Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za první pololetí 2022 narodilo 339 dětí

4.7.2022

Eliška, Sofie, Viktorie, Adam, Filip, Matyáš. To jsou nejčastější jména, která rodiče vybrali některým z 339 dětí, které přišly v prvním pololetí tohoto roku na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. V téměř rovnoměrném rozložení pohlaví narozených dětí zvítězili chlapci, kterých se doposud narodilo o jednoho více. Celkem tedy 169 děvčat a 170 chlapců. V loňském roce patřilo prvenství v tomto období také chlapcům.

Nejvíce narozených dětí zaznamenala valašskomeziříčská porodnice v měsíci dubnu, a to 68. Druhým nejpočetnějším měsícem byl květen, lásky čas, kdy se narodilo 65 dětí. Mezi nová netradiční jména patřila v prvním pololetí Adina, Bianka, Lota, Madeleine, Benedikt, Ilja, Julius, Matei.

„Jsme připraveni nadále pro všechny rodičky připravit veškeré pohodlí a kvalitní péči našim odborným personálem. Velice si vážíme důvěry přivést děťátko na svět právě u nás. Pokud by maminky měly jakékoliv dotazy, nechť se obrátí na naše oddělení, rádi vše zodpovíme, říká staniční sestra novorozeneckého oddělení Bc. Hana Valuchová s tím, že v porodnici kromě regionu Valašskomeziříčska a Kelečska běžně vítají i rodičky z Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranic na Moravě nebo Rožnova pod Radhoštěm.

Porodnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí nastávajícím maminkám předporodní kurzy, předporodní cvičení, možnost prohlídky porodního sálu, přednášky na téma porodu či péče o děti a také příjemné prostředí i podmínky k porodu. Oddělení šestinedělí zahrnuje celkem 15 lůžek. Rooming-in je na pokojích již samozřejmostí a výrazně roste procento klientek se zájmem o bonding

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: