Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Nemocnice Valašské Meziříčí investovala do nových transportních a vyšetřovacích lehátek

24.1.2020

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, pořídila pro své pacienty devět nových lehátek, z tohoto jsou dvě transportní na převoz pacientů a sedm vyšetřovacích. Nová lehátka jsou umístěna na chirurgické ambulanci, dětském oddělení, urologické ambulanci, rehabilitaci a gastroenterologické ambulanci. Investice vyšla na čtvrt miliónu korun.

„Jsem spokojen, že se povedlo lehátka v takovém množství obměnit a na některých odděleních i kapacitně doplnit. Vyšetřovací i transportní lehátka jsou personálem hojně využívána prakticky denně. Ve spolupráci se staničními sestrami příslušných oddělení jsme u vybavení zvolili buď hydraulický, nebo elektrický pohon k výškovému polohování, a to podle způsobu využití,“ říká referent zdravotnické techniky Ing. Jaromír Petřík.

Nová lehátka splňují vysoký bezpečnostní standard. „Manipulace s pacienty na nových lehátkách bude vyžadovat menší fyzickou zátěž, což personál, který s pacienty absolvuje každý den různá vyšetření, ocení,“ doplnila hlavní sestra Nemocnice Valašské Meziříčí Mgr. Jana Pelikánová.

Transportní lehátka jsou umístěna na chirurgické ambulanci a jsou používána k  převážení pacientů mezi jednotlivými odděleními či ambulancemi. Lehátka vyšetřovací jsou rozmístěna na dětském oddělení, urologické ambulanci, rehabilitaci a gastroenterologické ambulanci.

 

 

 

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: