkým pomocníkem zdravotnického personálu ve valašskomeziříčské nemocnici. V současné době zde fungují čtyři stanice pro vkládání patron se vzorky, což značně zrychluje přepravu biologického materiálu k laboratorním vyšetřením. V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí přepraví potrubní pošta denně až 100 transportů.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. otevírá dětské oddělení

4.10.2022

S dobrou zprávou přichází Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s., která bude od zítřejšího dne opět přijímat k hospitalizaci dětské pacienty.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí obhájila certifikát kvality a bezpečí poskytovaných služeb

3.10.2022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí prošla již šestým náročným kontrolním externím auditem zástupců Spojené akreditační komise ČR a obhájila certifikát kvality bezpečí poskytovaných služeb na další tříleté období do září roku 2025. Toto ocenění nemocnice poprvé získala již v roce 2007, následně poté v roce 2010, 2013, 2016, 2019. Certifikát je platný na tříleté období.

Celý článek


Vodní dýmky škodí zdraví stejně jako klasické cigarety, říká primářka interní odbornosti a současně lékařka ambulance pro odvykání kouření

16.9.2022

V ambulanci pro odvykání kouření působí primářka interní odbornosti Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí MUDr. Marie Černochová již téměř 10 let. Jak upozorňuje primářka v rozhovoru, v České republice se kouření spolupodílí na vzniku jedné třetiny nádorů, které se nově objeví.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí možnost očkování upravenou vakcínou proti Covid-19

13.9.2022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí veřejnosti možnost nechat se naočkovat modifikovanou kombinovanou vakcínou Comirnaty, cílící na současné varianty kmenů způsobující onemocnění Covid-19.

Celý článek


„První pomoc? Hlavně se nebát a začít,” říká zkušená zdravotnická záchranářka anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

24.8.2022

Již 14 let pracuje Bc. Anna Staňková na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Nastoupila zde po škole jako zdravotnický záchranář. V rámci svých volnočasových aktivit se věnuje společně s kolegyní z oddělení, se všeobecnou sestrou Marcelou Urbanovou, školení první pomoci nejen pro laickou veřejnost, ale i pro firmy a jejich zaměstnance.

Celý článek


Pomocí tabletového systému rozvezou zaměstnanci stravovacího provozu v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí měsíčně více než 6 500 obědů

18.8.2022

Pátým rokem dostávají pacienti v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí na stůj jídlo servírované v tabletových setech. Na tento systém nemocnice přešla v roce 2016, kdy zde došlo k rekonstrukci a modernizaci stravovacího provozu. Výsledkem této úpravy bylo kromě moderní kuchyně i zavedení tabletového systému pro pacienty, který se velice osvědčil. Odpadlo několikastupňové rozdělování stravy z várnic, které se rozvážely z kuchyně stravovacího provozu na jednotlivá oddělení. Teprve tam docházelo k servírování.

Celý článek


Oddělení následné péče má pro své pacienty zcela nové automatické výrobníky nápojů

10.8.2022

Zcela nové automatické výrobníky nápojů od firmy AG FOODS nyní využívají pro své hospitalizované klienty obě oddělení následné péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

Celý článek


Uzavření dětského, novorozeneckého a porodního oddělení ve dnech 12. 8. – 22. 8. 2022

29.7.2022

Ve dnech 12. 8. (od 00:00) do 22. 8. 2022 ( do 07:00 ) bude z provozních důvodů v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí a.s. uzavřeno porodní oddělení, dětské lůžkové oddělení a novorozenecké oddělení.

Celý článek


V současných teplotách je nejdůležitější dodržovat pitný režim, říká primářka MUDr. Marie Černochová z Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

25.7.2022

Již několikátý den po sobě zažíváme tropické teploty, které jsou však velkou zátěží pro lidský organismus, dokonce i pro ten nejzdravější. „Zvláštní pozor by však na sebe měli dávat lidé z rizikových skupin, tedy nemocní, děti a senioři,” říká na úvod primářka interního oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, MUDr. Marie Černochová.

Celý článek


Zákaz návštěv na Oddělení následné péče I.

19.7.2022

Z důvodu horšící se hygienicko-epidemiologické situace je s platností od 19. 7. 2022 vydán zákaz návštěv na oddělení následné péče I.

Celý článek


Očkovací centrum

18.7.2022

Očkovací centrum je od 18. 7. 2022 pro zájemce o posilující dávku vakcíny Comirnaty od Pfizer/BioNTech otevřeno každý pracovní den od 13.00 - 14.30 hodin. Prozatím bez nutnosti registrace.

Celý článek


Malování prostor Oddělení následné péče II.

15.7.2022

Od 18. 7. 2022 nebude Oddělení následné péče II. přijímat pacienty k hospitalizaci. V následujících dnech od 25. - 29.7. 2022 je naplánováno malování prostor oddělení a pastování podlah, proto je omezená kapacita lůžkového fondu. Do plného provozu by se mělo oddělení vrátit ke dni 30. 7. 2022

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zve na předporodní kurzy. Skládají se ze 4 lekcí a následnou prohlídkou porodního sálu

15.7.2022

Od září 2022 od června 2023 vypsalo gynekologicko-porodní a novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nové termíny předporodních kurzů pro nastávající rodičky a jejich doprovod. Uskuteční se nejen v Valašském Meziříčí, ale také v Hranicích.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za první pololetí 2022 narodilo 339 dětí

4.7.2022

Eliška, Sofie, Viktorie, Adam, Filip, Matyáš. To jsou nejčastější jména, která rodiče vybrali některým z 339 dětí, které přišly v prvním pololetí tohoto roku na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. V téměř rovnoměrném rozložení pohlaví narozených dětí zvítězili chlapci, kterých se doposud narodilo o jednoho více. Celkem tedy 169 děvčat a 170 chlapců. V loňském roce patřilo prvenství v tomto období také chlapcům.

Celý článek


V současné době je na povolání zdravotní sestry opětovně pohlíženo jako na prestižní obor s jistotou zaměstnání, říká PhDr. Hana Locihová, Ph.D., MPH.

29.6.2022

Vystudovala magisterské studium na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy, aby se následně po několika letech rozhodla pokračovat v navazujících doktorandských studiích. Řeč je o PhDr. Haně Locihové, Ph.D., MPH, která v rámci své pracovní činnosti učí na Střední zdravotnické škole AGEL v Ostravě, dále na Lékařské fakultě v Ostravě a vykonává vědeckou a publikační činnost při Vzdělávacím a výzkumném institutu AGEL, kterou v rámci grantu realizuje právě v nemocnicích společnosti AGEL.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pravidelně likviduje elektroodpad v rámci projektu Zelená firma

27.6.2022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí jen za rok 2021 zlikvidovala více než jednu tunu elektroodpadu v rámci projektu „Zelená firma“, do kterého je dlouhodobě zapojena. V letošním roce je nyní připravena zlikvidovat dalších 1,5 tuny elektroodpadu. Dokazuje tak, že patří ke společnostem, které nejsou lhostejné k životnímu prostředí.

Celý článek


Všeobecná sestra Matouš Mareček z Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí má zálibu v „divadlu bez scénáře“. Během něho již musel využít své zkušenosti zdravotníka

23.6.2022

Matouš Mareček pracuje na oddělení chirurgie I. Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí jako diplomovaná všeobecná sestra již třetím rokem. Před svým příchodem na chirurgii pracoval několik let na zdejším interním oddělení a oddělení následné péče. Kromě svých současných pracovních povinností s pacienty chirurgické odbornosti má ve svém volném čase pro mnohé neobvyklou a netradiční zálibu v podobě LARP, což je anglická zkratka „living action role play“, kterou lze volně přeložit jako „divadlo bez scénáře“.

Celý článek


Zdravotní klauni navštěvují v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí pravidelně dětské oddělení

7.6.2022

Smích léčí, říká se. Využívání humoru v rámci pobytu na dětském oddělení u nejmenších pacientů je důležitým prvkem k tomu, aby se dítě cítilo v nemocnici pokud možno co nejlépe.

Celý článek


Pacientům na interním příjmu Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slouží nový elektrokardiograf (EKG). Ročně na něm zdravotníci provedou tisíce vyšetření

3.6.2022

Interní příjem Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí má ve svém portfoliu nové 12ti kanálové EKG s tiskem na formát A4. Jedná se o profesionální elektrokardiograf, který právě na interní ambulanci plní nezastupitelnou roli ve vyšetření pacientů se srdečními potížemi.

Celý článek


Specialisté na zažívací trakt míří pod Radhošť. Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pořádá odbornou konferenci Rožnovský gastroenterologický den

23.5.2022

Odborníci na onemocnění zažívacího traktu z celé republiky zavítají pátek v pátek 27. května do Rožnova pod Radhoštěm. Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zde společně se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL pořádá již 26. ročník odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, která je určena jak lékařským, tak i nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Akce zahrne přes 30 přednášek zaměřených na specifické trávicí potíže, metody léčby i komplikace onemocnění zažívacího traktu.

Celý článek


Zájem pacientů o infuzní terapii je mimořádný. Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí znovuotevřela ambulanci bolesti

16.5.2022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí provozuje pro své pacienty ambulanci pro léčbu akutní a chronické bolesti. Ta zajištuje převážně infuzní terapii – analgetickou a vazodilatační. Je nedílnou součástí anesteziologicko-resuscitačního oddělení jako jeho ambulantní složka.

Celý článek


Ukončení provozu odběrového centra PCR

13.5.2022

Odběrové centrum pro PCR ukončuje své působení ke dni 13. 5. 2022. Pro indikované i preventivní PCR je nutné využít okolní odběrová centra.

Celý článek


Práce mě stále naplňuje a nesmírně baví, říká sestřička Emilie Šmerdová, která pracuje ve valašskomeziříčské nemocnici již 45 let

10.5.2022

Pokud se řekne, že je někdo spjat s něčím, nebo s někým tzv. „pupeční šňůrou“, můžeme směle říct, že je to právě všeobecná sestra Emilie Šmerdová, která pracuje ve valašskomeziříčské nemocnici již 45 let. Pomyslné spojení je o to pevnější, pokud pracuje téměř nepřetržitě na jednom pracovišti, v jejím případě na chirurgické ambulanci. I přes svůj věk 75 let, je „Emilka“, jak ji všichni kolegové oslovují, velmi vitální, pozitivní, vždy pracuje s úsměvem na tváři a hlavně je stále nedílnou a nenahraditelnou součástí někdy i o dvě generace mladšího kolektivu.

Celý článek


Informace pro veřejnost k možnosti návštěv pacientů

5.5.2022

S platností od 5. 5. 2022 byla zrušena povinnost nosit ve zdravotnických zařízeních respirátory. Současně je zrušena v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí povinnost, aby se návštěvy prokazovaly svou bezinfekčností. Nemění se doba pro návštěvy vymezená, tedy denně od 14.00 - 16.30 hodin. Současně platí doporučení, aby návštěvu jednoho pacienta absolvovaly ve stejném čas max. 2 osoby.

Celý článek


PCR odběry po ukončení pandemické pohotovosti

5.5.2022

Na základě rozhodnutí Poslanecké sněmovny o ukončení stavu pandemické pohotovosti došlo k 5.5.2022 k ukončení mimořádných opatření. Nyní nebude možné provést odběr preventivního PCR testu na SARS-CoV-2 hrazeného z veřejného zdravotního pojištění. Nadále lze provádět odběry samoplátcovské a diagnostické. V případě diagnostického odběru PCR testu na SARS-CoV-2 musí mít pacient vystavenou žádanku ošetřujícím/praktickým lékařem.

Celý článek


Baví mě v mém oboru vidět výsledky naší léčby skoro ihned, říká lékař chirurgie Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí dr. Serhii Filzhak

4.5.2022

Dr.Serhii Filzhak pochází z Ukrajiny a v rámci chirurgické ambulance a chirurgického oddělení je zdejším lékařem již téměř 4 roky. Jak vnímá svůj pracovní život ve Valašském Meziříčí? Co pro něj bylo v nové zemi nejtěžší? Jaká byla jeho cesta z Ukrajiny až na Valašsko? Nejen o tom se rozpovídal v následujícím rozhovoru.

Celý článek


Nová dvoukomorová myčka na gastroenterologické ambulanci přináší nejen časovou úsporu

27.4.2022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zakoupila pro svou gastroenterologickou ambulanci nový dvoukomorový mycí a dezinfekční automat značky Steelco. Nové vybavení umožní najednou umýt více instrumentaria najednou, což přináší úsporu nejen časovou, ale také finanční.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí byli v Jarní sbírce potravin štědří. Do Charity putovaly tašky plné jídla

21.4.2022

V rámci Jarní sbírky potravin, kterou pořádala NADACE AGEL, mezi sebou zaměstnanci Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vybrali a darovali klientům Centra sociálně-materiální pomoci Charity ve Valašském Meziříčí velké množství trvanlivých potravin, které budou v nejbližší době předány místním klientům.

Celý článek


Klinické laboratoře Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí prošly úspěšně dozorovým auditem

20.4.2022

V klinických laboratořích Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí proběhl v laboratoři biochemie dozorový audit Českého institutu pro akreditaci (ČIA). Laboratoř biochemie prošla tímto auditem úspěšně a obhájila osvědčení na další období, které zůstává v platnosti do 3. listopadu 2025.

Celý článek


O Velikonoce pacienti v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí nepřijdou. Dorazí za nimi Bella s Arnikou i s pomlázkou od dětí

13.4.2022

Pacienti Oddělení následné péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí o atmosféru svátků jara nepřijdou. Na Velký pátek je navštíví canisterapeutka Blanka Hašová se svými již nepřehlédnutelnými pomocnicemi Arnikou a Bellou.

Celý článek


Provozní doba Odběrového centra PCR přes Velikonoce

11.4.2022

Provozní doba Odběrového centra PCR přes Velikonoce:

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí opět nabízí budoucím maminkám cvičení pro těhotné s oblíbenou porodní asistentkou Míšou

7.4.2022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí maminkám oblíbené a hojně vyhledávané cvičení s lektorkou a porodní asistentkou Michaelou Hronkovou. Lekce se konají každé pondělí v prostorách rehabilitace a i po nucené covidové pauze zůstává cena lekcí stále stejná.

Celý článek


Opětovné otevření kiosku

5.4.2022

Kiosek pro pacienty a návštěvy v lůžkové části budovy (10.podlaží), bude znovu otevřen novým provozovatelem dnem 1. 5. 2022

Celý článek


Povolení návštěv na lůžkových odděleních

4.4.2022

Od 5.4.2022 budou povoleny návštěvy u hospitalizovaných pacientů na všech odděleních za dodržení následujících podmínek:

Celý článek


S tabletem na vizitu? V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí pokračuje v rozšíření elektronické dokumentace

30.3.2022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pokračuje v elektronizaci dokumentace prostřednictvím mobilního IKISu - Integrovaného Klinického Informačního Systému. Tablety, které umožní přístup do elektronické zdravotnické dokumentace pacientů, jsou k dispozici na prvních oddělení.

Celý článek


Uzavření Očkovacího centra

24.3.2022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí ukončuje svou činnost Očkovacího centra ke dni 31. 3. 2022

Celý článek


Stovky výšlapů v tuzemsku i v zahraničí, setkání s medvědem i pokousání liškou. „Pokořit ale nejvyšší horu Severní Afriky je pro mě zatím nejvíce,“ říká sanitář chirurgické ambulance Zbyněk Urban

15.3.2022

Zbyněk Urban pracuje v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí od roku 2018 na pozici sanitáře chirurgické ambulance a centrálních operačních sálů. Přestože jsou jeho pracovní činnosti náročné, oddechnout po své službě dokáže jen málokdy. Jeho velkou zálibou je totiž vysokohorská turistika a nově také otužování. Jak dokáže skloubit svou práci v nemocnici společně se svými koníčky?

Celý článek


Ukončení covidového oddělení na chirurgii znamená v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí postupný návrat plánované operativy

3.3.2022

Díky snižujícímu se počtu hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19, ukončila činnost jedna z „covidových“ stanic nemocnice, která vznikla transformací chirurgického oddělení I. Ta byla zřízena v loňském roce společně s expektační ambulancí, kam byli primárně směrováni pacienti se symptomy onemocnění covid-19 a v případě potřeby zde byli i hospitalizováni. Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nadále ponechává v provozu „covidovou“ stanici a expektační ambulancí na oddělení následné péče I.

Celý článek


Nové analyzátory na oddělení klinické biochemie Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí umí zpracovat denně tisíce vzorků

2.3.2022

Oddělení klinické biochemie Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí má ve svém portfoliu dva nové přístroje v rámci biochemické části laboratoře. Výměna byla realizována za plného provozu při pravidelné obměně zdravotnické techniky. Za rok 2021 bylo vyšetřeno v laboratoři téměř 85 000 pacientů.

Celý článek


Staniční sestra z Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí našla se synem 818 stříbrných mincí. Historický poklad putoval do muzea

24.2.2022

Máma tří dětí. Staniční sestra. Finalistka celorepublikové soutěže Sestra Sympatie roku 2018 a nově i nálezkyně vzácného historického pokladu z období Leopolda I. Habsburského. To je paní Petra z Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, která na začátku února zažila se synem hodně netradiční procházku.

Celý článek


Oddělení intermediární péče v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí má ve svém portfoliu zbrusu nový defibrilátor

22.2.2022

Nový, modernější defibrilátor značky Philips má v provozu Oddělení intermediární péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. Přístroj pro masáž srdce je velkým pomocníkem lékařů a splňuje hned několik funkcí a je určen k masáži srdce u pacientů se srdeční zástavou. Na rozdíl od člověka se neunaví a jeho účinnost je velmi přesvědčivá. Díky němu má personál volné ruce k rychlejšímu provedení dalších život zachraňujících úkonů.

Celý článek


Ambulanci chronických ran vyhledalo v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí již tisíce pacientů. Specializované pracoviště využívá nejnovější léčebné postupy

15.2.2022

Ambulance chronických ran v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí poskytuje péči v prostorách chirurgické ambulance od roku 2015. Za tuto dobu její služby, a to opakovaně, vyhledalo více než 3 000 pacientů.

Celý článek


Změna termínů očkování proti Covid-19

10.2.2022

Z důvodu poklesu zájmu z řad veřejnosti o aplikování vakcíny proti onemocnění Covid-19, bude Očkovací centrum otevřeno od termínu 20. 2. 2022 pouze každý pátek, v čase od 7.00 – 12.00 hodin.

Celý článek


Ambulance paliativní a podpůrné péče pomohla v loňském roce 60 klientům Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a jejich rodinám

31.1.2022

V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí již téměř 3 roky funguje projekt zaměřený na péči o pacienty v konečných stadiích nevyléčitelných nemocí. Je zprostředkována formou ambulance paliativní a podpůrné péče.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí má na všech pokojích nové rozvody kyslíku. Jeho spotřeba během pandemie byla enormní

25.1.2022

Nové rozvody kyslíku od zásobníku na pokoje pacientů na rehabilitačním oddělení. To je novinka, kterou zavedla Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí s cílem zajistit co nejkvalitnější péči o pacienty s případnými dýchacími obtížemi.

Celý článek


Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vstoupilo do screeningového programu na časný záchyt svalové atrofie a těžkých kombinovaných imunodeficiencí. Vyšetření je ale možné i u starších dětí

20.1.2022

Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vstoupilo od 1. ledna 2022 do nového screeningového programu v rámci časného záchytu svalové atrofie (SMA) a těžkých kombinovaných imunodeficiencí (SCID). Doplňuje tak již řadu nabízených screeningových vyšetření novorozenců. Zároveň padlo v Laboratořích AGEL k rozhodnutí, umožnit tato specializovaná vyšetření i u dětí narozených v letech 2020 a 2021.

Celý článek


Rehabilitační novinka v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí v podobě motodlahy zkracuje léčbu dolních končetin

12.1.2022

Novou kolenní motodlahou se může pochlubit rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Přístroj využívají pacienti k rehabilitaci po operaci kolene či kyčle, zejména po výměně kolenního nebo kyčelního kloubu, a také po plastice křížového vazu.

Celý článek


Nová magnetická rezonance v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí vyšetřila od dubna loňského roku téměř 2000 pacientů

7.1.2022

Nové, moderní prostory, příjemné prostředí, stejně jako moderní přístroj – to vše si pochvalují pacienti na magnetické rezonanci, která je součástí radiodiagnostického oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Pracoviště po jejím zavedení podstatně zvýšilo možnosti, rozsah, kvalitu i komfort vyšetření RDG oddělení. Nemocnice spustila ostrý provoz magnetické rezonance loni v dubnu a do konce roku 2021 vyšetřila více než 1 900 pacientů.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za uplynulý rok narodilo 742 dětí. Přišlo zde na svět i první dítě Zlínského kraje roku 2022

4.1.2022

Jakub, Antonín, Tereza, Ema, Sofie, Natálie. To jsou vybraná jména některých ze 742 dětí, které přišly v loňském roce na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Celkem zdravotníci přivedli na svět 387 děvčat a 355 chlapců. Prvním miminkem roku 2022 se stal chlapeček Hugo, který se narodil na Nový rok ve 2:36 hodin s mírami 3430 g a 50 cm.

Celý článek


Štědrý den přinesl v porodnici Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí dárek dvěma rodinám. Přes 100 pacientů ošetřili zdravotníci během Vánoc na chirurgické ambulanci

27.12.2021

Vánoční svátky přinesly mnoho radosti kromě dětí i mnoha rodičům. A to především těm, kterým se v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí narodila jejich miminka. Řada lidí zde však skončila na chirurgické ambulanci, ve které zdravotníci během tří dnů ošetřili přes 100 pacientů. Valašskomeziříčská nemocnice zároveň pečuje nadále o více než 30 nemocných s covid-19.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí se ponořila do vánoční atmosféry. Pacienti zde o štědrovečerní rybu nepřijdou

22.12.2021

Co nejkrásnější Vánoce se snaží pacientům, kteří nemohou být ve svátečním období doma, připravit personál Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. I když se zdravotníci snaží v tomto období propustit na svátky všechny, komu to zdravotní stav dovolí, budou Vánoce v nemocnici trávit i pacienti, kteří musí z důvodu své nemoci, či diagnózy být pod neustálým dozorem lékařů a sester. A tím spíše, pokud se jedná o pacienty, kteří leží na covidových jednotkách a odděleních.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí modernizuje přístroje urgentní medicíny. Nové jsou plicní ventilátory i anesteziologické přístroje

21.12.2021

Dva nové ventilátory pro potřeby umělé plicní ventilace a tři anesteziologické přístroje mohou využívat v péči o pacienty zdravotníci anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

Celý článek


Pacienti na interním oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí mají opět větší komfort. Slouží jim nové příruční stolky

13.12.2021

Nové příruční stolky pro pacienty mohou nově využívat klienti Interního oddělení II. Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Určeny jsou zejména pro pacienty se sníženou mobilitou, kterým usnadňují pobyt na lůžku, napomáhají při konzumaci pokrmů a chrání jejich cenné a osobní věci.

Celý článek


Chtěl jsem pomoci zdravotníkům, říká o své misi v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí voják, který se dobrovolně přihlásil pro práci ve zdravotnictví

24.11.2021

Během několika dní se vojákovi Radimovi změnily pracovní povinnosti. Neplní totiž nyní armádní úkoly a rozkazy u 1. mechanizované roty 71. mechanizovaného praporu v Hranicích, ale pomáhá a stará se na covidovém interním oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí o pozitivní pacienty s onemocněním covid-19. Aktuálně je zde s touto diagnózou hospitalizováno 39 nemocných.

Celý článek


Zdravotnické týmy Multidisciplinární JIP a Interního oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí doplnila čtveřice vojáků

15.11.2021

Čtveřice vojáků nastoupila dnes do Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí v rámci výpomoci v době další vlny epidemie covid-19. Stali se součástí týmu na Multidisciplinární JIP a Interního oddělení, kde posílili personální kapacity zdravotníků. Kromě jiného pomohou také snížit fyzickou zátěž sester při práci s covid-pozitivními pacienty, kteří jsou ve vážném stavu. Aktuálně je hospitalizováno ve valašskomeziříčské nemocnici 59 pacientů s koronavirem.

Celý článek


Nový pojízdný rentgen v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí usnadní vyšetření imobilních pacientů

8.11.2021

Nový mobilní rentgenový přístroj získali v rámci nové investice zdravotníci radiodiagnostického oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Pojízdný rentgen je tak dalším prostředkem z modernizované zdravotnické techniky vedle již nedávno pořízeného skiagrafu, výpočetní tomografie a magnetické rezonance, kterým se může radiodiagnostické oddělení nově pyšnit.

Celý článek


Den s primářem nebo vrchní sestrou

2.11.2021

AGEL se stará o příliv nových sil! Absolventi lékařských fakult a studenti nelékařských zdravotnických oborů, si mohou vyzkoušet Den s primářem nebo Den s vrchní/staniční sestrou.

Celý článek


Očkovací centrum Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí hlásí enormní nárůst zájemců o vakcínu

1.11.2021

Očkovací centrum Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí po nástupu podzimní vlny epidemie covid-19 eviduje zvýšený zájem o očkování mezi veřejností. Lidé mají zájem nejen o posilující třetí dávku, ale také o prvovakcinaci, na kterou přicházejí primárně mladší ročníky a občané v produktivním věku.

Celý článek


Zákaz návštěv - výjimka v rámci hospitalizovaných pacientů

20.10.2021

Z důvodu zhoršující se situace spojené s epidemií COVID-19 a s ohledem na zvýšení ochrany hospitalizovaných pacientů před tímto onemocněním, vyhlašuje vedení nemocnice od 21. 10. 2021 do odvolání zákaz návštěv s výjimkou:

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí provedla již více než 57 000 antigenních a PCR testů

19.10.2021

Koronavirus zaměstnává celý svět od začátku roku 2020. Nejinak je tomu i v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí, jejiž zdravotníci i nadále provádí antigenní testování široké veřejnosti, tak i PCR testy v rámci indikace na průkaz onemocnění covid-19.

Celý článek


„Jsem hrdá na to, že poskytujeme na oddělení kvalitní péči, kterou si miminka zaslouží,“ říká staniční sestra novorozeneckého oddělení Bc. Hana Valuchová

13.10.2021

Narození dítěte je pro každý pár jeden z nejsilnějších okamžiků v jejich životě. Během doby, než miminko přijde na svět, se mohou maminky v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí seznámit s bondingem, s nejnovějšími trendy v kojení i s péči o novorozence. Staniční sestra novorozeneckého oddělení Bc. Hana Valuchová v rozhovoru přibližuje, co vše může oddělení rodičkám a jejich doprovodu nabídnout z pohledu novorozeneckého oddělení. A že je z čeho vybírat

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabídne pacientům možnost volit do poslanecké sněmovny. Zájem mezi pacienty je letos větší

8.10.2021

1: Mezi hospitalizovanými pacienty Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí je pro letošní rok větší zájem volit do poslanecké sněmovny, než tomu bylo v minulých obdobích. Do zvláštního seznamu voličů se přihlásilo více než 20 pacientů. Volby se uskuteční v pátek a sobot

Celý článek


Změna provozu dětského oddělení

30.9.2021

Vedení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. informuje, že od 1. 10. 2021 dochází ke změně provozu dětského oddělení.

Celý článek


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

29.9.2021

Olomouc, 23. září 2021: Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článek


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

29.9.2021

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článek


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

29.9.2021

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karcino-mů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacien-tům.

Celý článek


Malé pacienty doprovází na dětské oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí originální a veselé kresby zvířat

27.9.2021

Pestřejší cesta suterénem na dětské oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí čeká všechny procházející, neboť dlouhou chodbu zdobí nové krásné kresby veselých zvířátek. Doposud bílé stěny nyní zkrášlují originální malby ze světa zvířecí fantazie od místní umělkyně.

Celý článek


Výpočetní tomograf (CT) Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí objasnil obsah unikátního archeologického nálezu

15.9.2021

Jeden z nejcennějších archeologických nálezů v historii regionu Vsetínska zkoumají odborníci Muzea regionu Valašsko. Hliněný hrneček plný stříbrných pražských grošů ze 14. století odevzdal muž, který poklad objevil spolu s přáteli na procházce se psem v obci Ústí. Velkým pomocníkem k objasnění obsahu tohoto nálezu byla právě Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a její výpočetní tomograf.

Celý článek


Lékaři v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí ošetří denně desítky letních úrazů. Za pouhé dva měsíce se sádrou odešlo z nemocnice přes 300 pacientů

6.9.2021

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí se každoročně v době letních prázdnin potýká se zvýšeným počtem ošetřených pacientů v souvislosti s úrazy. Významnou roli v tomto trendu hraje geografická poloha nemocnice v návaznosti na pobyt rodin, nebo dětských táborů v Beskydech v době prázdnin. Nejvíce letních úrazů je tradičně způsobeno upadnutím z kola nebo kolečkových bruslí, případně při procházkách po zdejších turistických atrakcích. S úrazy míří za zdravotníky i stále více cizinců.

Celý článek


Přestěhování očkovacího centra, odběrové místnosti a anesteziologické ambulance

27.8.2021

Od pátku, 27. 8. 2021 se přesouvá OČKOVACÍ CENTRUM zpět do prostor staré polikliniky (hlavní vstup do budovy nemocnice), 6.podlaží, vedle plicní a gastroenterologické ambulance. Očkování veřejnosti vakcínou Comirnaty od společností Pfizer/BioNTech bude probíhat vždy v pracovní dny (pondělí až pátek) v časech od 7.00 do 14.00 hodin. Od pondělí, 30. 8. 2021 se přesouvají zpět na svá původní místa ODBĚROVÁ MÍSTNOST (vyšetření krve a moči) a ANESTEZIOLOGICKÁ AMBULANCE. Obě pracoviště již naleznete v nové poliklinice, v přízemí.

Celý článek


Změna odběrového centra pro PCR a antigenní testování

20.8.2021

Od pondělí, 23.8.2021 dochází k přestěhování odběrového centra pro PCR a antigenního testování. Nově budou společné prostory obou testovacích míst uvnitř areálu nemocnice (vchod od závory u patologie) a dále dle informačních směrovek k budově bloku C, 2.patro u Interního oddělení I.

Celý článek


Lékaři Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí léči pacienty s hemoroidy šetrnou metodou RFITH již 10 let. Civilizační nemoc trápí až 70 procent dospělé populace

17.8.2021

Nejen pacientům z Valašského Meziříčí a blízkého okolí, ale z celé Moravy již deset let metodou RFITTH pomáhají od bolesti chirurgové z Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Valašskomeziříčská nemocnice se v červnu 2011 zařadila mezi dvě tuzemská pracoviště, která léčila hemoroidy metodou RFITTH. Odhaduje se, že hemoroidy trpí až 70 procent dospělé populace. Nejčastěji se hemoroidy objevují u pacientů ve věku 40 až 65 let. Důležitou roli hraje také například sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu.

Celý článek


Prevence zachraňuje životy, říká garant odborné konference Rožnovský gastroenterologický den. Sejdou se na ní specialisté na zažívací trakt

10.8.2021

Přesně za měsíc odborníci na onemocnění zažívacího traktu z celé republiky zavítají do Rožnova pod Radhoštěm. Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zde společně se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL pořádá již 25. ročník odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, která je určena jak lékařským, tak i nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Akce zahrne přes 20 přednášek zaměřených na specifické trávicí potíže, metody léčby i komplikace onemocnění zažívacího traktu.

Celý článek


Mateřské mléko má pro dítě nenahraditelné výhody. Světový týden kojení si připomíná také Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

5.8.2021

„Chraňte kojení.“ Tak zní oficiální slogan letošního Světového týdne kojení, který tradičně připadá na první srpnový týden. Vyhlašuje ho každoročně organizace WAVA (World Aliance for Breastfeeding Action), aby upozornila, jak je kojení významnou devizou do života dítěte.

Celý článek


Očkování bez předchozí registrace v Očkovacím místě v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí a.s.

28.7.2021

Od pátku 30.7. bude očkovací centrum Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. aplikovat vakcínu proti onemocnění COVID-19 i klientům ve věku 16+ bez registrace a to vždy od Po-Pá v čase 7.00 - 11.00 hodin.

Celý článek


V horku je nejdůležitější dodržovat pitný režim, říká primářka interny Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

21.7.2021

Letošní léto nadprůměrně často doprovází tropické teploty, vedro však neprospívá žádnému lidskému organismu, dokonce ani tomu nejzdravějšímu. Zvláštní pozor by však na sebe měli dávat lidé z rizikových skupin, tedy nemocní, děti a senioři.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za první pololetí 2021 narodilo 382 dětí

8.7.2021

Adéla, Tereza, Ema, David, Lukáš, Jakub. To jsou oblíbená jména, která rodiče vybrali některým z 382 dětí, které přišly v prvním pololetí tohoto roku na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. V téměř rovnoměrném rozložení pohlaví narozených dětí zvítězila děvčata, kterých se doposud narodilo o 8 více. Celkem tedy 195 děvčat a 187 chlapců. V loňském roce patřilo prvenství v tomto období naopak chlapcům.

Celý článek


Prošel misemi v Afghánistánu, Kosovu, či Mali. Nyní praporčík Armády ČR pracuje téměř tři roky na ARO oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

28.6.2021

Praporčík Armády České republiky Bc. Břetislav Veselý slouží u 6. zdravotnického praporu na oddělení ambulance péče a urgentního příjmu Agentury vojenského zdravotnictví Armády ČR jako starší zdravotník, specialista v intenzivní péči. V současné době však již téměř 3 roky pracuje jako všeobecná sestra na anesteziologicko-resuscitačním oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Nejen o své cestě z válečných krajin k pacientům na Valašsku se Břetislav Veselý ochotně rozpovídal.

Celý článek


Novorozenecké oddělení nabízí maminkám doprovod děťátka ke všem screeningovým vyšetřením

14.6.2021

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a její novorozenecké oddělení nově nabízí všem maminkám možnost doprovázet své děťátko na všechna screeningová vyšetření. Ve věku 48 až 72 hodin po narození je nutno miminku zajistit různé druhy vyšetření. Novorozenecký screening je aktivní vyhledávání chorob v jejich časném, preklinickém stádiu tak, aby se tyto nemoci diagnostikovaly a léčily dříve, než se stačí projevit a způsobit dítěti nevratné poškození zdraví.

Celý článek


Informace pro veřejnost - návštěvy pacientů - aktualizováno

14.6.2021

Na základě Mimořádného opatření: MZDR 14597/2021-3/MIN/KAN jsou s účinností od 8. 6. 2021 povoleny návštěvy ve zdravotnických zařízeních. V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí a.s. jsou od tohoto data návštěvy povoleny za níže uvedených podmínek.

Celý článek


Duchovní služba nesmí být na obtíž, říká nemocniční kaplan a člen paliativního týmu, Mgr. Petr Vrána

10.6.2021

V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí pracuje Mgr. Petr Vrána již osmým rokem. Jeho činností však není klasická ošetřovatelská péče u lůžka, ale duchovní podpora pacientů. Zastává pozici nemocničního kaplana, která je mezi pacienty především na odděleních následné péče a interních oddělení hojně vyhledávaná a poptávaná. Pojďme si tuto stále se rozvíjející profesi blíže představit.

Celý článek


Informace pro veřejnost - PCR a antigenní testování

2.6.2021

S účinností od 1.6.2021 dochází ke změně v rámci PCR a antigenního testování veřejnosti:

Celý článek


Chci udržet vysokou úroveň péče na našich interních odděleních, říká primářka interní odbornosti MUDr. Marie Černochová

31.5.2021

V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí pracuje od roku 2005, tedy celou svou profesní kariéru. S krédem „kardiologie je moje srdcovka“ vstoupila od měsíce dubna do funkce primářky interní odbornosti dlouholetá lékařka interního oddělení a současně i členka dozorčí rady nemocnice, MUDr. Marie Černochová. Jak vnímá svou práci, čeho by chtěla docílit, co bylo pro ní nejtěžší v rámci covid pozitivních interních pacientů či jakým způsobem si od práce na chvíli odpočine?

Celý článek


Změny v testování na přítomnost viru SARS-CoV-2

31.5.2021

S účinností od 1.6.2021 bude možné u osoby, která je účastna veřejného zdravotního pojištění provést:

Celý článek


Zákaz návštěv na oddělení následné péče II.

21.5.2021

Od pátku, 21.5.2021 platí opětovně zákaz návštěv na ONP 2 (oddělení následné péče 2), a to z důvodu zhoršené epidemiologické situace. Zákaz návštěv platí až do odvolání.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí opětovně rozjíždí canisterapii. Oblíbení čtyřnozí terapeuté se vrátili k pacientům po více než roce

12.5.2021

Více než rok se museli pacienti na oddělení následné péče valašskomeziříčské nemocnice obejít bez návštěvy howavardů Belly či Arniky. Důvodem byla a je pandemie onemocnění covid-19. Jelikož se však nyní na oddělení léčí pacienti, kteří nejsou covid pozitivní, nejeví známky suspektního onemocnění a personál je očkován, či pravidelně testován, může být tato aktivita, která patří v nemocnici na tomto oddělení mezi pacienty hojně vyhledávaná, opětovně spuštěna.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí podala ve svém očkovacím centrum již 15000 dávek vakcíny proti covid-19

3.5.2021

Již 15 tisíc dávek vakcíny Comirnaty proti onemocnění covid-19 od společnosti Pfizer/BioNTech aplikovali indikovaným lidem zdravotníci očkovacího centra Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, které sídlí v přízemí nové polikliniky v prostorech bývalé odběrové místnosti a anesteziologické ambulance. V současné době lékaři se sestrami a s dopomocí administrativních pracovnic proočkují v průměru 400 osob denně.

Celý článek


Změna odběrového místa PCR

30.4.2021

S platností od 3.5.2021 je přestěhována odběrová místnost na provádění PCR testů (odběry ze slin nebo z nosohltanu)

Celý článek


Radiodiagnostické oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí prošlo v době koronavirové epidemie náročným auditem

28.4.2021

Radiodiagnostické oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí prošlo úspěšně v pořadí již druhým externím klinickým auditem a obdrželo tak Certifikát o provedení externího klinického auditu pro zdravotní služby, jejichž součástí je lékařské ozáření. To vše navíc v mimořádně složitém období koronavirové pandemie, kdy bylo zdravotnictví jako celek vystaveno bezprecedentnímu tlaku.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí provedla s novým počítačovým tomografem 10 tisíc vyšetření a také rozšířila jejich spektrum

22.4.2021

Před necelými dvěma roky uvedla Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí do chodu moderní přístroj výpočetní tomografie (CT) za 14,2 milionu korun. Od té doby na tomto přístroji vyšetřili radiologičtí asistenti a lékaři tisíce pacientů, a to v rámci různých spekter požadovaných vyšetření. Samotné CT výrazně přispělo nejen ke zrychlení jednotlivých vyšetření, ale také ke snížení rentgenového záření nutného k jejich provedení až o 70 procent.

Celý článek


Hospitalizovaní pacienti Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí předali zdravotníkům přes 120 pochval

19.4.2021

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí obdržela za loňský rok více než 120 pochval z řad hospitalizovaných pacientů. A to nejen formou osobního vzkazu, který je možno zanechat přímo na oddělení v knize poděkování, námětů a připomínek, ale čím dále více i formou následné elektronické komunikace, kdy pacient či rodina zašle poděkování přímo danému oddělení a personálu, případně požádá o předání zainteresovaným.

Celý článek


Duben, měsíc císařských porodů, si připomínají také v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí

15.4.2021

Zatímco na přelomu tisíciletí se v Česku narodilo císařským řezem každé osmé dítě, vloni to byl v průměru každý čtvrtý novorozenec. Šířit povědomí o tomto způsobu operačního porodu si dala za cíl mezinárodní organizace ICAN (The International Cesarean Awareness Network), která každoročně vyhlašuje duben měsícem císařských porodů. K iniciativě se připojují také porodníci Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, kteří každoročně provedou více než sto porodů císařským řezem.

Celý článek


V současné době neexistuje jiné rozumné preventivní opatření nežli očkování, říká lékař Miroslav Šimíček

9.4.2021

MUDr. Miroslav Šimíček pracuje v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí jako vedoucí lékař plicní (TRN) ambulance a několik měsíců již jako odborný lékař v rámci očkovacího centra, které od začátku svého působení aplikovalo již přes 8 tisíc vakcín.

Celý článek


ŠKODA AUTO Česká republika splnila slib a nemocnici ve Valašském Meziříčí věnovala dary v hodnotě milionu korun

30.3.2021

Převzatá tisková zpráva: Mladá Boleslav, 29. března 2021 – ŠKODA AUTO Česká republika nedoporučila kvůli stávající situaci spojené s pandemií koronaviru účast svých dealerských týmů na Valašské rallye. Místo toho předala zástupcům nemocnice ve Valašském Meziříčí dva vozy ŠKODA k bezplatnému ročnímu užívání, zdravotníkům dodala 120 obědových menu po oba víkendové dny a pacientům věnovala dárkové předměty s tematikou ŠKODA Motorsport. Celková hodnota podpory činí milion korun.

Celý článek


Nemocnice ve Valašském Meziříčí pomůže svým pacientům při sčítání lidu. Dva pracovníky nechala vyškolit na sčítací komisaře

25.3.2021

O posledním březnovém víkendu startuje v České republice sčítání lidu a aktivně se do něho zapojí také Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Dva zaměstnanci se stali sčítacími komisaři, aby pomohli splnit zákonem danou povinnost hospitalizovaným spoluobčanům.

Celý článek


Valašskomeziříčské očkovací centrum běží na plné obrátky

18.3.2021

Tisková zpráva města Valašské Meziříčí: Od pondělí 15. března funguje očkovací centrum proti onemocnění COVID-19 Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nově v prostorách dosavadní odběrové místnosti a anesteziologické ambulance. Se zajištěním jeho provozu pomáhá také město. Díky tomu se úspěšně daří očkovat nejen seniory starší 70 let, ale také učitele.

Celý článek


Změna prostor pro očkovací centrum a odběrovou místnost

12.3.2021

Od pondělí, 15. 3. 2021 je přemístěno očkovací centrum proti onemocnění COVID-19 do budovy nové polikliniky (vchod od lékárny, 1.podlaží). Očkovací centrum bude v prostorách dosavadní odběrové místnosti a anesteziologické ambulance. Samotná odběrová místnost (krev, moč) se přesouvá do hlavní budovy nemocnice do prostor ambulance bolesti (ihned vedle informační kanceláře a podatelny nemocnice).

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabídne již brzy svým pacientům vyšetření na magnetické rezonanci

9.3.2021

Nejen zkrácení čekací doby a dojíždění na jiná pracoviště, ale i přesnější výsledky slibuje pacientům nový přístroj magnetické rezonance značky MAGNETOM Amira, který Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí aktuálně testuje ve zkušebním režimu na nově vybudovaném pracovišti magnetické rezonance.

Celý článek


Jako specialistka školena v rámci infekčních chorob musím pochválit hygienicko-epidemiologický systém zavedený v prostorech zdejší covidové jednotky, říká nadrotmistryně specializované infekční nemocnice Těchonín, Lenka Válková

23.2.2021

Nadrotmistryně Lenka Válková pracuje již skoro rok v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí na covid jednotce a vykonává činnosti všeobecné sestry. Jejím zaměstnavatelem je však Armáda ČR a kmenovým pracovištěm je specializovaná infekční nemocnice Těchonín. Pojďme si společně přiblížit práci této setry v obou nemocnicích.

Celý článek


Do nemocnice pouze s respirátorem FFP2/KN 95 nebo dvěma rouškami

23.2.2021

Od čtvrtku 25. 2. 2021 je nově povinnost pro všechny osoby, vstupující na veškerá pracoviště nemocnice, mít nasazen respirátor bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95) nebo dvě přes sebe přeložené zdravotnické obličejové masky/roušky.

Celý článek


Stavební práce na novém pracovišti magnetické rezonance Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí finišují

11.2.2021

Valašské Meziříčí, 11. února 2021: Výstavba zcela nového pracoviště magnetické rezonance v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se zdárně blíží do finiše. U konce je etapa stavebních úprav, kterou v úterý 9. února završilo nastěhování přístroje nové magnetické rezonance. K úspěšnému nastěhování zhruba pěti tunového přístroje do budovy museli stavbaři nejprve vybourat otvor do zdi nemocnice, magnetickou rezonanci pak na místo umístil přímo z parkoviště jeřáb.

Celý článek


Odběrové místo Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí bude nově odebírat vzorky pro PCR vyšetření ze slin

5.2.2021

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí začne od pondělí 8. února odebírat vzorky určené pro PCR vyšetření k ověření přítomnosti viru SaRS CoV2 nově také ze slin. Lidé, kteří mají obavy z klasického PCR stěru z nosohltanu, tak mohou využít právě tuto šetrnější metodu.

Celý článek


Senioři přicházející na očkování mě nabíjejí fantastickou energií, říká sestra Petra Steinbauerová

3.2.2021

Na plicní ambulanci pracuje více než 7 let. Pracovní doba všeobecné sestře Petře Steinbauerové začíná v 6.30, nicméně v ambulanci je již mnohem dříve a začíná s administrativními úkony tak, aby bylo pracoviště vybaveno jednak zdravotnickým materiálem, léčivy, tak i kancelářským sortimentem. Petra Steinbauerová navíc kromě své kmenové TRN (plicní) ambulance zvládá v současnosti i vakcinaci zdravotníků v nemocnici, sociálních službách a seniorů starších 80 let.

Celý článek


Urologická ambulance aktualizuje svou kartotéku pacientů

2.2.2021

Urologická ambulance Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí se i v současné epidemiologické situaci způsobenou onemocněním COVID-19 rozhodla k aktualizaci svých kartoték. Ta zjednoduší práci personálu při vyhledávání každého pacienta a jeho dosavadních ambulantních zpráv.

Celý článek


Očkování pro veřejnost

18.1.2021

Občané, kteří provedli registraci a obdrželi již potvrzení termínu z centrálního registračního systému, budou postupně očkováni v novém očkovacím centru (nová poliklinika, 1.podlaží), vchod od lékárny.

Celý článek


Centrální operační sály Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí se mohou pochlubit špičkovým operačním stolem. Nosnost má až 360 kilogramů.

13.1.2021

Navzdory řádící koronavirové epidemii Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí modernizuje své vybavení. Novým moderním operačním stolem se mohou pochlubit Centrální operační sály. Operační stůl za více než 2,2 miliónu korun patří mezi špičkové vybavení sálů a je určen pro kompletní operativu napříč odbornostmi.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za uplynulý rok narodilo 808 dětí

4.1.2021

Tobiáš, Mikuláš, Jakub, Tereza, Sofie, Natálie a Ema. To jsou vybraná jména některých z 808 dětí, které přišly v loňském roce na svět v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí. Celkem zdravotníci přivedli na svět 407 děvčat a 401 chlapců. Z celkového počtu porodů se narodila osmkrát dvojčátka. Prvním miminkem roku 2021 se stal chlapeček Davídek, který se narodil na Nový rok ve 13.42 hodin s mírami 2860 g a 48 cm.

Celý článek


Dokážu najít východisko snad ze všech možných situací, říká hlavní sestra Mgr. Jana Pelikánová

28.12.2020

Patří mezi hlavní pilíře Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Svou obětavou prací v pozici hlavní sestry má nemalou zásluhu na velmi dobrém fungování chodu oddělení i v současné epidemii. Navíc vypomáhá i jako sestra na odběrovém centru. Řeč je o Mgr. Janě Pelikánové, která v nemocnici pracuje již 18 let. Jak osobně vnímá situaci v rámci organizace a logistiky změn standartních odděleních na covidová? Nutnosti reagovat na chybějící personál v rámci nutné karantény? Co říká na současnou epidemii COVID-19?

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí se ponořila do vánoční atmosféry

21.12.2020

Co nejkrásnější Vánoce se snaží navzdory řádící koronavirové epidemii svým pacientům připravit personál Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. I když se zdravotníci snaží v tomto období propustit do domácí péče na svátky všechny, komu to zdravotní stav dovolí, budou Vánoce v nemocnici trávit i pacienti, kteří musí z důvodu své nemoci, či diagnózy být pod neustálým dozorem lékařů a sester. A tím spíše, pokud se jedná o pacienty, kteří leží na covidových jednotkách a odděleních.

Celý článek


Předvánoční úklid bez bolestí zad? Je to možné, říkají fyzioterapeuti z Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a radí, jak na to

16.12.2020

Psychickou i fyzickou pohodu během adventu a Vánoc si přeje každá hospodyňka. Je ale možné provádět fyzické úkony spojené s předvánočním úklidem tak, abychom své tělo ušetřili jednostranné zátěži a následných bolestí? Ano, říkají fyzioterapeuti Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a radí, jak na to.

Celý článek


Antigenní testování pro širokou veřejnost

15.12.2020

Již nyní se můžete objednat na antigenní testování pro veřejnost zdarma (test je hrazen z veřejného zdravotního pojištění).

Celý článek


Antigenní testování i pro samoplátce

10.12.2020

Antigenní testy (např. pro návštěvu příbuzných v sociálním zařízení) umožnujeme od 10.12. - 17.12.2020 i pro samoplátce.

Celý článek


Patologie Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vyšetřuje novým přístrojem

10.12.2020

Nový přístroj v hodnotě 200 tisíc korun, konkrétně manuální rotační mikrotom Accu-Cut SRM 200, získalo oddělení patologie Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Slova patolog a patologie většina lidí často spojuje pouze s pitvami. Převážnou část pracovní doby však tráví patologové v laboratořích, kde zkoumají vzorky tkání živých lidí a diagnostikují je.

Celý článek


Nemocnice zahajuje provoz antigenního odběrového centra

4.12.2020

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zahajuje od úterý, 8.12.2020, provoz Antigenního odběrového centra (AOC).

Celý článek


COVID-19 řečí čísel. Co ukazují zkušenosti v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí?

2.12.2020

To, že téměř každá nemocnice v zemi již více než půl roku řeší pozitivní pacienty s COVID-19, je všeobecně známo. Kolik ale takových pacientů skutečně již bylo a je v péči lékařů? V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí provedli retrospektivně ohlédnutí od začátku doby sledování, tedy od jara letošního roku, kdy vypukla první vlna epidemie SARS-COV2, která způsobila onemocnění COVID-19.

Celý článek


Zdravotnický tým Multidisciplinární JIP Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí doplnila pětice vojáků

26.11.2020

Pětice vojáků nastoupila do Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí v rámci výpomoci v době pandemie COVID-19. Stali se součástí týmu na Multidisciplinární JIP, kde posílili personální kapacity chybějících zdravotníků. Krom jiného pomohou také snížit fyzickou zátěž sester při práci s covid-pozitivními pacienty, u kterých je těžký průběh onemocnění vyžadující napojení na umělou plicní ventilaci či vysokofrekvenční podávání kyslíku.

Celý článek


Ke všem pacientům přistupujeme se vší odpovědností, říká Emily a Kryštof, studenti na výpomoc ze Střední zdravotnické školy v Hranicích

19.11.2020

Emily Petiová a Kryštof Petr jsou spolužáci, kteří navštěvují čtvrtý ročník Střední zdravotnické školy v Hranicích. Doposud jejich studium nebylo narušeno dlouhodobějším výpadkem výuky. Až v letošním roce. Na jaře a primárně v současné době, kdy není zcela jisté, v jakém horizontu bude prezenční výuka pro studenty středních škol opětovně zahájena. V současné době jsou tak kromě spolužáků posledního ročníku hlavně kolegové, kteří v nouzovém stavu vypomáhají coby nelékařský personál na Oddělení následné péče II.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí obdržela ventilátor Corovent

9.11.2020

K osmi standardním ventilátorům, kterými disponuje Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, přibyl v pátek jeden zcela nový a speciální. Zástupci Českého vysokého učení technického v Praze předali na anesteziologicko-resuscitační oddělení plicní ventilátor CoroVent, který vyvinula Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze.

Celý článek


Nemocnice ve Valašském Meziříčí pečuje o desítky pacientů s COVID-19. K omezení akutní péče nedošlo

5.11.2020

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí průběžně navyšuje kapacity covidových lůžek a zatím nemusí pacienty s onemocněním Covid-19 převážet do jiných zařízení. V současné době je jich zde hospitalizováno přes šest desítek. Zároveň nedošlo k omezení péče pacientů s akutními potížemi či úrazy.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zahájila výstavbu nového pracoviště magnetické rezonance

29.10.2020

Výstavbu nového pracoviště magnetické rezonance zahájila Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Realizace projektu za bezmála 26 miliónů korun probíhá za plného provozu nemocnice, některé ambulance však musely být dočasně přesunuty do náhradních prostor. Magnetická rezonance (MR) začne sloužit pacientům na jaře příštího roku.

Celý článek


Nejvíce si cením obětavosti a pracovitosti svých spolupracovníků v kuchyni, říká šéfkuchař nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, Lubomír Randýsek

23.10.2020

Lubomír Randýsek pracuje ve stravovacím provozu nemocnice AGEL Valašské Meziříčí téměř 40 let. Během té doby se z pozice řadového kuchaře posunul na post šéfkuchaře, kterou zastává již tři dekády.

Celý článek


Dočasné uzavření porodního sálu

20.10.2020

Dovolujeme si Vám oznámit, že s platností od 20. 10. 2020 je z provozních důvodů dočasně uzavřen porodní sál.

Celý článek


Centrální sterilizace Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí disponuje zcela novými sterilizátory

6.10.2020

Centrální sterilizace Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí prošla v posledních týdnech technickými a stavebními úpravami. Po více než dvaceti letech došlo k výměně přístrojové techniky a od září letošního roku byly do provozu uvedeny nové, moderní sterilizátory. Spolu s jejich nákupem a montáží byla také provedená sanace provozních prostor. Celková pořizovací cena technologií přesáhla 3 miliony korun.

Celý článek


Informace pro veřejnost

1.10.2020

S platností od 30. 9. 2020 od 13. hodiny je vyčleněno dětské oddělení jako stanice pro hospitalizaci pacientů s podezřením na onemocnění COVID -19. Oddělení disponuje 7 izolačními lůžky a dalšími pokoji pro případné pozitivní pacienty.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL si připomíná Mezinárodní den lékařů

1.10.2020

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje svým lékařům k Mezinárodnímu dni lékařů. Ten si připomínáme 1. října a slaví se od roku 1984.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pořídila na anesteziologicko-resuscitační oddělení moderní polohovatelné lůžko

24.9.2020

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pořídila pro své anesteziologicko-resuscitační oddělení nové elektricky polohovatelné lůžko Multicare. Lůžko s integrovanými váhami je ideální pro náročné prostředí a specifika oddělení ARO. Pomáhá při zajištění životních funkcí pacientů v kritickém stavu a přispívá k jejich uzdravení v bezpečných podmínkách, s minimálními požadavky na fyzické úsilí personálu a řadou technických vymožeností. Pořizovací cena dosáhla téměř 300 tisíc korun.

Celý článek


Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí převzalo šest nových přístrojů pro bezpečný spánek novorozenců

17.9.2020

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených miminek získalo novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Celkem šest nových monitorů dechu předala staniční sestře novorozeneckého oddělení Bc. Haně Valuchové ředitelka Nadace Křižovatka Štěpánka Pokorníková.

Celý článek


Národní týden kojení si připomene také Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

14.9.2020

Na význam kojení pro matku, dítě, rodinu i společnost upozorní Národní týden kojení, začíná v pondělí 14. září. V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí porodní asistentky a novorozenecké sestry maminky v kojení podporují a o významu kojení je edukují celoročně.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí odebrala již více než 1 500 vzorků na onemocnění COVID-19

11.9.2020

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zřídila v březnu tohoto roku po domluvě s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje odběrovou místnost v rámci testování osob na nový typ koronaviru SARS-CoV-2. Od té doby zde stěr absolvovalo již více než 1500 osob.

Celý článek


Spokojení pacienti poslali do Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí již přes tisíc pochval

1.9.2020

Již přes tisíc pochvalných dopisů od vděčných pacientů obdržela Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Ta se poprvé rozhodla, že bude monitorovat názory hospitalizovaných pacientů na léčbu, pobyt, stravu, chování, či přístup lékařského i nelékařského personálu, v roce 2012. Management nemocnice tak již 8 let průběžně monitoruje zpětnou vazbu od klientů a na základě jejich věcných připomínek rovněž zlepšuje služby.

Celý článek


Napářka z bylin pomáhá rodičkám v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí k příjemnějšímu porodu

25.8.2020

Léčivých účinků bylin mohou nyní využívat také rodičky Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Porodnice zavedla na porodním sále novinku v podobě ženské bylinné napářky, která má hned několik pozitivních efektů. Mezi hlavní patří dodání tepla, zvlhčení, uvolnění a vůně.

Celý článek


Další dodávku nových lůžek obdržela Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a pomalu tak dokončuje obměnu lůžkového fondu

18.8.2020

Dodávku celkem 34 elektricky polohovatelných lůžek za 1,5 miliónu korun pořídila nedávno Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pacientkám a rodičkám na gynekologicko-porodním oddělení a pomalu tak dokončuje obměnu lůžkového fondu.

Celý článek


Tejpování je mezi rodičkami oblíbené. Porodní asistentky Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pomohly již více než 400 ženám

4.8.2020

Jako jedny z mála v republice nabízí porodní asistentky Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí těhotným ženám i čerstvým maminkám efektivní metodu pro úlevu od bolesti. A to pomocí speciálních pásků – tzv. tejpů, které usnadňují přirozený proces hojení těla a zvýší rozsah pohybu tím, že poskytují podporu a stabilitu svalům a kloubům, zlepšují krevní oběh, a snižují bolest a otok.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví 55 let

30.7.2020

Již pětapadesát svíček sfoukne z pomyslném narozeninovém dortu v sobotu 1. srpna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Více než půl století uplynulo od doby, kdy se valašskomeziříčský region dočkal nemocniční péče a pod jednou střechou byly zřízeny nové ambulance, poradny, oddělení a specializované obory. Od té doby nemocnice průběžně zavádí nové diagnostické a léčebné postupy. Každoročně se také obnovuje přístrojové vybavení a dochází ke zlepšování „hotelového zázemí“ nemocnice.

Celý článek


Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí investovala do svého vybavení již přes 200 milionů korun

20.7.2020

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí překročila významný milník. A to 200 milionovou hranici do investic putujících jak do modernizace vybavení, zkvalitnění služeb pro pacienty i podmínek k práci zdravotníků, a to od roku 2004, kdy se nemocnice stala členem skupiny AGEL. I v letošním roce hodlá valašskomeziříčská nemocnice investovat do obnovy zdravotnické techniky, a to v souhrnné výši devíti milionů korun.

Celý článek


Už rok si děti, o které nejeví jejich rodiče zájem, odnášejí z Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí svůj život v kufříku

8.7.2020

V letošním roce si již dvě děti, které hned po porodu jejich rodiče předali k adopci, odnesli z porodnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí kromě lékařské zprávy i vzpomínkový kufřík. Nemocnice je již přesně rok zapojená do projektu Život v kufříku, v rámci kterého zdravotnický personál odloženým novorozencům shromažďuje vzpomínkové předměty týkající se okamžiku jejich příchodu na svět.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za první pololetí 2020 narodilo 412 dětí

1.7.2020

Adéla, Tereza, David, Lukáš, Ema. To jsou vybraná nejoblíbenější jména, která rodiče vybrali některým ze 412 dětí, které přišly v prvním pololetí tohoto roku na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. V téměř rovnoměrném rozložení pohlaví narozených dětí zvítězili chlapci, kterých se doposud narodilo o 18 více.

Celý článek


Nové matrace mají k dispozici pacienti chirurgického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí

9.6.2020

Ke zlepšení pohodlí a prevenci proleženin pacientů na lůžkových chirurgických odděleních pořídila Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, 47 kusů nových antidekubitních matrací. Investice do nového vybavení vyšla na 295 tisíc korun.

Celý článek


Situaci jsme nepodceňovali, ale také jsme se úzkostlivě nebáli, říkají zdravotníci z Nemocnice Valašské Meziříčí

8.6.2020

Obavy z nákazy onemocnění COVID-19 určitým způsobem zasáhlo snad všechny z nás. Někoho více, někoho méně. Někdo si možnost onemocnění nepřipouštěl, někdo naopak až moc. Jaké to však je, když v nemocnici pracují ve zdravotnických profesích „první linie“ matka a syn, kteří i doma tráví společně svůj volný čas v období, kdy se slova respirátor, ústenka, ochranný štít či rukavice se skloňovala nepřetržitě snad ve všech celostátních médiích najednou.

Celý článek


Povoleny návštěvy otců na porodním oddělení

1.6.2020

OD 1.6.2020 JSOU POVOLENY NÁVŠTĚVY OTCŮ NA PORODNÍM ODDĚLENÍ. Návštěva je povolena jednou denně a to otcem dítěte (bez časového omezení). Na oddělení a pokoje pacientů vstupujte prosím po vyzvání sestrou. Je nutné se sestrou vypsat potřebný dokument o bezinfekčnosti- triáž a přeměření tělesné teploty. Zákaz návštěv na ostatních odděleních je prozatím beze změn. Děkujeme za pochopení

Celý článek


Jaroslav Křenek při přípravě Sushi nezapomněl ani na naše zdravotníky

27.5.2020

Mohou za to zdravotní trable. Pan Jaroslav Křenek utrpěl v roce 2002 v Praze vážné poranění hlavy vyžadující intenzivní a dlouhodobou léčbu. Poté se vrátil zpět na Valašsko, odkud pochází. A jelikož se v posledních měsících rozšířilo mezi populací onemocnění COVID-19, rozhodl se, že pomůže zdravotnímu personálu Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., člen skupiny AGEL, tím nejlepším co ho baví, dovede a umí. Originální přípravou vlastní receptury Sushi, na kterou klade velký význam a úročí tak své znalosti, které posbíral nejen u nás, ale i v zahraničí.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí se vrací k předporodním kurzům, zatím ve zkráceném režimu

15.5.2020

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, po více než dvouměsíční pauze způsobené epidemií onemocnění COVID-19, opět nabízí všem budoucím maminkám a jejich doprovodu předporodní kurz, ačkoliv ve zrychleném režimu. Předporodní kurzy jsou mezi klientkami valašskomeziříčské porodnice velmi oblíbené a vyhledávané.

Celý článek


Poradna pro pigmentová znaménka Nemocnice Valašské Meziříčí vyšetřila již více než 2,5 tisíce pacientů

13.5.2020

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, nabízí svým pacientům možnost si nechat vyšetřit a komplexně diagnostikovat kožní pigmentové léze optickým dermatoskopem. Nemocnice nabízí tuto službu veřejnosti od června 2014 a během této doby vyšetřila již více než 2500 pacientů. I nadále se ambulanci plní kalendář se jmény pro další nadcházející měsíce.

Celý článek


Mezinárodní den sester v Nemocnici Valašské Meziříčí oslaví i jeden manželský pár

11.5.2020

V úterý 12. května si celý svět připomíná Mezinárodní den sester (ošetřovatelství) s oprávněným důrazem na potřebu této profese. Čas od času se ale objeví i netradiční příběhy spojené s tímto povoláním, které se mohou stát reálným základem budoucího románu. Na jeden takový lze narazit v Nemocnici Valašské Meziříčí, člena skupiny AGEL. Začal se psát již v roce 1994 a dokonce zanechal jeden historický milník v tomto zdravotnickém zařízení.

Celý článek


Informace k obnově provozu pracovišť a změny odběrového místa

5.5.2020

V pondělí, 4.5.2020 obnovilo svůj běžný provoz dětské lůžkové oddělení a rehabilitační lůžkové oddělení. U dětského oddělení prosíme primárně praktické lékaře o telefonický dotaz v rámci kapacity naplnění oddělení. Také se se do běžného režimu vrátila i Multidiscplinární JIP, na které jsou hospitalizováni jak pacienti v závažném klinickém stavu tak pacienti po operačních výkonech, které vyžadují intenzivní péči. Zároveň se odběrová místnost , ve které se provádějí odběry na průkaz viru SARS-CoV-2 , přesunula do nově vzniklých prostor v části stávajícího lůžkové stanice Interna 1, kde jsou dále vyčleněny 3 pokoje pro hospitalizaci pacientů s podezřením na onemocnění COVID-19.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí nově testuje na SARS-CoV-2 také samoplátce

5.5.2020

Odběrová místnost v Nemocnici Valašské Meziříčí umožňuje od dnešního dne nově testování na nový typ koronaviru také samoplátcům. Novou službu nabízí nemocnice prostřednictvím laboratoří AGELLAB.

Celý článek


Nemocnice obnovuje ambulantní provoz. Které ambulance se otevírají a za jakých podmínek?

23.4.2020

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., člen skupiny AGEL, reaguje na zmírnění mimořádných opatření a vzhledem k aktuální epidemiologické situaci obnovuje postupně od pondělí, 27. 4. 2020, provoz ve svých doposud uzavřených ambulancích a poraden.

Celý článek


Říkají si covidbusters - zaměstnanci z první linie

21.4.2020

Současná opatření, která je nařízená nejen Ministerstvem zdravotnictví, vládou ČR, příslušnými Krajskými hygienickými stanicemi ale i vedením jednotlivých zdravotnických zařízení, nařizuje a definuje personálu v „první linii“ přísné hygienicko-epidemiologické pracovní podmínky. Jak vůbec vypadá taková pracovní směna na oddělení Multidisciplinární JIP Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., člena skupiny AGEL, kde se musí přesně do detailu dodržovat jednotlivé pracovní standardy, standardní operační postupy, které má nemocnice z důvodu právě těchto možných pandemických onemocnění vypracovány? Pojďme si společně projít oddělení, kde je v současné době přísný zákaz vstupu z důvodu ošetřování a odběrů vzorků pacientů se suspektními příznaky na onemocnění COVID-19.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí postupně obnoví plánovaný ambulantní a hospitalizační provoz

20.4.2020

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, reaguje na zmírnění mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví a postupně obnovuje provoz ve svých ambulancích a na odděleních. Lůžková i ambulantní zdravotní péče bude i nadále poskytována za přísných protiepidemických opatření, která valašskomeziříčská nemocnice preventivně nastavila již v polovině března.

Celý článek


Pacienti oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí komunikují se svými blízkými přes Skype

17.4.2020

I přes zákaz návštěv se mohou pacienti oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, vidět se svými blízkými. Pomáhat jim k tomu bude nyní videohovor pomocí aplikace Skype. Tuto službu nyní nově nabízejí obě oddělení následné péče všem hospitalizovaným pacientům a jejich rodinám.

Celý článek


Ambulance paliativní a podpůrné péče Nemocnice Valašské Meziříčí oslavila rok fungování

9.4.2020

Rok úspěšné práce má za sebou Ambulance paliativní a podpůrné péče valašskomeziříčské nemocnice, jež patří do skupiny AGEL. Služeb ambulance, která zajišťuje péči o pacienty s nevyléčitelným onemocněním a jejich rodiny, využilo již více než 150 klientů. Ambulance funguje i v těchto dnech, avšak z důvodu epidemiologické situace poskytují její pracovníci poradenství telefonicky.

Celý článek


Nové injekční dávkovače využívá Nemocnice Valašské Meziříčí na dětském a novorozeneckém oddělení

6.4.2020

Jak novorozenecké, tak i dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, má nově ve svém zdravotnickém portfoliu pro své nejmenší pacienty injekční dávkovače.

Celý článek


Nemocnice doposud získala od dárců téměř 3 tisíce bavlněných roušek

1.4.2020

Velká vlna solidarity, nabídek, darů se nyní dostává nemocnici a jejím zaměstnancům, kteří se starají o ambulantní i hospitalizované pacienty valašskomeziříčské nemocnice.

Celý článek


Z preventivních důvodu proti COVID-19 uzavřeno dětské oddělení

22.3.2020

Dětské lůžkové oddělení je z důvodu preventivních opatření proti šíření onemocnění COVID-19 uzavřeno. Provoz dětské příjmové ambulance a lékařské pohotovostní služby pro děti a dorost je zajišťován v obvyklých ordinačních dobách bez omezení v Nemocnici Valašské Meziříčí a.s.

Celý článek


Preventivní opatření nemocnice v rámci COVID -19

16.3.2020

Z důvodu preventivních opatření, která jsou spojena s onemocněním koronaviru si Vás dovolujeme informovat o těchto krocích.

Celý článek


Zákaz návštěv

5.3.2020

Od čtvrtku, 5.3.2020 platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV na všech lůžkových odděleních nemocnice.

Celý článek


Na specializovaná plicní vyšetření už pacienti z Valašského Meziříčí nemusí dojíždět

25.2.2020

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se může jako teprve druhé zařízení ve Zlínském kraji pochlubit přístrojem sloužícím k podrobnému vyšetření funkce plic. Moderní bodypletysmograf rozšířil portfolio poskytovaných služeb plicní a alergologické ambulance. Pořízení přístroje přišlo nemocnici na téměř 900 tisíc korun.

Celý článek


Patologové Nemocnice Valašské Meziříčí vyšetřují novým klinickým mikroskopem

11.2.2020

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, nadále investuje do nového zdravotnického vybavení. Pro odbornou práci na specifických pracovištích bylo nezbytné pořídit laboratorní biologický mikroskop odpovídající kvality a s odpovídající výbavou. Oddělení patologie proto získalo nový biologický mikroskop, který splňuje nejnáročnější požadavky.

Celý článek


Rehabilitační ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí získala nový vodní ultrazvuk

31.1.2020

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, pořídila na svou rehabilitační ambulanci nový vodní ultrazvuk Pulson 200. Přístroj v hodnotě 50 tisíc korun se využívá k ošetřování horních a dolních končetin.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí investovala do nových transportních a vyšetřovacích lehátek

24.1.2020

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, pořídila pro své pacienty devět nových lehátek, z tohoto jsou dvě transportní na převoz pacientů a sedm vyšetřovacích. Nová lehátka jsou umístěna na chirurgické ambulanci, dětském oddělení, urologické ambulanci, rehabilitaci a gastroenterologické ambulanci. Investice vyšla na čtvrt miliónu korun.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí nadále investuje do svého vybavení

15.1.2020

Přes čtyřiadvacet milionů korun v loňském roce investovala Nemocnice Valašské Meziříčí do moderního vybavení, zkvalitnění služeb pro pacienty a lepších podmínek k práci zdravotníků. Od roku 2004, kdy se valašskomeziříčská nemocnice stala členem skupiny AGEL, tak v oblasti investic překonala 200milionovou hranici.

Celý článek


Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí má ve svém portfoliu nový skiagraf

7.1.2020

Kratší doba na vyšetřovně i rychlejší zhodnocení rentgenového snímku. Takové jsou výhody nového moderního skiagrafu v hodnotě 2,2 miliónu korun, který pořídila Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, pro své radiodiagnostické oddělení. Novinka přináší rovněž snížení celkové radiační zátěže nezbytné k provedení vyšetření.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí se minulý rok narodilo 883 dětí

2.1.2020

Tereza, Eliška, Ema, Vojtěch, Jan, Tomáš. To jsou jména, která rodiče vybrali některým z 883 dětí, jenž přišly v roce 2019 na svět v Nemocnici Valašské Meziříčí. V rozložení pohlaví zvítězili tentokrát chlapci, kterých se narodilo 448, děvčat bylo 435. Hned pětkrát porodníci přivedli na svět dvojčátka. Prvním miminkem roku 2020 pak byla holčička Rebeka s váhou 3100 gramů a mírou 49 centimetrů, která se narodila ve 2:06 hodin na Nový rok.

Celý článek


Vánoční svátky na chirurgické ambulanci Nemocnice Valašské Meziříčí

23.12.2019

Vánoční svátky patří k nejkrásnějším svátkům v roce. Pohoda, klid, úsměvy, rodina, dárky, pohádky, to vše a ještě více může někoho napadnout při vyslovení názvu Vánoce. Ale mnoho lidí, především zaměstnanců ve směnných provozech, zkrátka trávit Vánoce doma nemůže. V nemocnici poskytují péči hospitalizovaným či ambulantním pacientům napříč všemi odbornostmi, které nemocnice nabízí. A jak takové „Vánoce“ vypadají například na takové chirurgické ambulanci v Nemocnici Valašské Meziříčí u sloužícího lékaře a sestřičky?

Celý článek


Nové vyšetření v Nemocnici Valašské Meziříčí zhodnotí stav tepen srdce

17.12.2019

Od letošního června pomáhá lékařům Nemocnice Valašské Meziříčí při diagnostice nový počítačový tomograf. Díky špičkovému přístroji tak mohla nemocnice, jež patří do skupiny AGEL, rozšířit spektrum vyšetření, a to pro pacienty z celého regionu. Moderní CT tak například nově měří kalciové skóre, které vypovídá o stavu tepen srdce.

Celý článek


„Zelená“ Nemocnice Valašské Meziříčí již zlikvidovala 4,5 tuny elektroodpadu

12.12.2019

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, je již 10 let zapojena do projektu „Zelená firma“. Tím umožňuje svým zaměstnancům zbavit se ekologickým způsobem vysloužilých drobných elektrospotřebičů a baterií, čímž rozšiřuje svoje aktivity v oblasti ochrany životního prostředí. Nemocnice tak k dnešnímu dni ekologicky zlikvidovala 4 406 kilogramů tohoto elektroodpadu.

Celý článek


Porodnice valašskomeziříčské nemocnice pořídila pro své rodičky nový kardiotokograf

3.12.2019

Nový moderní kardiotokograf začali využívat lékaři gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Přístroj, který slouží k monitoringu rodičky a plodu v průběhu porodu, přišel nemocnici na více než 250 tisíc korun. V současné době má porodní oddělení celkem devět kardiotokografů.

Celý článek


Mikuláš naděluje malým i velkým pacientům v Nemocnici Valašské Meziříčí

3.12.2019

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl v předstihu již v úterý 3. prosince Mikuláš se svou družinou 48 pacientům oddělení následné péče a pacientům interního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, člena skupiny AGEL. Pacienty dále čeká zpívání vánočních koled od dětí z mateřské školy Hrachovec. Nadělování pokračuje i v pátek 6. prosince na dětském oddělení, kdy Mikuláš opět vykouzlí úsměvy a rozzářené tváře.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí šíří zdravotní gramotnost a vzdělává své pacienty

26.11.2019

Na vzdělávání pacientů cílí Nemocnice Valašské Meziříčí, jež patří do skupiny AGEL. Edukaci totiž považuje za jednu z priorit, které přispívají ke zvyšování kvality poskytované péče a zlepšují zdravotní gramotnost pacientů. A právě proto vznikají nové brožury, kde čtenáři najdou například předoperační informace, poučení o následné léčbě a materiály nezapomínají ani na čerstvé maminky.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí pořídila nový moderní inkubátor nejen pro předčasně narozená miminka

18.11.2019

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, pořídila pro své nejmenší pacienty nový inkubátor v hodnotě převyšující 220 tisíc korun. Pomoc tohoto moderního vybavení ve valašskomeziříčské nemocnici potřebuje zhruba každý pátý novorozenec, nejčastěji předčasně narozené děti.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí zve k prohlídkám

7.11.2019

Zhlédnout porodní sál s novorozeneckými boxy, pokoje šestinedělí, nechat se vyšetřit 3D ultrazvukem a seznámit se s personálem porodního a novorozeneckého oddělení může široká veřejnost, zejména těhotné ženy, v úterý 12. listopadu od 14:30 do 18 hodin v prostorách porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, na Dni otevřených dveří gynekologicko-porodního oddělení.

Celý článek


Nemocnici Valašské Meziříčí mohu jen doporučit, říká módní stylistka Ilona Mádrová, která již šestnáct let žije a pracuje v Paříži

5.11.2019

Novinářka, redaktorka, zpravodajka a taktéž módní stylistka. To vše je Ilona Mádrová, která pracuje v Paříži již šestnáctým rokem. Věnuje se převážně sortimentu v oblasti módy, doplňků, šperků, hodinek a luxusních značek. Píše do prestižních novin a časopisů. Díky výborné spolupráci s tiskovými centry Ilona potkává osobnosti, umělce a módní návrháře, se kterými zpracovává sama rozhovory. Vytváří reportáže o prestižních značkách a pravidelně se účastní přehlídek, což jí umožňuje poznat s předstihem módní trendy. Rovněž publikuje do časopisů o cestování i do novin se zaměřením na politické, ekonomické a společenské události. Zároveň pracuje jako stylistka v módě pro ženy. „Mezi mými klienty jsou herečky, zpěvačky, světové umělkyně, manželky návrhářů, fotbalistů a významných podnikatelů, princezny a další členové královských arabských rodin,“, říká slečna Ilona Mádrová, se kterou jsme v rámci její hospitalizace v Nemocnici Valašské Meziříčí a.s., člen skupiny AGEL, udělali rozhovor.

Celý článek


Rychlejší a zároveň šetrnější vyšetření nabízí pacientům Nemocnice Valašské Meziříčí díky novému CT přístroji

9.10.2019

Nový počítačový tomograf (CT) pořídila Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, za 14,2 miliónů korun v červnu letošního roku. Po zkušebním provozu nemocnice přístroj dnes slavnostně představila. Zdravotníci hodnotí nové vybavení velmi kladně. Moderní inovativní technologie nejen, že zrychlila jednotlivá vyšetření, ale zároveň umožnila zredukovat rentgenové záření nutné k provedení vyšetření až o 70 procent.

Celý článek


Laboratoř patologie Nemocnice Valašské Meziříčí obhájila akreditaci

25.9.2019

Klinické laboratoře Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, prošly v těchto dnech pravidelnou dozorovou návštěvou Českého institutu pro akreditaci (ČIA) a obhájily tím svou prestižní akreditaci. Pacienti tak mají jistotu, že zdravotníci při poskytování služeb dodržují nejpřísnější normy týkající se bezpečí a kvality.

Celý článek


Oblíbené canisterapie v Nemocnici Valašské Meziříčí nově je obohatí štěňátko Bella

20.9.2019

Fenka Arnika už více než šest let chodí za dlouhodobě nemocnými pacienty Oddělení následné péče v Nemocnici Valašské Meziříčí. Někteří jí věnují úsměv a pohlazení, jiní slzy zoufalství, kterými si uleví od trápení. Brzy jí bude dělat společnost štěňátko Bella, které v rámci podpory NADACE AGEL ve výši 49 tisíc korun projde canisterapeutickým výcvikem, aby dokázalo pacientům pomáhat stejně účinně s jejich duševními i fyzickými omezeními, jako to dělá devítiletá Arnika, přezdívaná Aki, Anička, Anče.

Celý článek


Dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. má nové postýlky pro nejmenší pacienty

17.9.2019

Nadační fond Jonášek, prostřednictvím předsedkyně nadačního fondu Ivy Podzemné a zakladatele fondu Libora Zimmera, předali za účasti předsedy představenstva nemocnice MUDr. Martina Hrabovského, MBA, místopředsedy představenstva Ing. Miroslava Pecháčka, starosty města Bc. Roberta Stržínka, místostarostky města PaedDr. Yvony Wojaczkové a primáře dětského oddělení MUDr. Libora Slováčka nové postýlky dětskému oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí zve na Den otevřených dveří

11.9.2019

Již podvanácté nabídne všem zájemcům Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., člen skupiny AGEL, bezplatné vyšetření a konzultace od lékařů nad výsledky samotných vyšetření. Koná se zde totiž ve středu, 18. září již tradiční Den otevřených dveří, který zahrne více než desítku vyšetření, bezplatné poradenství a novinku v podobě rehabilitačních cvičení s fyzioterapeuty. Akce pro širokou veřejnost proběhne v prostorách nemocnice od 13.30 do 18 hodin a pro všechny návštěvníky je zdarma.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí rozjíždí kurzy první pomoci pro veřejnost

21.8.2019

Správnou techniku dýchání, nepřímou srdeční masáž i postup v případě dopravní nehody nebo zásahu elektrickým proudem si osvojí všichni zájemci z řad široké veřejnosti na nově otvíraných kurzech Nemocnice Valašské Meziříčí, člena skupiny AGEL. Kurzy první pomoci se konají ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí a začínají 25. září v tamní knihovně nově otevřeného komunitního centra. Na bezplatný kurz je nutné se předem přihlásit.

Celý článek


Gastroenterologická ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí získala další moderní videokolonoskop

15.8.2019

Gastroenterologická ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, získala další moderní videokolonoskop v hodnotě 968 tisíc korun. Jde o moderní variantu přístroje, který má speciální rozlišovací schopnosti a umožňuje velmi přesné koloskopické vyšetření.

Celý článek


Pupečník v porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí odstřihnou v ten pravý čas

1.8.2019

Pupeční šňůra je nepostradatelným spojovníkem mezi matkou a dítětem během nitroděložního vývoje. Ona metaforická pupeční šňůra oba spojuje snad po celý život, kdy je však ten správný čas odstřihnout ji po porodu? V porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, je odložený podvaz pupečníku již běžnou praxí.

Celý článek


Očkováním bojují zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

23.7.2019

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Více než 500 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Lidé, u nichž byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, mohli využít bezplatné možnosti podstoupit další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí odstartoval projekt Život v kufříku

18.7.2019

Miminka narozená v porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí, která putují do adopce nebo přechodné pěstounské péče, budou nově dostávat na cestu z valašskomeziříčské nemocnice kromě lékařské zprávy i malou pozornost. Nemocnice se zapojila do projektu Život v kufříku, díky kterému si miminka s sebou odnesou kufřík s památníkem, fotkami, pleteným oblečením, hračkami a dalšími pozornostmi.

Celý článek


V ambulanci chronických ran Nemocnice Valašské Meziříčí ošetřili již 2,5 tisíce pacientů

10.7.2019

Ambulance chronických ran v Nemocnici Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, pečuje o pacienty v prostorách chirurgické ambulance již od roku 2015. Za tuto dobu se v samotné ambulanci vyšetřilo a převázalo na 2,5 tisíce pacientů s chronickými ránami.

Celý článek


Lékařská pohotovostní služba v Nemocnici Valašské Meziříčí

4.7.2019

Doba dovolených a letních prázdnin je tradičně obdobím, kdy více lidí vyhledává lékařskou pohotovostní službu (LPS). Přinášíme Vám proto krátký souhrn toho, jak je tato služba zajištěna v našem regionu.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí se za první pololetí narodilo 467 dětí

1.7.2019

Ema, Klára, Tereza, Jakub, Matyáš, Samuel. To jsou vybraná jména, která rodiče vybrali některým ze 467 dětí, které přišly v prvním pololetí tohoto roku na svět v porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí. V téměř rovnoměrném rozložení pohlaví narozených dětí zvítězili chlapci, kterých se doposud narodilo o 7 více. Celkem 237 chlapců a 230 děvčat.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí získala moderní výpočetní tomograf

25.6.2019

Novým moderním výpočetním tomografem (CT) Aquilion PRIME SP od firmy Canon v hodnotě 14,2 miliónu korun se může pochlubit Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Přístroj patří ve své kategorii k nejmodernějším na trhu. Výrazně zrychlí jednotlivá vyšetření, protože dokáže pacienta vyšetřit v případě potřeby i za čtyři sekundy.

Celý článek


Nové hračky zpříjemní dětem hospitalizovaným v Nemocnici Valašské Meziříčí letní prázdniny

17.6.2019

Velké překvapení v podobě deskových her, lega, dětského kočárku, dřevěných kostek nebo stavebnic připravila pro dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí společnost MAll.cz. Hračky v celkové hodnotě 10 tisíc korun zpříjemní pobyt v nemocnici hospitalizovaným chlapcům i děvčatům.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí obhájila certifikát kvality a bezpečí poskytovaných služeb

4.6.2019

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, v těchto dnech obhájila již pátou náročnou kontrolu externím auditem zástupců Spojené akreditační komise ČR. Certifikát je platný na tříleté období.

Celý článek


Rožnov pod Radhoštěm ožije již 24. ročníkem Rožnovských gastroenterologických dní

22.5.2019

Odborníci na onemocnění zažívacího traktu se na konci května tradičně sjedou do Rožnova pod Radhoštěm. Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zde letos pořádá již 24. ročník odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, která je určená lékařům i nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Akce zahrne celkem tři desítky přednášek zaměřených na specifické trávicí potíže, metody léčby i komplikace onemocnění zažívacího traktu z pohledu lékařů i sester.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice Valašské Meziříčí dorazili předškoláci s pomlázkou

18.4.2019

Pacienti oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí o atmosféru svátků jara nepřišli. S blížícími Velikonocemi je navštívily děti z Mateřské školy Kraiczova ve Valašském Meziříčí. Společně s dětmi navštívila oddělení i canisterapeutka se svou psí kamarádkou Arnikou.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí dokončuje modernizaci lůžkového fondu

15.4.2019

Nemocnice Valašské Meziříčí letos dokončí celkovou modernizaci lůžkového fondu. Od roku 2012, kdy s modernizací lůžkového fondu vedení nemocnice začalo, bylo prozatím pořízeno celkem 184 elektricky polohovacích postelí včetně antidekubitních matrací na standardní oddělení a jednotky intenzivní péče v celkové hodnotě převyšující 7 miliónů korun. Posledních 35 lůžek bude dodáno během letošního roku na gynekologicko-porodnické oddělení.

Celý článek


Přednáška zástupce Medicínského centra Praha na předporodním kurzu

2.4.2019

Gynekologicko porodní oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. ve spolupráci s Medicínským centrem organizuje dne 10.4.2019 v 17.00 hodin ve Středisku volného času Domeček ve Valašském Meziříčí, přednášku nejen pro účastníky předporodního kurzu, ale i pro další zájemce z řad laické veřejnosti s možností pokládat dotazy.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí zahájila provoz ambulance pro paliativní a podpůrnou péči

19.3.2019

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zahájila provoz ambulance paliativní a podpůrné péče, která sídlí v prostorách interní odborné ambulance. K dispozici je všem zájemcům z řad pacientů a nabízí také poradenství pro blízké a pečující osoby.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí získala dvě elektricky polohovatelná lůžka s řadou moderních funkcí

15.3.2019

Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, získalo dvě moderní elektricky polohovatelná lůžka s váhami značky Multicare, která jsou ideální pro náročné prostředí ARO. Pomáhají při zajištění životních funkcí pacientů v kritickém stavu a přispívají k jejich uzdravení v bezpečných podmínkách, s minimálními požadavky na fyzické úsilí personálu a řadou technických vymožeností. Pořizovací cena za obě lůžka dosáhla téměř 450 tisíc korun.

Celý článek


Oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí získalo nový pacientský zvedák

6.3.2019

Oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí získalo pro potřeby manipulace s pacienty v rámci svého každodenního provozu nový, moderní, pacientský zvedák značky Viking XS. Investici v ceně přes 160 tisíc korun ocení jak pacienti, tak personál.

Celý článek


Nové přístroje na centrální operační sály pořídila Nemocnice Valašské Meziříčí

30.1.2019

Laparoskopická věž za téměř dva miliony korun a resektoskop v ceně 260 tisíc přímo na operační sály i nová myčka operačních bot za více než 300 tisíc korun – takové jsou novinky ve valašskomeziříčské nemocnici, které využijí pacienti například při operacích žaludku či žlučníku, dělohy, ale i při urologických operacích. Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, investovala do zdravotnické techniky na centrálních operačních sálech v součtu více jak 2,5 miliónu korun.

Celý článek


Patologie Nemocnice Valašské Meziříčí má k dispozici nový odvodňovací automat

21.1.2019

Oddělení patologie Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, získalo pro svou diagnostickou činnost zcela nový odvodňovací automat STP 120-2. Přístroj pro zpracování vzorků přišel nemocnici na více než 330 tisíc korun a sloužit bude všem pacientům napříč odděleními.

Celý článek


Ve valašskomeziříčské nemocnici se za uplynulý rok narodilo 943 dětí

2.1.2019

Eliška, Natálie, Tereza, Jakub, Matyáš, Vojtěch. To jsou vybraná jména , která rodiče vybrali některým z 943 dětí, které přišly v loňském roce na svět v Nemocnici Valašské Meziříčí, člena skupiny AGEL. V téměř rovnoměrném rozložení pohlaví narozených dětí zvítězila děvčata, kterých se narodilo pouze o jednu více. Celkem 472 děvčat a 471 chlapců. Hned osmkrát zde navíc porodníci přivedli na svět dvojčátka. Prvním miminkem roku 2019 pak byla holčička Karolínka s váhou 3100 gramů a mírou 47 centimetrů.

Celý článek


Prvním miminkem Nemocnice Valašské Meziříčí je Karolína

1.1.2019

Prvním miminkem narozeným v roce 2019 v Nemocnici Valašské Meziříčí je holčička Karolína. Narodila se 1. ledna dopoledne, konkrétně v čase 10:07, s porodní váhou 3100 gramů a mírou 47 centimetrů. Její maminka, první rodička letošního roku, přijela do porodnice rodit z nedaleké Lhoty u Choryně.

Celý článek


Hokejoví Bobři obdarovali nejmenší pacienty Nemocnice Valašské Meziříčí

28.12.2018

Den před Štědrým dnem navštívili dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí hráči a zástupci hokejového klubu HC Bobři Valašské Meziříčí. Cíl byl prostý - udělat radost všem dětem, které nemohou strávit Vánoce v domácím prostředí. Malým pacientům oddělení však nepřišli udělat radost pouze svou osobní návštěvou v klubových dresech, ale hlavně všem přítomným předali hračky, které si následně nejmenší pacienti odnesou domů.

Celý článek


Nutriční terapeut varuje: Nejhorší je proležet Vánoce u televize

20.12.2018

Vánoční svátky by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Pro mnohé Čechy se ale proměňují v období přejídání, přibírání na váze a následných výčitek. Podle nutričního terapeuta Nemocnice Valašské Meziříčí Tomáše Jareše přitom Vánoce nemusí nijak negativně ovlivnit naši hmotnost, a to dokonce ani v případech, kdy si dopřejeme tradiční cukroví či smaženého kapra. Velkou roli totiž hraje také umírněnost a pohyb.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí dostala od Nadačního fondu Jonášek nové pomůcky pro nejmenší pacienty

17.12.2018

Zcela nové monitory životních funkcí, ale třeba i moderní ultra HD televizi si budou moci užívat nejmenší pacienti Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Nemocnici je daroval Nadační fond Jonášek, který se zaměřuje na pomoc nemocným dětem. Dary v hodnotě téměř 100 tisíc korun předala nemocnici předsedkyně nadačního fondu Iva Podzemná a zakladatel fondu Libor Zimmer.

Celý článek


Klid nejen o svátcích zajistí pacientům Nemocnice Valašské Meziříčí špunty do uší

10.12.2018

Pohoda, klid, spokojenost, zkrátka duševní svěžest – to je jeden z významných faktorů, který ovlivňuje léčbu a přímo souvisí s její úspěšností. V rušném prostředí lůžkových oddělení, kde jsou slyšet televizní přijímače, telefonní hovory pacientů, ruch z chodeb, ale i noční chrápání pacientů, však může být klid vzácností. To naštěstí již neplatí v Nemocnici Valašské Meziříčí, která do svých prostor nainstalovala Špuntovat s praktickými špunty do uší, které jsou testované i hygienicky balené.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí je podle pacientů v nemocnicích druhou nejlepší ve Zlínském kraji

5.12.2018

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, letos bodovala v anketě nezávislé organizace HealthCare Institute „Nemocnice České republiky 2018“. Valašskomeziříčské zdravotnické zařízení obsadilo druhou příčku v hodnocení hospitalizovaných pacientů Zlínského kraje, přičemž kladné body získala nemocnice v oblasti bezpečnosti i spokojenosti.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí získala akreditaci Ministerstva zdravotnictví pro vzdělávání porodních asistentek

27.11.2018

Nemocnice Valašské Meziříčí rozšířila své spektrum sedmi lékařských odborností splňujících akreditační odborná kritéria Ministerstva zdravotnictví pro školící činnost o osmou odbornost pro nelékařské pracovníky. Díky získané akreditaci tak může nabídnout nejen stáže pro lékaře v přípravě na atestaci v sedmi odbornostech, ale již v těchto dnech nově také vzdělávání porodních asistentek.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí nabízí novopečeným rodičům památeční kartičky s otiskem chodidla miminka

21.11.2018

Novorozenecké oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí nabízí čerstvým rodičům krásnou vzpomínku na porod jejich miminka. Do nabídky služeb pro rodičky totiž oddělení zavedlo i vyhotovování památečních kartiček, jejichž součástí je otisk chodidla novorozence.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí pořídila moderní videolaryngoskop

19.10.2018

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zakoupila pro své pacienty nový moderní videolaryngoskop. Přístroj zdravotníci používají k intubacím pacientů na anesteziologicko-resuscitačním oddělení a centrálních operačních sálech valašskomeziříčské nemocnice. Investice do nového přístroje, který nahradil starší typ, přišla na téměř čtvrt miliónu korun.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí zve na Den otevřených dveří porodnice

16.10.2018

Prohlédnout si porodní sál i celé porodní a novorozenecké oddělení mohou budoucí maminky a tatínci ve Valašském Meziříčí. Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, pořádá v úterý 23. října od 14:30 do 18 hodin Den otevřených dveří, na který zve širokou veřejnost. Novinkou letošního roku je přitom kromě prohlídek a diskuzí také přednáška na téma očkování.

Celý článek


Gastroenterologická ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí získala nový videokolonoskop

4.10.2018

Gastroenterologická ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, získala pro své pacienty nový videokolonoskop značky Olympus v hodnotě přes 800 tisíc korun. Přístroj, který poslouží k vyšetřování tlustého střeva, je vysoce moderní i přesný, díky čemuž zajistí maximálně spolehlivé vyšetření.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí rozšiřuje předporodní kurzy

21.9.2018

Od měsíce října rozšiřuje gynekologicko-porodní a novorozenecké oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí předporodní kurzy pro nastávající rodičky a jejich doprovod o jednu lekci. Díky tomu nabídne přítomným zájemkyním dvě samostatné lekce porodnice a dvě lekce novorozenecké oddělení. Páté setkání pak bude určeno k prohlídce porodního sálu za doprovodu porodních asistentek a zahrne i možnost zodpovídat dotazy přímo na místě. Změna se týká jak zájemců o předporodní přípravu a kurz ve Valašském Meziříčí, tak i nově v Nemocnici Hranice. Cena se přitom oproti minulosti nemění.

Celý článek


Chirurgické a urologické oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí mají nové dezinfekční automaty

10.9.2018

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zakoupila pro svá oddělení chirurgie I., chirurgie II. a urologie nové mycí a dezinfekční automaty na podložní mísy značky Steelco, které zaručují perfektní hygienu a ochranu jak pro samotné pacienty, tak i ošetřující personál. Cena investice přesáhla částku 180 tisíc korun.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí modernizuje svůj lůžkový fond

28.8.2018

Celkem 71 moderními elektricky polohovatelnými lůžky se může nově pochlubit Nemocnice Valašské Meziříčí. Oddělení anesteziologicko-resuscitační a multidisciplinární jednotka intenzivní péče dostaly konkrétně nová lůžka pro intenzívní péči s vážícím systémem a pro standardní oddělení chirurgie a rehabilitace byla pořízena lůžka akutní péče a dvě bariatrická lůžka. Celková investice do pořízení lůžek vyšla na 2,8 miliónu korun.

Celý článek


Kardiologická ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí má ve svém portfoliu nový běhací pás

20.8.2018

Pacienti kardiologické ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, budou při svých vyšetřeních běhat na novém stroji. Nemocnice získala pro potřeby vyšetření pacientů nový běhací pás typu Valiant 2 cpet XL, který disponuje nejmodernějšími technologiemi, je maximálně přesný, spolehlivý i bezpečný. Pořizovací cena zařízení přitom přesáhla 240 tisíc korun.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí nabízí maminkám aromaterapii v těhotenství, při porodu i v období šestinedělí

15.8.2018

Těhotenství je jedním z nejkrásnějších a nejcitlivějších období v životě každé ženy, kdy čelí mnoha tělesným, citovým a sociálním změnám najednou. K jejich překonáváním přitom dle nejmodernějších poznatků pomáhá i aromaterapie, která představuje bezpečnou a účinnou alternativu léčebných metod. Do své nabídky služeb pro těhotné ženy, ale i rodičky a novopečené maminky ji nyní zařadila i Nemocnice Valašské Meziříčí, která léčbu vůní nabízí zájemkyním na porodním oddělení a porodním sále.

Celý článek


Supervize v Nemocnici Valašské Meziříčí pomáhá propojovat profesionální a lidský přístup

8.8.2018

Najít rovnováhu mezi profesionálním a lidským přístupem při výkonu zdravotnické profese má za cíl projekt, do kterého se zapojila Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL. Projekt je určený nelékařskému zdravotnickému personálu a v nejbližších měsících by měl desítkám zdravotníků pomoci zvýšit jejich odolnost vůči negativním vlivům v práci i rozvíjet jejich aktivitu. Prioritou je přitom zajištění kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb.

Celý článek


Oddělení klinické biochemie Nemocnice Valašské Meziříčí má novou lednici pro skladování transfuzních přípravků

3.8.2018

Oddělení klinické biochemie Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, má ve svém portfoliu zcela nové chladicí zařízení Vestfrost pro skladování až 160 krevních vaků při teplotě +2 až +6 °C. Pro zdravotníky i pacienty je nové vybavení v hodnotě téměř 150 tisíc korun zárukou spolehlivosti a nabízí i řadu praktických novinek.

Celý článek


Chodby valašskomeziříčské porodnice zkrášlují kresby dětí zdejších zaměstnanců

23.7.2018

Veselejší a poutavější jsou od tohoto měsíce chodby gynekologicko-porodního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Jejich zdi nově zdobí obrázky dětí, jejichž rodinní příslušníci jsou zaměstnankyněmi oddělení. Zaměstnancům i nastávajícím rodičům tak nově zpříjemňují pobyt originální kresby zvířátek, sanitek, kočárků či pokojíčků, jejichž autory jsou malí školáci či dokonce předškoláci.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí přišlo v prvním pololetí na svět 453 dětí

13.7.2018

Laura, Sofie, Jakub, ale i Agnes, Eris či Misheel – taková jména dostávali v prvním pololetí novorozenci v porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Celkem se zde během prvních šesti měsíců tohoto roku narodilo 453 dětí, mezi kterými panoval zcela vyrovnaný poměr. Narodilo se totiž 227 chlapců a 226 holčiček.

Celý článek


Pacienti Nemocnice Valašské Meziříčí rehabilitují na novém rotopedu

4.7.2018

Efektivnější a moderní rehabilitaci zajistí pacientům rehabilitačního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí zcela nový magnetický rotoped KETTLER GIRO C 3. Přístroj vychází z nových poznatků a technologií na trhu aerobních fitness trenažérů a je ideální pro pacienty po úrazech i operacích.

Celý článek


Valašskomeziříčská nemocnice má nové vybavení pro přesnější dávkování léčiv

21.6.2018

Pacientům Nemocnice Valašské Meziříčí slouží nové infuzní volumetrické pumpy a lineární dávkovače k přesnému a optimálnímu dávkování léčiv či krevních infuzí. Toto vybavení využijí konkrétně pacienti na odděleních intermediární péče, multidisciplinární jednotce intenzivní péče, porodním sále nebo na novorozeneckém či dětském oddělení, kde bude sloužit pacientům všech věkových kategorií. Výše investice překročila částku 300 tisíc korun.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí startuje projekt paliativní péče o nevyléčitelné pacienty

12.6.2018

V Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se aktuálně rozbíhá projekt zaměřený na péči o pacienty v konečných stadiích nevyléčitelných nemocí. Mladá lékařka interního oddělení nemocnice MUDr. Veronika Mikolajková uspěla se svým návrhem paliativní péče v prestižním grantovém programu společnosti Avast a aktuálně utváří kolektiv zdravotníků vyškolených v poskytování specializované paliativní péče.

Celý článek


Oznámení o přeměně akcií na zaknihované akcie a výzva akcionářům k odevzdání akcií v souvislosti s přeměnou

8.6.2018

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., se sídlem U Nemocnice 980, 757 01 Valašské Meziříčí, IČO: 268 22 105, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl B, vložka 2739 (dále „Společnost“), tímto ve smyslu ustanovení § 529 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále „občanský zákoník“):

Celý článek


Šest nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců v Nemocnici Valašské Meziříčí

4.6.2018

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Celkem 6 nových monitorů dechu v celkové hodnotě přesahující 12 tisíc korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka.

Celý článek


Laboratoře Nemocnice Valašské Meziříčí obhájily při náročném auditu akreditaci

30.5.2018

Laboratoř klinické biochemie Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, prošla v těchto dnech náročným auditem Českého institutu pro akreditaci (ČIA) a obhájila tím prestižní akreditaci na další období až do roku 2020. Na základě získaného certifikátu mohou laboratoře veřejně doložit vysokou kvalitu své práce.

Celý článek


Specialisté na zažívací trakt se znovu sjedou na Rožnovském gastroenterologickém dni

23.5.2018

Více než 160 odborníků na onemocnění zažívacího traktu z celé republiky se v pátek 25. května sjede do Rožnova pod Radhoštěm. Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zde letos pořádá již 23. ročník odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, která je určená lékařským i nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Akce zahrne přes dvacítku přednášek zaměřených na specifické trávicí potíže, metody léčby i komplikace onemocnění zažívacího traktu.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí otevře své brány veřejnosti

16.5.2018

Fanoušci medicíny i zájemci o informace ohledně vlastního zdraví si přijdou na své v úterý 22. května v Nemocnici Valašské Meziříčí. Zařízení, které je členem skupiny AGEL, pořádá již jedenáctý ročník Dne otevřených dveří, který zahrne bezplatná vyšetření v pestré škále oborů, možnosti konzultací s odborníky i tréninky první pomoci, hygieny rukou či samovyšetření prsu. Den otevřených dveří bude probíhat v areálu nemocnice od 13.00 do 17.00 hodin a pro všechny návštěvníky je zdarma.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí dostala speciální deky pro poporodní bonding

9.5.2018

Poporodní bonding je dnes oblíbenou metodou podporující budování základních emočních vazeb mezi matkou a čerstvě narozeným dítětem. Bonding spočívá v neoddělování novorozence od matky, případně otce, v prvních hodinách po porodu a získává si v pokrokových zemích stále více zastánců. Mimo pozitivních účinků na psychiku pomáhá poporodní bonding u novopečených maminek také nastartovat tvorbu mateřského mléka či zavinování dělohy. Aby bonding probíhal pohodlně a příjemně pro matku i dítě, je vhodné využít při něm speciální deky, které aktuálně Nemocnice Valašské Meziříčí získala od e-shopu Bamboolik.

Celý článek


Těhotným ženám a maminkám ulevuje od bolesti v Nemocnici Valašské Meziříčí kinesiotaping

24.4.2018

Jako jedno z mála zdravotnických zařízení v Česku začala Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, nabízet těhotným ženám a maminkám po porodu zajímavou metodu pro úlevu od bolesti. A to pomocí speciálních pásek – tejpů, které usnadňují přirozený proces hojení těla a rozsah pohybu tím, že poskytují podporu a stabilitu svalům a kloubům, zlepšují krevní oběh, snižují bolest a otok.

Celý článek


Pětikilový chlapeček se narodil v Nemocnici Valašské Meziříčí

29.3.2018

V porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se včera v 11:33 hodin narodil chlapeček Sebastian Marek (obě jména křestní). Novorozenec vážil obdivuhodných 5150 gramů a měřil 55 centimetrů.

Celý článek


Do Nemocnice Valašské Meziříčí přivane velikonoční atmosféra

28.3.2018

Pacienti oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí se mají s blížícími se Velikonocemi na co těšit. O atmosféru svátků jara totiž rozhodně nepřijdou. Již nyní ožívá celé oddělení jarní výzdobou a na Zelený čtvrtek navíc ožije i početnou návštěvou. Zdejší pacienty totiž přijdou navštívit děti z místní mateřské školy s pomlázkou i canisterapeutickým psem.

Celý článek


Zdravotníky Nemocnice Valašské Meziříčí navštívily na Valašské rally stovky účastníků

26.3.2018

Stovky návštěvníků Valašské rally dorazily uplynulý pátek a sobotu na náměstí do Valašského Meziříčí a ve Fulneku, kde měla svůj zdravotnický stan i Nemocnice Valašské Meziříčí. Zájemci naštěstí nepřicházeli kvůli zdravotním obtížím, ale za doprovodným programem, který zdravotníci z anesteziologicko-resuscitačního oddělení nemocnice během obou dnů prezentovali. Největší obliby se dočkala figurína pro nácvik kardiopulmonální resuscitace a nejhlasitější obdiv sklidily živé ukázky zásahů, které zdravotníci předvedli ve spolupráci s hasiči.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí zajistí na Valašské rally zábavu i odborný dozor

21.3.2018

Už tento víkend odstartuje na severovýchodě Moravy 37. ročník tradičního automobilového závodu Valašská rally, na kterém se letos představí více než osm desítek posádek, jež budou soutěžit o premiérové mistrovské body. Chybět zde přitom nebudou ani zdravotníci z Nemocnice Valašské Meziříčí, kteří nejen dohlédnou na zdraví návštěvníků, ale nabídnou i zábavně-edukační doprovodný program.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí desinfikují novým horkovzdušným přístrojem

19.3.2018

Valašské Meziříčí, 19. března 2018: Centrální sterilizace Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, získala nový horkovzdušný sterilizátor. Moderní pomocník není určený pouze pro horkovzdušnou sterilizaci, ale lze jej využít i jako sušárnu zdravotnických prostředků.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv

12.3.2018

Nemocnice Valašské Meziříčí se rozhodla s platností od úterý 13. března zrušit zákaz návštěv, který byl z důvodu zvýšeného počtu akutních respiračních onemocnění v regionu v platnosti od 5. února. Děkujeme pacientům i jejich příbuzným za pochopení mimořádné situace. Prosíme však ještě návštěvníky, kteří cítí sebemenší podezření na jakoukoliv virózu, aby nemocné raději nenavštěvovali. Mohli by tak ohrozit nejen svého blízkého, ale také okolní pacienty.

Celý článek


Moderní technika osvětluje operační a porodní sály Nemocnice Valašské Meziříčí

26.2.2018

Moderními operačními světly je v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, nově vybaven jeden ze sálů Centrálních operačních sálů, dva porodní sály a také chirurgická ambulance v rámci zákrokového sálku. Starší typy světel nahradila nemocnice modernější technologií, díky níž se osvětlí více operační plochy než dosud. Výměna světel si vyžádala investici ve výši téměř 900 tisíc korun.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí nabídne předporodní kurzy i v Hranicích na Moravě

13.2.2018

Nastávající maminky z Hranic a blízkého okolí se mohou od března připravovat na porod pod dohledem odborníků i v místě bydliště. Zdravotníci Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, otevírají nově sérii předporodních kurzů i v Nemocnici Hranice, kde zájem o předporodní přípravu projevily nastávající maminky. První lekce proběhne ve středu 7. března.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí umožňuje při hospitalizaci dvojicím pobyt na jednom pokoji

9.2.2018

Byť se v rámci celoročních hospitalizací nejedná o častý jev, i přesto nabízí Nemocnice Valašské Meziříčí možnost hospitalizace rodinných příslušníků společně na jednom pokoji. Pokud je to v rámci zdravotního stavu možné a partneři, manželé nebo rodinní příslušníci se dostanou současně či v brzké době po sobě na stejné oddělení, umožní jim po individuální domluvě personál překlad do společného dvoulůžkového pokoje.

Celý článek


Zákaz návštěv

5.2.2018

S ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci v regionu vyhlásila Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. od 5.2.2018 plošný zákaz návštěv. Důvodem je zvýšený počet akutních respiračních onemocnění ve Zlínském kraji. Jde o preventivní opatření, jehož cílem je chránit pacienty a zabránit šíření onemocnění. Platnost tohoto opatření bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace. Děkujeme za pochopení všem pacientům i jejich příbuzným a věříme, že v krátké době bude jejich kontakt opět možný v neomezeném rozsahu.

Celý článek


Kvalitnější rentgenové snímky i jejich rychlejší zpracování poskytuje nové vybavení v Nemocnici Valašské Meziříčí

19.1.2018

Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, zakoupila zcela nový panel pro snímkování pacientů. Nový komponent do rentgenového přístroje zkvalitňuje zobrazení snímků a rovněž jejich zpracování je rychlejší.

Celý článek


Loňský rok byl v Nemocnici Valašské Meziříčí bohatý na dvojčata

4.1.2018

Tereza, Eliška, Lukáš, Jakub, ale i Gudrun, Cheryl, Márfy či Kilián. To jsou jména některých z 950 dětí, které přišly v loňském roce na svět v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. V mírné převaze přitom byli chlapci, kterých se narodilo celkem 487. Hned jedenáctkrát zde navíc porodníci přivedli na svět dvojčátka. Prvním miminkem roku 2018 pak byla holčička Veronika s váhou 3000 gramů a mírou 48 centimetrů.

Celý článek


Nový ultrazvuk Nemocnice Valašské Meziříčí dříve odhalí problémy žen i nenarozených dětí

21.12.2017

Snadnější a dřívější odhalení zdravotních problémů u gynekologických pacientek zajistí v Nemocnici Valašské Meziříčí nový moderní ultrazvuk. Přístroj za 1,7 miliónu korun odhalí patologie již ve velmi brzkém stadiu jejich vzniku a nabízí možnost zobrazení v trojrozměrném obraze, včetně zjištění polohy a rozsahu. Pooperačně pak usnadňuje velmi rychlou a šetrnou kontrolu s možností porovnání nálezu před operací a po operaci.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty Nemocnice Valašské Meziříčí

20.12.2017

Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví není v tomto ročním období na programu jen v domácnostech. Adventní přípravy aktuálně vrcholí třeba i v Nemocnici Valašské Meziříčí, kde pacienti zdejších oddělení vyrábějí vánoční ozdoby, vychutnávají si adventní program a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Personál valašskomeziříčské nemocnice má k dispozici nové zdravotnické vozíky

14.12.2017

Nové víceúčelové zdravotnické vozíky značky BASIC jsou v provozu na chirurgických odděleních, anestezii a interním oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. Zdravotnické vozíky jsou určeny po provoz v bezbariérových interiérech a pro rozvoz a operativní skladování zdravotní dokumentace, zdravotnického materiálu a různých dalších potřeb pro poskytování péče o pacienta.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí sbírali oblečení pro charitu

24.11.2017

Zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí se v měsíci listopadu zapojili do charitativní akce organizované NADACÍ AGEL a pro potřebné lidi sesbírali více než 30 pytlů s oblečením, obuví, ložním prádlem či ručníky. Vysbírané dary si již převzali zaměstnanci Charity Valašské Meziříčí, kteří je v chladných zimních měsících předají potřebným.

Celý článek


O novorozence v Nemocnici Valašské Meziříčí pečují nové přístroje

1.11.2017

Zcela nové vyhřívané lůžko s fototerapií a nový pulsní oxymetr získalo pro svá miminka novorozenecké oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Investice do nového vybavení přišla na 270 tisíc korun.

Celý článek


Nadační fond Jonášek opětovně obdaroval dětské oddělení

27.10.2017

Nadační fond Jonášek, prostřednictvím předsedkyně nadačního fondu Ivy Podzemné a zakladatele fondu Libora Zimmera, předali za účasti primáře dětského oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí MUDr. Libora Slováčka a staniční sestry Ludmily Hrbáčkové věcné dary dětskému oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., které byly pořízeny z výtěžku 7. benefičního Jonáškova zábavného odpoledne v amfiteátru zámku Kinských.

Celý článek


Den otevřených dveří ve valašskomeziříčské porodnici zahrne prohlídky i 3D ultrazvuk zdarma

19.10.2017

Letos již popáté otevře porodnice valašskomeziříčské nemocnice své brány všem nastávajícím maminkám i jejich doprovodu. V úterý 24. října si tak budou moci všichni zájemci prohlédnout prostory gynekologicko-porodnického i novorozeneckého oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, zeptat se na cokoliv ohledně porodu či poporodní péče a pro maminky mezi 20. a 28. týdnem bude k dispozici i bezplatný 3D ultrazvuk.

Celý článek


Zdravotníci si ve Valašském Meziříčí znovu posvítí na léčbu ran

13.10.2017

Již druhý ročník odborné konference zaměřené na léčbu chronických a nehojících se ran proběhne už v úterý 17. října ve valašskomeziříčském Kině Svět. Pořadatelem akce je Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, a zváni jsou na ni všichni nelékařští zdravotničtí pracovníci, kteří se v rámci své profese s léčbou ran setkávají nebo se jí dokonce plně věnují.

Celý článek


Moderní inkubátor v Nemocnici Valašské Meziříčí využijí nejen předčasně narozená miminka

5.10.2017

Nemocnice Valašské Meziříčí získala pro své nejmenší pacienty nový inkubátor v hodnotě vyšší než 300 tisíc korun. Pomoc tohoto moderního vybavení ve valašskomeziříčské nemocnici potřebuje zhruba každý pátý novorozenec, nejčastěji předčasně narozené děti.

Celý článek


Pozvánka na den otevřených dveří porodního a novorozeneckého oddělení

2.10.2017

Prohlídka porodního oddělení, porodního sálu a novorozeneckého oddělení bude pro zájemce na Dnu otevřených dveří v úterý, 24.10.2017.

Celý článek


Ženy před porodem vyšetřují v Nemocnici Valašské Meziříčí novými přístroji

27.9.2017

Dva nové kardiotokografy mají k dispozici lékaři porodnického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Přístroje za více než 365 tisíc korun doplnily počty stávajících kardiotokografů na porodním oddělení a celkově jich tak má nyní nemocnice k dispozici hned devět.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí zasahovali hasiči – naštěstí jen cvičně

21.9.2017

Hasičské jednotky dnes dopoledne obsadily Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. V kuchyňce pro pacienty na chirurgickém oddělení vypukl požár a bylo potřeba evakuovat personál i pacienty. Vše naštěstí probíhalo jen cvičně, v rámci hasičského cvičení, jehož cílem bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Celý článek


Útulné prostřední v nemocničním areálu zajišťuje v Nemocnici Valašské Meziříčí výkonný zahradní pomocník

5.9.2017

Nejen kvalitně poskytovaná péče a ochotný personál, ale také příjemné okolní prostředí hraje v době nemoci důležitou roli pro zotavení. To si uvědomuje Nemocnice Valašské Meziříčí, která disponuje rozlehlým nemocničním areálem, a investuje proto také do technického vybavení pro úpravu zeleně, aby se pacienti na vycházkách cítili dobře.

Celý článek


Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy si nyní užívají pacienti následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí

25.8.2017

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy si nyní užívají na oddělení následné péče v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Oddělení totiž pro zvýšení komfortu hospitalizovaných pacientů zakoupilo nový odšťavňovač, který se již po několika dnech stal nepostradatelným každodenním pomocníkem personálu.

Celý článek


Díky recyklaci starých spotřebičů zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí významně přispěli k ochraně přírody

18.8.2017

K ekologičtějšímu a společensky odpovědnému fungování přistupuje v Česku stále více firem i jednotlivců. Výjimkou nejsou ani zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice se již pátým rokem zapojuje do projektu Zelená firma a díky recyklaci starých elektrospotřebičů ušetřila již stovky litrů ropy, desítky litrů vody i desítky MWh elektřiny a také tuny emisí CO2.

Celý článek


Nový ultrazvukový přístroj v Nemocnici Valašské Meziříčí umožní odhalit zdravotní problémy v ranějších stádiích

9.8.2017

Pacienti všech věkových kategorií od dětí až po seniory jsou nyní v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, vyšetřování nejmodernějším ultrazvukovým přístrojem. Radiodiagnostické oddělení bylo vybaveno novým ultrazvukem, který nabízí podstatně vyšší kvalitu zobrazení než dosud využívané vybavení, což lékařům umožní zachytit patologické stavy v ranějších stádiích.

Celý článek


Sociální sítě AGEL

28.7.2017

Milí přátelé, patříte mezi fanoušky sociálních sítí? Pak sledujte i ty naše!

Celý článek


Nový resuscitátor pomůže zachraňovat životy novorozenců v Nemocnici Valašské Meziříčí

27.7.2017

Speciální přístroj určený pro resuscitaci novorozenců a kojenců pořídila v těchto dnech Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Ačkoliv budou lékaři vybavení v hodnotě přesahující 100 tisíc korun využívat spíše výjimečně, v případě nutnosti mohou čerstvě narozeným dětem poskytnout tu nejlepší péči.

Celý článek


Ještě bezpečnější manipulaci s pacienty zajišťuje v Nemocnici Valašské Meziříčí moderní zvedák

13.7.2017

Ještě bezpečnější a pohodlnější je nyní pro zdravotníky Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, manipulace s pacienty. Anesteziologicko-resuscitační oddělení získalo nový moderní zvedák, který dokáže přemisťovat pacienty do hmotnosti 227 kilogramů. Investice do nového vybavení nemocnici přišla na čtvrt miliónu korun.

Celý článek


Klientky na gynekologicko-porodním oddělení mají k dispozici nové vysoušeče na vlasy

10.7.2017

Gynekologicko-porodní oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. nadále zvyšuje komfort svým klientkám. Společně s vedením nemocnice se oddělení rozhodlo, že zakoupí pro potřeby klientek nové vysoušeče na vlasy s příslušenstvím, které budou k dispozici všem rodičkám dle potřeby.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí se v prvním pololetí letošního roku narodilo více děvčátek

3.7.2017

V porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se v prvním pololetí letošního roku narodilo celkem 504 dětí. Jubilejní 500. novorozenec přišel na svět v pátek 30. června v 8:51 hodin a stala se jím holčička Valérie, jejíž maminka přijela do valašskomeziříčské porodnice z Branek.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí má nový echokardiografický přístroj

29.6.2017

Zcela nový moderní echokardiograf uvedla do provozu Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Plně digitální ultrazvukový systém umožní v kardiologické ambulanci provádět celé spektrum echokardiografických vyšetření. Investice do špičkového echokardiografu přišla na více než 2,6 miliónu korun.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. pořádala odborný seminář za účasti přednášejících lékařů Vaskulárního centra Vítkovické nemocnice a.s.

27.6.2017

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. uspořádala odborný seminář na téma organizace Vaskulárního centra a spolupráce s jednotlivými odbornostmi.

Celý článek


Renovace parkoviště před nemocnicí

20.6.2017

V současné době probíhá před hlavním vstupem do nemocnice a jeho přilehlých prostor rozsáhlá rekonstrukce parkovacích ploch včetně výstavby nových chodníků a přechodu pro chodce. Investorem této stavby je město Valašské Meziříčí.

Celý článek


Lékař Nemocnice Valašské Meziříčí získal významné ocenění České chirurgické společnosti

5.6.2017

Dalším úspěchem na odborném poli se může pochlubit Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Pamětní Maydlovu medaili a pamětní diplom si z odborného chirurgického kongresu v Praze odnesl MUDr. Ladislav Březina, bývalý primář a současný lékař chirurgického oddělení.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí jsou na morbidně obézní pacienty připraveni. V létě odoperují pacienta s váhou 200 kilogramů

31.5.2017

Češi patří mezi jeden z nejtlustších národů v Evropě a také do zdravotnických zařízení stále častěji putují morbidně obézní pacienti s hmotností vyšší než 150 kilogramů. Na tuto hmotnost u pacientů přitom není standardní zdravotnické vybavení uzpůsobeno a ošetření či hospitalizace jsou možné jen v případech, kdy nemocnice disponuje speciálním vybavením. Naštěstí zdravotníci Nemocnice Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL, jsou na tyto případy připraveni a ročně úspěšně operačně ošetří a hospitalizují okolo pěti desítek morbidně obézních pacientů, kteří zde přicházejí kvůli bariatricko-metabolickým operacím. Aktuálně se přitom zdejší lékaři chystají na operaci pacienta, jehož hmotnost hrubě přesahuje 200 kilogramů.

Celý článek


Odborníci na zažívací trakt se už po dvaadvacáté sjedou v Rožnově pod Radhoštěm

24.5.2017

Odborníci na onemocnění zažívacího traktu se na konci května tradičně sjedou do Rožnova pod Radhoštěm. Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zde letos pořádá již 22. ročník odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, která je určená lékařům i zdravotním sestrám. Akce zahrne celkem tři desítky přednášek zaměřených na specifické trávicí potíže, metody léčby i komplikace onemocnění zažívacího traktu.

Celý článek


Kateřina Palinčáková se zúčastnila mezinárodní konference EWMA

19.5.2017

Na začátku května se zúčastnila Kateřina Palinčáková, hlavní konzultantka pro léčbu chronických ran Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., mezinárodního kongresu EWMA (evropská asociace pro léčbu ran) v nizozemském Amsterdamu.

Celý článek


Nové transportní lehátka pro oddělení a ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí a.s.

9.5.2017

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., člen skupiny AGEL, má k dispozici 7 nových transportních lehátek JORDAN A transport. Tyto jsou nově na porodním oddělení, chirurgické a urologické ambulanci.

Celý článek


Jubilejní Den otevřených dveří v Nemocnici Valašské Meziříčí nabídne procházku tlustým střevem

2.5.2017

Den plný zdraví a zábavy pro celou rodinu již podesáté nabídne všem zájemcům Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL. Zdravotnické zařízení pořádá ve čtvrtek 4. května tradiční Den otevřených dveří, který zahrne více než desítku vyšetření, bezplatné poradenství, nácvik první pomoci i program pro děti. Akce pro širokou veřejnost proběhne v areálu nemocnice od 10.00 do 17.00 hodin a pro všechny návštěvníky je zdarma.

Celý článek


Zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí budou i letos jezdit do práce na kole

27.4.2017

Zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se i v letošním květnu zapojí aktivně do celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do soutěže „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem 10 zaměstnanců, tedy o čtyři více než v loňském roce.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí učí žáky první pomoc i chování ke zvířatům

26.4.2017

Žáci valašskomeziříčských základních škol si v těchto týdnech užívají zábavnou a názornou výuku první pomoci i chování lidí ke zvířatům. Netradiční výuku přímo ve školách a školkách nabízejí zdravotníci Nemocnice Valašské Meziříčí ve spolupráci se zkušenou canisterapeutkou Spolku Arnicanis, a to v rámci projektu SPOLEČNĚ-BEZPEČNĚ. Cílem projektu, který probíhá již čtvrtým rokem, je zlepšit informovanost dětí ohledně první pomoci a předcházení úrazům.

Celý článek


Zástupci Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. na konferenci HPH ve Vídni

21.4.2017

MUDr. Martin Liberda a Mgr. Zbyněk Stanečka z Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., se zúčastnili mezinárodní konference podpory zdraví (25th international conference on health promoting hospitals and health services), hostitelem konference se pro rok 2017 stala Vídeňská univerzita. Za valašskomeziříčskou nemocnici představili poster s názvem „Promotiong health in Valasske Mezirici hospital - friendly place to live and work.“

Celý článek


Lékaři valašskomeziříčské nemocnice se školili v kardiopulmonální resuscitaci

18.4.2017

Přes 50 lékařů Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. se proškolilo v rámci povinného semináře „Kardiopulmonální resuscitace v praxi“.

Celý článek


Velikonoce oslaví pacienti Nemocnice Valašské Meziříčí i se čtyřnohým mazlíkem

12.4.2017

: Pacienti oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se mají o velikonočních svátcích na co těšit. O atmosféru svátků jara totiž rozhodně nepřijdou. Již nyní ožívá celé oddělení jarní výzdobou a na Zelený čtvrtek navíc ožije i početnou návštěvou. Zdejší pacienty totiž přijdou navštívit děti z místní mateřské školy s pomlázkou i canisterapeutická fenka Aki, která každému zájemci nabídne možnost pomazlení a pohlazení.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí operují na novém operačním stole

4.4.2017

Novým moderním operačním stolem se můžou pochlubit centrální operační sály Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Vybavení v hodnotě 1,8 miliónu korun je určeno pro kompletní operativu napříč lékařskými odbornostmi.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. na 36. Janča Valašská Rally 2017

29.3.2017

36. Valašská rally, úvodní podnik Mistrovství České republiky nepřinesla jen boje o sekundy na tratích rychlostních zkoušek, ale také v rámci doprovodného programu, který byl situován na náměstí ve Valašském Meziříčí. Svou prezentaci pro veřejnost měla připravenou Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., člen skupiny AGEL. Organizátoři Valašské rally se při přípravě samotného závodu spojili s pracovníky valašskomeziříčské nemocnice, aby společně připravili odpolední edukační program pro diváky a fanoušky tohoto sportu před oficiálním startem prvního vozidla.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. se prezentovala na veletrhu práce

23.3.2017

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., člen skupiny AGEL, prezentovala své služby a nabídku volných pracovních pozic v rámci Veletrhu práce, který se konal druhý březnový čtvrtek v kulturním zařízení zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.

Celý článek


Oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí získalo nové polohovatelné lehátko

22.3.2017

Oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, získalo pro své pacienty v rámci rehabilitace nové elektricky polohovatelné lehátko. Je navrženo pro maximální komfort jak samotného terapeuta z řad ošetřovatelského personálu, tak i pro pacienta, se kterým se provádějí rehabilitační cvičení.

Celý článek


Děti hospitalizované v Nemocnici Valašské Meziříčí si krátí čas hraním na konzoli

16.3.2017

Nemocné děti hospitalizované v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se rozhodně nenudí. Čas jim zde nově zpříjemňuje herní konzole Xbox One, kterou oddělení získalo od Nadačního fondu Jonášek.

Celý článek


Nadační fond Jonášek obdaroval dětské oddělení

13.3.2017

Nadační fond Jonášek, prostřednictvím předsedkyně nadačního fondu Ivy Podzemné, zakladatele fondu Libora Zimmera a tiskového mluvčího Františka Baláše, předali za účasti primáře dětského oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí MUDr. Libora Slováčka a staniční sestry Ludmily Hrbáčkové věcné dary dětskému oddělení v podobě krásných dětských nástěnných obrázků a herní konzole Xbox One.

Celý článek


Oddělení následné péče získalo nové polohovatelné lehátko

7.3.2017

Oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., člen skupiny AGEL, získalo pro své pacienty v rámci rehabilitace nové elektricky polohovatelné lehátko. Je navrženo pro maximální komfort jak samotného terapeuta z řad ošetřovatelského personálu, tak i pro pacienta, se kterým se provádějí rehabilitační cvičení jako součást jeho léčby.

Celý článek


Hygienu imobilních pacientů usnadňuje v Nemocnici Valašské Meziříčí nový sprchový vozík

24.2.2017

Pohodlnější a bezpečnější sprchování zajistí hůře pohyblivým i zcela imobilním pacientům Oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí nový sprchový vozík. Nové vybavení vyšlo na 200 tisíc korun.

Celý článek


Dětské oddělení získalo pro své pacienty nové inhalátory

20.2.2017

Dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., která je členem AGEL, získalo dva nové ultrazvukové inhalátory pro zvlhčování dolních i horních cest dýchacích a inhalaci lékových forem.

Celý článek


Nové moderní lůžko v Nemocnici Valašské Meziříčí nabízí ženám širší výběr porodní i relaxační polohy

15.2.2017

Rodičky v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, mají opět o něco vyšší komfort. Gynekologicko-porodnické oddělení se může pochlubit novým moderním porodním lůžkem, které maminkám nabízí širší výběr porodní i relaxační polohy. Investice do vysoce komfortního porodního lůžka dosáhla více než 500 tisíc korun.

Celý článek


Nemocnice ruší zákaz návštěv, dbejte však při vstupu na svůj zdravotní stav

13.2.2017

Nemocnice Valašské Meziříčí se po konzultaci s krajskou hygienickou stanicí rozhodla zrušit s platností od pondělí,13.2.2017 zákaz návštěv. Přesto Vás žádáme o důsledné zvážení svého aktuálního zdravotního stavu. V případě jakékoliv virózy Vám doporučujeme neuskutečnit návštěvu svého příbuzného. Ohrozili byste tím nejen jeho, ale i okolní pacienty. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Laboratoře Nemocnice Valašské Meziříčí obhájily při náročném auditu akreditaci

2.2.2017

Klinické laboratoře biochemie Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, prošly v těchto dnech náročným auditem Českého institutu pro akreditaci (ČIA) a obhájily tím prestižní akreditaci na další období. Na základě získaného osvědčení, které je platné až do roku 2020 mohou laboratoře veřejně doložit vysokou kvalitu své práce.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. i letos zapojena do celostátního projektu „Nemocnice ČR 2017“

1.2.2017

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. se zapojila do 12. ročníku celostátního projektu Nemocnice ČR 2017 - sledování bezpečnosti a spokojenosti hospitalizovaných pacientů, ambulantních pacientů nemocnic. Hlasování probíhá od 1.2.2017 do 31.8.2017.

Celý článek


Gastroenterologické nástroje myjí v Nemocnici Valašské Meziříčí v novém dezinfekčním automatu

18.1.2017

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zakoupila pro svou gastroenterologickou ambulanci nový mycí a dezinfekční automat v hodnotě více než jednoho miliónu korun. Nové vybavení umožní najednou umýt dva endoskopy najednou, což přináší úsporu nejen časovou, ale také finanční.

Celý článek


Větší pohodlí mají díky novým elektricky polohovatelným lůžkům pacienti Nemocnice Valašské Meziříčí

11.1.2017

Pacienti na obou odděleních následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, leží na zbrusu nových elektricky polohovatelných lůžcích. Nemocnice zakoupila celkem 59 polohovacích postelí, včetně antidekubitních matrací v celkové hodnotě 1,8 miliónu korun. Touto investicí se tak postupně obměňuje celý lůžkový fond těchto oddělení nemocnice.

Celý článek


Zákaz návštěv

9.1.2017

Z důvodu zvyšujícího se počtu chřipkových onemocnění platí od 9.1.2017 do odvolání zákaz návštěv. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Pacienti loni rozdali Nemocnici Valašské Meziříčí 133 pochval

5.1.2017

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se za rok 2016 může pochlubit celkem 133 pochvalami z řad hospitalizovaných pacientů na lůžkových odděleních.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí se loni narodilo rekordních 999 dětí

2.1.2017

Téměř tisíc dětí se narodilo za uplynulý rok 2016 v porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Oproti předchozímu roku 2015 tak bylo ve valašskomeziříčské nemocnici narozených o 139 miminek více. Mezi novorozenci bylo 524 chlapců a 475 děvčat. Zároveň se za celý rok ve zdejší porodnici narodilo 7 párů dvojčátek.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. obsadila druhé místo ve Zlínském kraji v rámci celostátního projektu „Nemocnice ČR 2016“

29.12.2016

Organizace HealthCare Institute zveřejnila výsledky 11. ročníku celostátního projektu „Nemocnice ČR 2016“, který byl realizován v období od 1. února do 31. srpna 2016 a bylo do něj zapojeno 155 nemocnic s akutními lůžky z celé České republiky.

Celý článek


Nutriční terapeut Nemocnice Valašské Meziříčí varuje: Vánoční přejídání může způsobit žlučníkovou koliku i pankreatitidu

19.12.2016

Vánoce jsou neodmyslitelně spjaty s kouzelnou pohádkovou atmosférou, dárky, ale také hojným hodováním a často nevítaným přibíráním na váze. Podle nutričního terapeuta Nemocnice Valašské Meziříčí Tomáše Jareše, Dis., navíc nadváha není zdaleka to nejhorší, co může sváteční přejídání způsobit. Zvýšený příjem potravin totiž může vyvolat i žlučníkovou koliku, gastritidu či pankreatitidu.

Celý článek


Práce kaplana Nemocnice Valašské Meziříčí je kolem Vánoc náročnější. Na lidi doléhá samota více než jindy

13.12.2016

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Ne každý ale může o vánočních svátcích být doma se svými blízkými. Zejména starší a osamělejší pacienti proto během Vánoc daleko častěji vyhledávají služby nemocničního kaplana. Své o tom ví i Petr Vrána, kaplan Nemocnice Valašské Meziříčí, který za pacienty dochází již čtvrtým rokem. Intenzivněji než kdy jindy přitom právě okolo Vánoc vnímá touhu pacientů nebýt sami.

Celý článek


Za pacienty Nemocnice Valašské Meziříčí dorazil Mikuláš i se čtyřnohým čertíkem

6.12.2016

Pacienti Nemocnice Valašské Meziříčí o Mikulášskou nadílku nepřišli. Naopak, na zdejší dětské oddělení a oddělení následné péče dorazily v úterý 6. prosince hned dvě mikulášské družiny. První byl Mikuláš s čerty a anděly ze Střední zdravotnické školy Vsetín, druhý pak Mikuláš s družinou z mateřské školky Vyhlídka v čele s canisterapeutickou fenkou Aki. Nechyběly úsměvy, dárečky, povídání básniček, ale také sliby ohledně polepšení malých rošťáků.

Celý článek


Na online poradnu Nemocnice Valašské Meziříčí se s intimními potížemi za tři roky obrátilo přes 1200 zájemců

2.12.2016

S otázkami z oblasti gynekologie a porodnictví dnes zájemci nemusí až do ordinace lékaře. Kvalifikované odpovědi na otázky ohledně těhotenství, porodu, šestinedělí či chodu gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí mohou ženy i muži z celého Česka získávat již tři roky také online. Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, totiž v rámci svých služeb nabízí zájemcům internetovou poradnu, v níž zkušený a kvalifikovaný lékař radí a odpovídá online. Poradna je bezplatná a lze se v ní dotazovat i anonymně, proto je dostupná opravdu všem. Doposud ji využilo přes 1200 tazatelů a noví přibývají každý den.

Celý článek


Nové klinické mikroskopy pro oddělení klinické biochemie i patologie valašskomeziříčské nemocnice

29.11.2016

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., která je členem skupiny AGEL, nadále investuje do nového technického vybavení. Pro odbornou práci na specifických odděleních nemocnice je nezbytný laboratorní mikroskop odpovídající kvality a s odpovídající výbavou. Jak oddělení klinické biochemie, tak i patologie, získaly pro svou činnost a provoz nové klinické mikroskopy, které plně těmto popsaným atributům vyhovují.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí zahřívají pacienty pomocí nového přístroje

21.11.2016

Novou termoregulační jednotku určenou pro ohřev pacientů na operačním sále získala v těchto dnech Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Nové vybavení nejen, že poskytne tepelný komfort, ale díky podstatně nižší hlučnosti při provozu jej ocení také zdravotnický personál.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí získala od města šest nových přebalovacích pultů

15.11.2016

Celkem šest přebalovacích pultů v hodnotě 16 tisíc korun získala Nemocnice Valašské Meziříčí. Nové vybavení dostala nemocnice od Města Valašské Meziříčí, které je pořídilo z dotace získané za výhru v celostátní soutěži Ministerstva práce a sociálních věcí ČR „Obec přátelská rodině 2015“.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí a.s. proběhl certifikovaný kurz „Aktivizace a výchova pacienta k soběstačnosti“

9.11.2016

Správná aktivizace a rehabilitace u pacientů pomáhá předcházet různým komplikacím (dekubity, ochabnutí svalstva, malnutrice atd.), které se obvykle přidružují k základnímu onemocnění nebo mohou zhoršit uzdravování pacienta např. po operaci či úrazu.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí nabízí skupinové kurzy první pomoci

9.11.2016

Firmy, sdružení nebo i jakékoliv komunity zájemců o problematiku první pomoci mohou využít skupinových školení dle individuální domluvy. Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, nabízí školení první pomoci i mimo prostory nemocnice, a to navíc individuálně přizpůsobené potřebám a požadavkům klientů. Zájemcům o absolvování kurzu tak odpadnou starosti s cestováním i pevně danými termíny kurzů.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. uspořádala konferenci o léčbě ran

4.11.2016

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, letos vůbec poprvé pořádala odbornou konferenci úzce zaměřenou na léčbu chronických a nehojících se ran. Konference určená nelékařským zdravotnickým pracovníkům proběhla ve valašskomeziříčském Kině Svět, a to v úterý 25. října. Záštitu nad Valašským dnem o léčbě ran převzala Sestra roku 2015 Kateřina Palinčáková, která se na problematiku hojení ran specializuje a dlouhodobě se jí aktivně věnuje.

Celý článek


Spánek novorozenců střeží v Nemocnici Valašské Meziříčí a.s. nové monitory dechu

31.10.2016

Celkem pět nových monitorů dechu hlídá před zástavou dýchání nejmenší pacienty dětského oddělení a novorozeneckého oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., která je členem skupiny AGEL. Nové monitorovací pomůcky, které chrání kojence před takzvaným syndromem náhlého úmrtí, získala nemocnice jako dar od Nadace Křižovatka.

Celý článek


Velký zájem vyvolal již 4. Den otevřených dveří gynekologicko-porodního a novorozeneckého oddělení

25.10.2016

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. pořádala již v pořadí čtvrtý Den otevřených dveří oddělení gynekologicko – porodního a novorozeneckého.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí uspořádá konferenci o léčbě ran

24.10.2016

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, letos vůbec poprvé pořádá odbornou konferenci úzce zaměřenou na léčbu chronických a nehojících se ran. Konference určená nelékařským zdravotnickým pracovníkům proběhne ve valašskomeziříčském Kině Svět, a to v úterý 25. října. Záštitu nad Valašským dnem o léčbě ran převzala Sestra roku 2015 Kateřina Palinčáková, která se na problematiku hojení ran specializuje a dlouhodobě se jí aktivně věnuje.

Celý článek


Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí otevře své dveře veřejnosti

13.10.2016

Nastávající maminky, tatínkové, ale i všichni zájemci o tematiku porodnictví si přijdou na své v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Zdejší gynekologicko-porodnické a novorozenecké oddělení pořádá v úterý 18. října Den otevřených dveří, který zahrne prohlídky porodního sálu i oddělení, konzultace a diskuzi se zdravotníky i možnost bezplatného 3D ultrazvuku.

Celý článek


Kateřina Ječmenová z Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. získala ocenění „Pracovník roku ve zdravotních službách Zlínského kraje“

10.10.2016

Slavnostní vyhlášení třetího ročníku ankety "Pracovník roku ve zdravotních službách Zlínského kraje" se uskutečnilo ve čtvrtek 15. září v Baťově vile ve Zlíně. Akce se opět konala pod záštitou náměstka hejtmana Zlínského kraje Lubomíra Nečase, zodpovědného za zdravotnictví.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí zachraňují životy pomocí nového vybavení

30.9.2016

Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, má nově ve své výbavě bezpečnou a vysoce výkonnou transportní odsávačku. Nové vybavení bude využito v rámci celé nemocnice u pacientů, jejichž zdravotní stav si vyžádá zásah resuscitačního týmu.

Celý článek


Nadační fond Jonášek obdaroval dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s.

20.9.2016

Nadační fond Jonášek, prostřednictvím předsedkyně nadačního fondu Ivy Podzemné, zakladatele fondu Libora Zimmera a tiskového mluvčího Františka Baláše, předali za účasti starosty města Valašského Meziříčí, Bc. Roberta Stržínka, věcné dary dětskému oddělení, které budou sloužit jak nejmenším dětem na oddělení se svým doprovodem, tak i dalším malým pacientům v rámci výtvarných dovedností za účasti učitelek místní Základní a mateřské školy.

Celý článek


Gynekologicko-porodní a novorozenecké oddělení Vás zve na přednášky pro veřejnost

13.9.2016

Zaměstnanci gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. ve spolupráci s novorozeneckým oddělením, si připravili pro nadcházející období říjen 2016 - červen 2017 program přednášek pro širokou veřejnost.

Celý článek


Novorozenecké oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí získalo novou fototerapeutickou lampu

7.9.2016

Novou speciální lampu sloužící pro fototerapii novorozenců mají nově k dispozici na novorozeneckém oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Fototerapeutická lampa je pro lékaře naprosto nezbytná při léčbě tzv. novorozenecké žloutenky.

Celý článek


Ministr financí Andrej Babiš navšítivil Nemocnici Valašské Meziříčí

26.8.2016

První vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš zavítal v pátek 26. srpna do Zlínského kraje, kde navštívil i Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí hospitalizovala již tři pacienty se závažnou otravou z hub

23.8.2016

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, hospitalizovala v měsíci srpnu již tři pacienty kvůli závažné otravě muchomůrkou zelenou. Téměř denně zde však lékaři řeší případy mírné intoxikace houbami. Valašskomeziříčští odborníci proto vzkazují všem vášnivým houbařům, aby byli při sběru hub opatrní a věnovali jednotlivým nalezeným „kouskům“ zvýšenou pozornost.

Celý článek


V soutěži „Do práce na kole“ najely valašskomeziříčské porodní asistentky na 700 kilometrů

22.8.2016

Porodní asistentky Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., která je členem skupiny AGEL, se aktivně zapojily do celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do soutěže „do práce na kole“ se tak přihlásily premiérově i porodní asistentky z novorozeneckého oddělení, které shodně cestovaly do práce na svých kolech.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. bude pořádat odbornou konferenci "Valašský den o léčbě ran"

8.8.2016

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. ve spolupráci s vedoucí týmu chronických ran, Kateřinou Palinčákovou, pořádá 25.10.2016 odbornou konferenci s názvem "Valašský den o léčbě ran".

Celý článek


Novorozenecké oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. získalo nový přístroj na ohřev a rozmrazování mateřského mléka

1.8.2016

Novorozenecké oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. získalo přístroj Medela Celesca. Ten slouží k ohřívání i rozmrazování mateřského mléka pro novorozence.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí patří i nadále mezi unikátní desítku nemocnic podporujících zdraví

14.7.2016

Pro zajištění dobrého zdraví je v řadě případů prevence daleko efektivnější než léčba. Proto se také zdravotníci v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, intenzivně zabývají i šířením osvěty ohledně zdravého životního stylu a pořádají řadu preventivních akcí. Od roku 2011 je navíc nemocnice také jednou z pouhých deseti nemocnic v Česku, které splnily podmínky a jsou součástí celosvětové sítě „Nemocnic podporujících zdraví“. Členství v tomto projektu má aktuálně nemocnice prodlouženo až do roku 2019.

Celý článek


Rehabilitace Nemocnice Valašské Meziříčí získala špičkový přístroj k magnetoterapii

7.7.2016

Rehabilitační ambulance Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se může pochlubit novým magnetickým přístrojem Biomag. Jedná se o špičkový přenosný magnetoterapeutický přístroj, který v oblasti zdravotnictví patří mezi nejvyhledávanější.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí se v prvním pololetní letošního roku narodilo přes pět stovek dětí

1.7.2016

509 dětí za 182 dní. Taková je pololetní bilance porodnosti v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Během prvního pololetí tohoto roku zde přišlo na svět konkrétně 250 chlapců a 259 holčiček, z toho čtyři páry dvojčat. Jubilejním pětistým porodem byl porod malé Zuzanky, která přišla na svět právě v těchto dnech – konkrétně ve středu 29. června v 15:20 hodin.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí obhájila certifikát kvality a bezpečí poskytovaných služeb

30.6.2016

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, prošla v těchto dnech svým čtvrtým náročným kontrolním externím auditem zástupců Spojené akreditační komise ČR a obhájila certifikát kvality bezpečí poskytovaných služeb. Certifikát je platný na další tříleté období do června roku 2019.

Celý článek


Desítky pacientů s kolapsovými stavy z horka vyhledávají pomoc v Nemocnici Valašské Meziříčí

24.6.2016

Horko, které nyní prožíváme, je zátěží nejen pro zdravé lidi, ale především pro chronicky nemocné a seniory. Výkyvy teplot a změny atmosférického tlaku zdravotní stav ještě zhoršují. Desítky pacientů zaplnily na počátku tohoto týdne interní oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Dětské oddělení valašskomeziříčské nemocnice získalo pro své pacienty 120 nových knih

17.6.2016

Ve středu, 15. června 2016 předal na dětském oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., zástupce Finančního úřadu Zlínského kraje, p. Karel Skoumal do rukou primáře oddělení MUDr. Libora Slováčka a staniční sestry Ludmily Hrbáčkové, 120 nových knih. Tyto budou sloužit všem pacientům napříč věkovými kategoriemi, které dětské oddělení celoročně hospitalizuje. Jedná se o celostátní akci, kterou pořádá Finanční správa ČR v rámci kampaně „Celé Česko čte dětem“.

Celý článek


Teplé letní období zpříjemní pacientům v Nemocnici Valašské Meziříčí nové žaluzie

6.6.2016

Z vyššího komfortu v rámci hospitalizace se mohou těšit pacienti na dětském a porodním oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice zde v těchto dnech nechala nainstalovat nové venkovní žaluzie za bezmála 720 tisíc korun. Kromě účinného stínění svým umístěním před okny zajišťují žaluzie také účinnou tepelnou ochranu budovy.

Celý článek


XXI. Rožnovský gastroenterologický den přinesl mnoho odborných přednášek

31.5.2016

Poslední pátek v měsíci květnu se konal v pořadí již XXI. Rožnovský gastroenterologický den s účastí čítající na 40 lékařských a 170 nelékařských profesí, zastoupených všeobecnými sestrami, rentgenovými laboranty, zdravotnickými asistenty, či sestrami od praktických lékařů. Obě sekce nabídly svým posluchačům a aktivním účastníkům velice erudované a odborné témata a přednášky

Celý článek


Čtyřnohý léčitel působí v Nemocnici Valašské Meziříčí pozitivně na psychiku pacientů

19.5.2016

Aki nechodí v bílém, ani nemá zdravotnické vzdělání, přesto již třetím rokem pomáhá lepšit zdravotní stav pacientů v Nemocnici Valašské Meziříčí, která patří do skupiny AGEL. Aki je fenka howardského psa a za pacienty oddělení následné péče nemocnice dochází společně s canisterapeutkou Blankou Hašovou.

Celý článek


Areál Nemocnice Valašské Meziříčí zdobí nové stromy

9.5.2016

V rozlehlé zahradě Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, byly vysazeny nové mladé stromy. Nová zeleň, kterou nemocnice získala od Města Valašské Meziříčí, nahradila loni skácené přestárlé stromy. Zaměstnanci i pacienti lůžkových oddělení tak mohou z oken shlédnout nově dva druhy stromků, které pracovníci údržby nemocnice aktuálně vysadili.

Celý článek


IX. Den otevřených dveří v Nemocnici Valašské Meziříčí a.s. se opětovně vydařil

6.5.2016

107. Tolik bylo oficiálně evidovaných návštěvníků na Dni otevřených dveří, které pořádala Nemocnici Valašské Meziříčí a.s. V pořadí již devátý ročník byl určen pro širokou veřejnost z řad pacientů, návštěvníků či jen zájemců o absolvování některých ze 17 nabízených vyšetření, konzultací či poradenství. A že bylo opravdu z čeho vybírat. Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. se rozhodla pro letošní rok prodloužit konání Dne otevřených dveří a své ordinace zpřístupnila prvním zájemcům již začátkem 13. hodiny.

Celý článek


Den otevřených dveří v Nemocnici Valašské Meziříčí zahrne ukázky první pomoci i bezplatné poradny

29.4.2016

Fanoušci medicíny i zájemci o informace z oblasti zdraví si přijdou na své v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Ve středu 4. května pořádá nemocnice již devátý ročník Dne otevřených dveří, který zahrne bezplatné poradenství v pestré škále oborů, ukázky i nácvik první pomoci, nebo také trénink správné hygieny rukou či samovyšetření prsu. Den otevřených dveří bude probíhat v areálu nemocnice od 13.00 do 17:30 hodin a pro všechny návštěvníky je zdarma.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí se narodilo přirozenou cestou pětikilové miminko

27.4.2016

Holčička Nelinka, která přišla na svět v pondělí 25. dubna ve 14:25 hodin v Nemocnici Valašské Meziříčí, všechny překvapila svými rekordními rozměry. Malá Nela při svém narození vážila úctyhodných 5000 gramů a měřila 54 centimetrů.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. pořádá Den otevřených dveří

19.4.2016

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. si Vás dovoluje pozvat na IX. ročník Dne otevřených dveří, který se uskuteční 4.5.2016 od 13:00 do 17:30 hodin. Návštěvníci budou moci vybrat z velké škály poradenství a vyšetření.

Celý článek


Učitelky ze ZŠ a MŠ Valašské Meziříčí se intenzivně věnují hospitalizovaným dětem

13.4.2016

Kromě dětí, jejich rodičů, ošetřovatelského a lékařského personálu, můžeme na dětském oddělení zahlédnout také dvě učitelky ze Základní a Mateřské školy ve Valašském Meziříčí, které se intenzivně téměř každý den věnují hospitalizovaným dětem. Petra Dufková a Bc. Ladislava Jašíčková vyplňují smysluplně volnočasové aktivity dětem, jejímž zdravotní stav nedovolí trávit čas doma, či v jejich kmenové mateřské či základní škole. Co vše jejich práce obnáší, nebo jak správně pracovat a motivovat hospitalizované děti, se můžete dočíst v připraveném rozhovoru.

Celý článek


Miss Jana Doleželová radila meziříčským ženám v péči o pleť v Lékárně AGEL

12.4.2016

Vzácný host, Miss České republiky PharmDr. Jana Doleželová dnes radila zájemkyním ale i několika zájemcům z řad mužů v péči o pleť v Lékárně AGEL v areálu Nemocnice Valašské Meziříčí. Zkonzultovat své potíže přišlo několik desítek osob z řad laické veřejnosti, ale i zaměstnanců nemocnice.

Celý článek


Nemocnice slavnostně poděkovala Kateřině Palinčákové - Sestře roku 2015

8.4.2016

Velkého úspěchu dosáhla všeobecná sestra Kateřina Palinčáková z Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., která je členem skupiny AGEL. Zvítězila v celostátní soutěži Sestra roku 2015, kterou pořádá vydavatelství Mladá fronta v kategorii přímá ošetřovatelská péče. Kromě odborné poroty si Kateřina Palinčáková získala přízeň široké veřejnosti a odnesla si také titul Sestra mého srdce.

Celý článek


Nejkrásnější lékárnice Jana Doleželová bude bezplatně radit v péči o pleť v Lékárně AGEL

6.4.2016

Typ pleti, stupeň hydratace pokožky, pigmentové skvrny, červené skvrnky, akné. To je jen zlomek dermatologických témat, která budou moci zájemci z Valašského Meziříčí zdarma konzultovat během poradenské a preventivní akce s názvem „Pečujte o svou krásu“. Ta proběhne v Lékárně AGEL v areálu Nemocnice Valašské Meziříčí v úterý 12. dubna. Radit návštěvníkům bude samotná Miss PharmDr. Jana Doleželová.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí má nejlepší sestru roku 2015

31.3.2016

Obrovského úspěchu dosáhla všeobecná sestra Kateřina Palinčáková z Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Ta byla za svou práci nominována do celostátní soutěže Sestra roku 2015, kterou pořádá vydavatelství Mladá fronta, a zvítězila v kategorii přímá ošetřovatelská péče. Kromě odborné poroty si Kateřina Palinčáková získala přízeň široké veřejnosti a odnesla si také titul Sestra mého srdce.

Celý článek


Děti z MŠ Kraiczova navštívily s pomlázkou pacienty oddělení následné péče

29.3.2016

Několik dětí z místní mateřské školky Kraiczova, navštívily na „Zelený čtvrtek“ společně se se svým doprovodem paní učitelkou, canisterapeutkou Blankou Hašovou a její fenkou Arnikou, klienty obou oddělení následné péče nemocnice ve Valašském Meziříčí a.s.

Celý článek


Malí pacienti z Nemocnice Valašské Meziříčí o velikonoční atmosféru nepřijdou

21.3.2016

Jarní motivy v oknech, nástěnky plné kraslic a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Zdejší personál se stejně jako v minulých letech snaží přinést Velikonoce k lůžkům malých pacientů, kteří nemohou být během svátečního období doma. Hlavní roli přitom ale nehrají sestřičky ani lékaři, nýbrž místní paní učitelky, které netradičně na dětském oddělení pracují.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí dostala nové pomůcky pro nejmenší pacienty

18.3.2016

Zcela nové povlečení, rychlozavinovačky a přebalovací podložky si budou moci užívat nejmenší pacienti Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Nemocnici je daroval Nadační fond Jonášek, který se zaměřuje na pomoc nemocným dětem. Dary v hodnotě téměř 12 tisíc korun předala nemocnici předsedkyně nadačního fondu Iva Podzemná a zakladatel fondu Libor Zimmer.

Celý článek


Díky lékařům Nemocnice Valašské Meziříčí lidé hubnou desítky kilogramů

15.3.2016

Počet Čechů, kteří mají problémy s kily navíc, je stále vyšší. Každý třetí trpí nadváhou, každý pátý je již obézní. Obezita zásadně ohrožuje fyzické zdraví a způsobuje i nemalé psychické problémy. Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, proto již v roce 2012 otevřela Centrum redukce hmotnosti a preventivní medicíny, které navázalo na činnost obezitologické ambulance. Již přes deset let tak v nemocnici poskytují komplexní terapii pacientům s vyšším až extrémním stupněm obezity, včetně operační léčby.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. je i nadále v síti Nemocnic podporující zdraví

9.3.2016

Nemocnice Valašské Meziříčí a. s. se v listopadu 2011 připojila k mezinárodnímu projektu „Nemocnice podporující zdraví“. Členství v síti Nemocnic podporující zdraví bylo Valašskému Meziříčí prodlouženo na další období, tj. do roku 2019.

Celý článek


Bonding po porodu mohou rodiče využít již také v Nemocnici Valašské Meziříčí

2.3.2016

Maminky 21. století stále častěji sledují nejrůznější trendy, které pak také vyžadují ve své porodnici. Jednou z posledních novinek je tzv. bonding, který začala poskytovat také Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL. Bonding znamená při doslovném překladu z angličtiny lepení, v češtině bychom spíše použili ekvivalenty jako sepjetí či připoutání.

Celý článek


Doporučení v rámci návštěv hospitalizovaných pacientů

1.3.2016

Vážení vstupující, ke dni 1.3.2016 končí v nemocnici zákaz návštěv, přesto Vás prosíme o důsledné zvážení svého aktuálního zdravotního stavu. V případě jakékoliv virózy Vám doporučujeme neuskutečnit návštěvu svého příbuzného. Ohrozili byste tím nejen jeho, ale i okolní pacienty. Děkujeme za pochopení

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. i letos zapojena do projektu Nemocnice ČR 2016

24.2.2016

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. se opět zapojila do 11. ročníku celostátního projektu Nemocnice ČR 2016 - sledování bezpečnosti a spokojenosti hospitalizovaných pacientů, ambulantních pacientů nemocnic.

Celý článek


Streptokok seniorku málem připravil o život, ránu ji úspěšně vyléčili v Nemocnici Valašské Meziříčí

17.2.2016

Více než čtyři roky trápily osmdesátiletou Růženu z Valašské Bystřice komplikované otevřené rány po celém těle způsobené jedním malým vředem na břiše. Když nezabíraly žádné osvědčené metody léčby ran, paní Růžena už ztrácela naději a smiřovala se s nejhorším scénářem. Pomohla až speciální léčba vlhkého hojení nasazená převazovou sestrou Nemocnice Valašské Meziříčí, která doslova zachránila pacientce život.

Celý článek


Nemocnice i v letošním roce pokračuje v lékařských seminářích

16.2.2016

I v roce 2016 pokračují pravidelné ústavní lékařské semináře Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., zaměřující se vždy na určitou oblast léčebných a diagnostických témat z daného oddělení či ambulancí, případné léčby a možných postupů a doporučení pro praxi.

Celý článek


Kateřina Palinčáková ve finále soutěže Sestra roku 2015

4.2.2016

I přes velký pokrok ve zdravotnictví stále existují oblasti, kde ne vždy vyhrajeme. Mezi ně patří i hojení chronických ran. Zdravotníkem, který jejich léčbu a ošetřování bere jako osobní úkol a poslání, je Kateřina Palinčáková, všeobecná sestra na anesteziologicko-resuscitačním oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., která je mezi finalistkami v rámci soutěže Sestra roku 2015.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí nakoupila nové příruční stolky pro pacienty oddělení následné péče

3.2.2016

Nové příruční stolky mohou využívat pacienti obou oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice nakoupila celkem 78 kusů stolků, které již nyní vyplňují interiéry jednotlivých pokojů. Největší radost přinese investice pacientům se sníženou mobilitou, kterým nové modernější stolky usnadní konzumaci pokrmů i pobyt na lůžku. Investice vyšla nemocnici na 560 tisíc korun.

Celý článek


Společné setkání bývalých zaměstnanců nemocnice

3.2.2016

Tradiční setkání bývalých zaměstnanců nemocnice Valašské Meziříčí se opět vydařilo. Oproti předchozím setkáním v letech minulých, kdy se zaměstnanci scházeli v předvánočním čase, byl tentokrát termín posunut z důvodu rekonstrukce stravovacího provozu až na poslední týden v měsíci lednu.

Celý článek


ARO získalo nový ultrazvukový přístroj

1.2.2016

Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. získalo pro své pracoviště a prováděné výkony zcela nový ultrazvukový přístroj značky Philips CX 50. Nový ultrazvuk vyšší řady je přenosný sonografický přístroj s vysokou kvalitou zobrazení a nejmodernější technologií. Přístroj umožňuje sledování ve 3D zobrazení pomocí matrixové sondy.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí slavnostně otevřela zrekonstruovaný stravovací provoz

28.1.2016

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, dnes slavnostně otevřela nově zrekonstruovaný stravovací provoz. Investice do stavebních úprav a nových technologií si vyžádala téměř 34 milionů korun. Zhruba 18 milióny se na akci podílelo město Valašské Meziříčí, které je majitelem budov nemocnice.

Celý článek


Nemocnice zavedla pro své pacienty tabletový systém

25.1.2016

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. moderně zrekonstruovala svůj stravovací provoz. Výsledkem této úpravy je zlepšení podávané stravy jak zaměstnancům nemocnice, tak hlavně hospitalizovaným pacientům na jednotlivých odděleních.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí dostala loni od pacientů skoro 150 pochvalných dopisů

19.1.2016

Během roku 2015 nasbírala Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, 148 pochvalných dopisů od hospitalizovaných pacientů. Pozitivní hodnocení se týkala jak léčby, tak i pobytu, stravy nebo chování a přístupu personálu. Mohou za to jak kvalitní služby, tak i investice do komfortu pacientů, se kterými nemocnice pokračuje i v roce 2016. Nově nabízí například poslech rádia ve vybraných čekárnách.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí myjí a dezinfikují novým přístrojem

8.1.2016

Mytí a dezinfekce veškerých nástrojů, dokonalé osušení, balení do vhodného materiálu. To jsou jen některé aktivity z širokého spektra úkolů, které má na starosti personál centrální sterilizace Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. V těchto dnech začal pracovníkům na oddělení pomáhat nový pomocník za téměř 300 tisíc korun – moderní mycí a dezinfekční automat Miele, který nejen že provoz zefektivnil, ale i na operačních sálech mají díky němu zpět čisté nástroje rychleji.

Celý článek


Reprodukovaná hudba zpříjemňuje pobyt pacientů v čekárnách

7.1.2016

Snahou Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. je zpříjemňovat pobyt pacientů ve svých prostorách. Jsou vyšetření, u kterých musí klienti či doprovod strávit delší dobu v čekárnách - například popíjením kontrastní látky před vyšetřením na počítačové tomografii (CT), nebo na popis vyšetření u kardiologické ambulance nebo před vyšetřením na mamologické ambulanci.

Celý článek


V Nemocnici Valašské Meziříčí se rodí každým rokem více dětí

5.1.2016

O 47 dětí více než předloni a o 52 více než v roce 2013, celkem tedy 860 dětí, se v loňském roce narodilo v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo celkem 409 chlapců, 451 děvčat a 7 párů dvojčátek.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí nabídne i v novém roce přednášky o porodu a péči o děti

29.12.2015

Nastávající i zkušení rodiče z Valašskomeziříčska se mohou i v roce 2016 těšit na přednášky ohledně těhotenství, porodu i péče o děti. Sérii přednášek zdarma nabídne tradičně Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, a to pravidelně jednou týdně pod vedením odborných přednášejících. Přednášky jsou přitom pro všechny zájemce zcela zdarma.

Celý článek


Oddělení následné péče získalo pro péči o své klienty nové odsávačky

28.12.2015

Oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. získalo pro potřeby klientů dvě nové elektrické odsávací přístroje Quick Vac Transport a Victoria od firmy Cheirón.

Celý článek


Zdravotní klauni navštívili v předvánočním čase dětské oddělení

22.12.2015

Smích léčí – říká se. Využívání humoru v rámci pobytu na dětském oddělení u nejmenších pacientů je taktéž důležitým prvkem k tomu, aby se dítě cítilo v nemocnici pokud možno co nejlépe.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí se ponořila do vánoční atmosféry

18.12.2015

Co nejkrásnější Vánoce se snaží pacientům, kteří nemohou být ve svátečním období doma, připravit Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL. I když se zdravotníci snaží v tomto období propustit domů všechny, komu to zdravotní stav dovolí, bude Vánoce v nemocnici trávit zhruba 140 hospitalizovaných pacientů. Oddělení a ambulance nemocnice jsou již nyní vyzdobené a atmosféru zkrášlují nastrojené stromečky a vánoční polepy jak vstupních dveří, tak i oken.

Celý článek


Oddělení ARO Nemocnice Valašské Meziříčí získalo nový fibroskop

15.12.2015

Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, získalo pro své pracoviště nový tracheální intubační fibroskop. Hlavním přínosem nového vybavení je možnost uskutečnit výkony, které bylo dosud možno provést pouze na operačním sále, i na samotném oddělení. Investice do novinky vyšla nemocnici na téměř čtvrt miliónu korun.

Celý článek


Malování zpříjemní pacientům prostředí v nemocnici

14.12.2015

Je velmi důležité, aby se pacienti cítili v nemocničním prostředí co nejlépe. Na tom se kromě lékařů a ošetřovatelského personálu podílí také okolní prostředí, kde důležitou roli hraje na první pohled vnímání barev a příjemné prostředí.

Celý článek


Hospic Citadela hostil seminář chronických ran

11.12.2015

Vedoucí týmu chronických ran Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., Kateřina Palinčáková, zavítala na pozvání vedení Hospice do valašskomeziříčské Citadely. Tam prezentovala svou přednášku na téma „management ošetřování chronických ran“.

Celý článek


Mikuláš v nemocnici v podání studentek Masarykova Gymnázia a Střední zdravotnické školy a Vyšší zdravotnické školy Vsetín

7.12.2015

Studentky Masarykova Gymnázia a Střední zdravotnické školy a Vyšší zdravotnické školy Vsetín, navštívily v prvním prosincovém týdnu hospitalizované pacienty na dětském oddělení a oddělení následné péče v nemocnici ve Valašském Meziříčí.

Celý článek


Odborný seminář za účasti vedoucí týmu chronických ran

2.12.2015

V rámci semináře „Hojení ran a jejich specifikace“, který pořádala Nemocnice Nový Jičín a.s., aktivně vystoupila se svou prezentací Kateřina Palinčáková, vedoucí týmu chronických ran Nemocnice Valašské Meziříčí a.s.

Celý článek


Seznámení s objektem za účasti Hasičského záchranného sboru

30.11.2015

V Nemocnici Valašské Meziříčí a.s. proběhlo seznámení s objektem nemocnice za účasti Hasičského záchranného sboru města Valašské Meziříčí a bezpečnostního technika nemocnice.

Celý článek


Gynekologicko-porodní oddělení připravilo přednášky pro veřejnost

23.11.2015

Zaměstnanci gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. ve spolupráci s novorozeneckým oddělením, sociální sestrou, anestezií, porodní asistentkou Mgr. Karolínou Kutálkovou a s paní Petrou Grepl, si připravili pro nadcházejících několik měsíců program přednášek pro širokou veřejnost.

Celý článek


Anesteziologové Nemocnice Valašské Meziříčí pracují s novým moderním vybavením

18.11.2015

Centrální operační sály Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se můžou pochlubit dvěma novými anesteziologickými přístroji Primus Infinity Empowered. Nové vybavení zajistí ještě vyšší spolehlivost a výkon, pokročilý monitoring a lepší řízení pracovního postupu v rámci anesteziologického týmu. Investice do moderního vybavení vyšla na 1,7 miliónů korun.

Celý článek


ARO získalo nový tracheální intubační fibroskop

16.11.2015

Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., získalo pro své pracoviště nový tracheální intubační fibroskop od firmy Olympus. Přístroj byl vyvinut pro používání se sací pumpou a ostatním přídatným zařízením k toaletě dýchacích cest, včetně sledování přístupových cest do dýchacího traktu, endotracheální/endobronchiální intubace a léčbě.

Celý článek


Novorozenecké oddělení se může pochlubit novým inkubátorem

12.11.2015

Novým inkubátorem Isolette 2000 od firmy Dräger v hodnotě více jak 282 000 Kč, se může pochlubit novorozenecké oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s.

Celý článek


Operační sály získaly nové anesteziologické přístroje

5.11.2015

Centrální operační sály Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. se můžou pochlubit dvěma novými anesteziologickými přístroji Primus Infinity Empowered od firmy Drager.

Celý článek


Partnerem Běhu městem Valašského Meziříčí byla i místní nemocnice

4.11.2015

Počátkem měsíce října proběhl již 32. ročník závodu běhu městem Valašského Meziříčí. Závodu se zúčastnili sportovci jak z řad amatérských, tak i profesionálních běžců zastoupených svými sportovními kluby a oddíly z mnoha krajů České republiky. Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., jakožto partner této akce, zajistilo zdravotnický dozor, který by byl schopen zajistit kvalifikovanou a odbornou první pomoc a péči.

Celý článek


Sympozium AGEL za účasti zdravotníků Nemocnice Valašské Meziříčí a.s.

2.11.2015

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. měla na IX. Sympoziu AGEL, tři své zástupce, kteří prezentovali přítomným posluchačům z řad lékařské i nelékařské sekce své poznatky z odborné praxe.

Celý článek


Klinické laboratoře Nemocnice Valašské Meziříčí obhájily při náročném auditu akreditaci

23.10.2015

Klinické laboratoře Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, prošly v těchto dnech náročným auditem Českého institutu pro akreditaci (ČIA) a obhájily tím svou prestižní akreditaci podle normy ISO 15189. Pacienti tak mají jistotu, že zdravotníci při poskytování služeb dodržují nejpřísnější normy týkající se bezpečí a kvality.

Celý článek


Den otevřených dveří gynekologicko-porodního a novorozeneckého oddělení

21.10.2015

Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. pořádala již v pořadí třetí Den otevřených dveří oddělení gynekologicko – porodního a novorozeneckého. Opět se konal ve všech prostorech porodního a novorozeneckého oddělení. Na přípravě této akce spolupracoval personál výše uvedených oddělení s týmem anestezie, externími spolupracovníky a firmami, jejíž produkty mají přímou souvislost s těhotenstvím, porodem a péči o novorozence.

Celý článek


Patologové Nemocnice Valašské Meziříčí mají v laboratoři k dispozici novou chladicí desku

6.10.2015

Oddělení patologie Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, získalo ke své práci v laboratoři novou chladící desku. Vybavení je určeno pro zchlazování v parafínu zalitých odebraných vzorků tkáně – biopsií, nekropsií i cytologií. Slova patolog a patologie většina lidí často spojuje pouze s pitvami. Převážnou část pracovní doby však tráví patologové v laboratořích, kde zkoumají vzorky tkání živých lidí a diagnostikují je.

Celý článek


Životní funkce pacientů Nemocnice Valašské Meziříčí hlídá nový monitorovací systém

21.9.2015

Novými moderními přístroji se mohou pochlubit dvě oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Na multidisciplinární jednotce intenzivní péče je nově nainstalován jeden z nejmodernějších monitorovacích systémů na trhu sestávající se z osmi pacientských monitorů a centrálního monitoru. Pro intermediární jednotku intenzívní péče interního oddělení bylo zakoupeno dalších sedm pacientských monitorů. Investice do nových přístrojů sloužících pro sledování životních funkcí pacientů přesáhla částku 2 milióny korun.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí oslavila 50 let od svého založení

7.9.2015

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, si letos připomíná 50 let od svého otevření. V srpnu 1965 byla ve Valašském Meziříčí otevřena nově vybudovaná nemocnice, která podstatně změnila léčebnou a preventivní péči o občany bývalého okresu. Občané Valašského Meziříčí a okolí se dočkali odpovídající nemocniční péče a již nemuseli být hospitalizováni v okolních nemocnicích.

Celý článek


Díky Nemocnici Valašské Meziříčí přestávají lidé kouřit

1.9.2015

Přes 100 aktivních kuřáků již prošlo ambulancí pro závislé na tabáku Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice byla mezi speciální centra pro odvykání kouření zařazena na konci roku 2012, od té doby zde každoročně přijde v průměru okolo 35 osob, které si přejí se svého zlozvyku zbavit.

Celý článek


Rok po unikátní operaci zvládá malá Veronika první krůčky na vlastních nohou

10.8.2015

Osmiletá Veronika z Valašského Meziříčí trpí vzácným onemocněním – extrémní lomivostí kostí, kvůli kterému mohla až do teď o chůzi na vlastních nohou pouze snít. Díky unikátní operaci, kterou dívka podstoupila loni na ortopedickém oddělení Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL, dnes Veronika trénuje pod vedením fyzioterapeutů Nemocnice Valašské Meziříčí a své maminky první samostatné krůčky.

Celý článek


Pro nastávající maminky nabízí porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí bezplatné prohlídky

28.7.2015

Zájemkyně o porod v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se mohou předem seznámit s prostředím porodnice i oddělení šestinedělí. Nemocnice aktuálně nabízí bezplatně individuální prohlídky pro všechny zájemkyně. Prohlídky probíhají každou středu a zájemkyně z řad nastávajících maminek se mohou hlásit telefonicky.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí zahájila rekonstrukci stravovacího provozu

15.7.2015

Úplně nový kabát dostane stravovací provoz Nemocnice Valašské Meziříčí, jehož rekonstrukce byla v těchto dnech zahájena. Investice do stavebních úprav a nových technologií si vyžádá téměř 33 miliónů korun, přičemž zhruba 17 milióny korun se na akci podílí Město Valašské Meziříčí, které je majitelem budov nemocnice. Rekonstrukce bude probíhat do konce letošního roku.

Celý článek


Nejplodnějším měsícem byl v porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí dosud leden

2.7.2015

Celkem 418 dětí se narodilo v první polovině letošního roku v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Nejplodnějším měsícem byl dosud leden, kdy zvolilo nemocnici pro příchod svého potomka na svět celkem 78 maminek.

Celý článek


Pacienti Nemocnice Valašské Meziříčí mají k dispozici nové televize i rozšířenou wifi síť

30.6.2015

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, připravila pro své pacienty modernizaci v oblasti médií. Konkrétně rozšířila pokrytí internetové wifi sítě, díky čemuž budou moci všichni pacienti příjemněji prožívat volné chvíle strávené v nemocnici. Klienti se rovněž dočkali moderních plochých TV obrazovek, o jejichž výměnu se postarala společnost Intertell, která televizory v nemocnici spravuje.

Celý článek


Den otevřených dveří se v nemocnici opět vydařil

18.5.2015

První květnová středa byla v Nemocnici Valašské Meziříčí a.s. ve znamení Dne otevřených dveří. V pořadí již osmý ročník byl určen pro širokou veřejnost, byl zaměřen na preventivní vyšetření zejména na civilizační onemocnění. I přesto, že počasí tentokrát nepřálo, našlo si do nemocnice cestu na 130 zájemců, kteří po celé odpoledne využívali nabídku zdarma prezentovaných vyšetření. Již před samotným oficiálním časem zahájení, se před vstupem do budovy praktických lékařů nové polikliniky scházela nemalá skupina návštěvníků, která tak čekala na svá vyšetření.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí získala moderní operační stůl

5.5.2015

Novým moderním operačním stolem se může pochlubit chirurgické oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Operační stůl patří mezi špičkové vybavení a je určen pro kompletní chirurgickou operativu. Nový operační stůl s elektromotorickým pojezdem za 1,3 miliónu korun nahradil původní elektrohydraulický starší typ.

Celý článek


Nechte si prověřit zdraví na Dni otevřených dveří Nemocnice Valašské Meziříčí

30.4.2015

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zve všechny zájemce na plejádu bezplatných vyšetření. V rámci Dne otevřených dveří budou zdravotníci ve středu 6. května poskytovat zdarma rozličná vyšetření a také poradenství. Pro zájemce bude navíc připravena například i ukázka poskytování první pomoci či správné hygieny rukou a také sleva v nemocniční lékárně.

Celý článek


Děti z mateřské školky navštívily s pomlázkou pacienty Nemocnice Valašské Meziříčí

3.4.2015

Čtyři děti z Mateřské školky Kraiczova navštívily dnes na Velký pátek společně se svou paní vychovatelkou klienty oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí. Příjemný velikonoční program, který si děti připravily, tak zpříjemnil dopoledne hospitalizovaným klientům.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí vylepšuje své zázemí

25.3.2015

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, modernizuje zázemí pro pacienty i zaměstnance. Novinkou je především vybudování nových skladovacích prostor pro zdravotnické pomůcky, dezinfekci a zdravotnický materiál. Díky novým skladům dojde ale zároveň k rozšíření prostoru centrální koupelny, což přinese vyšší komfort všem pacientům.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí nově příjemně voní po přírodě a moři

9.2.2015

Specifický nemocniční pach není každému příjemný. A protože i vůně dokáže ovlivnit náladu, rozhodla se Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zpříjemnit pacientům, zaměstnancům i návštěvám pobyt v nemocnici příjemnou vůní. Na všechna pracoviště chirurgické a interní odbornosti, oddělení následné péče a veřejná WC pro pacienty byly nainstalovány osvěžovače vzduchu.

Celý článek


Laboratoř patologie Nemocnice Valašské Meziříčí obhájila svou certifikaci

16.1.2015

Laboratoř oddělení patologie Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, úspěšně obhájila certifikát udělený Českým institutem pro akreditaci (ČIA). Provedený audit prokázal splnění všech požadavků, a tak se laboratoř může až do konce roku 2015 těšit z prodloužení certifikace. Pacienty pak potěší především jistota kvality nabízených služeb.

Celý článek


Pacienti Nemocnice Valašské Meziříčí rozdali v loňském roce téměř 200 pochval

12.1.2015

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, se za celý loňský rok může pochlubit celkem 195 pochvalami, které obdržela z řad hospitalizovaných pacientů na jednotlivých odděleních. V roce 2012 se vedení nemocnice rozhodlo, že bude monitorovat názory hospitalizovaných pacientů na léčbu, pobyt, stravu, chování, či přístup personálu. Proto se na každé lůžkové oddělení rozdala kniha poděkování, námětů a připomínek, kde pacienti mohli zanechat svůj vzkaz, ať už se jednalo o jejich pozitivní, či negativní zkušenost.

Celý článek


Loňský rok byl v Nemocnici Valašské Meziříčí bohatý na dvojčátka

5.1.2015

Celkem 11 párů dvojčátek se v loňském roce narodilo v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. V porodnici se během loňského roku narodilo celkem 813 novorozenců, z toho bylo 424 chlapců a 389 děvčátek. Na první miminko letošního roku nemuseli porodníci dlouho čekat. Malý Vítek přišel na svět 1. ledna ve 2.37 hodin.

Celý článek


Nemocnice Valašské Meziříčí nabídne předporodní kurzy v nových prostorách

29.12.2014

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, nabídne i v roce 2015 specializované kurzy pro nastávající maminky. Od ledna však bude nemocnice pro pořádání těchto kurzů využívat nové prostory, a to ve valašskomeziříčském Středisku volného času Domeček. Kurzy předporodní přípravy budou stejně jako v předchozích letech zaměřené na zvýšení informovanosti nastávajících rodičů ohledně těhotenství, porodu, péče o dítě ale i šestinedělí. Kurzy mají dopomoci k příjemnějšímu a snazšímu porodu, ale také usnadnění prvních týdnů péče o novorozené miminko.

Celý článek


Tradiční Vánoce připraví pro své pacienty Nemocnice Valašské Meziříčí

22.12.2014

Přibližně 130 hospitalizovaných pacientů bude muset strávit Štědrý večer a vánoční svátky v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice se snaží pro nemocné, kteří nemohli být propuštěni, vánoční čas co nejvíce zpříjemnit. Oddělení a ambulance nemocnice jsou již teď svátečně vyzdobené a atmosféru zkrášlují nastrojené stromečky.

Celý článek


Maminky v Nemocnici Valašské Meziříčí využívají novou výkonnou odsávačku mléka

19.12.2014

Maminky v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, mají k dispozici novou účinnou odsávačku mateřského mléka. Na novorozenecké oddělení byl pořízen nový přístroj, který má dvoufázový systém odsávání a věrně napodobuje sání novorozence.

Celý článek


Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: