Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Nemocnice Valašské Meziříčí pořídila moderní videolaryngoskop

19.10.2018

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zakoupila pro své pacienty nový moderní videolaryngoskop. Přístroj zdravotníci používají k intubacím pacientů na anesteziologicko-resuscitačním oddělení a centrálních operačních sálech valašskomeziříčské nemocnice. Investice do nového přístroje, který nahradil starší typ, přišla na téměř čtvrt miliónu korun.

Videolaryngoskop je určen hlavně pro akutní případy, kdy je potřeba urgentně zajistit průchodnost dýchacích cest u pacientů, kteří mají komplikovaný přístup do průdušnice a u nichž klasické postupy selhávají. Jedná se o pacienty s náhlou poruchou vědomí, pacienty, kteří selhávají dechově z různých příčin, ale i o klienty, kteří podstupují plánované operační výkony. „V současné době využíváme tento moderní videolaryngoskop denně u několika pacientů,“ uvádí primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí MUDr. Martin Juříček.

Výhodou nově zakoupeného moderního přístroje přitom je, že dokáže velmi přesně zobrazit komplikované anatomické poměry vstupu do dýchacích cest. „Díky speciální titanové lžíci a vyspělé optice zvyšuje nový videolaryngoskop výrazně pravděpodobnost úspěšné a bezpečné intubace pacienta,“ říká primář MUDr. Juříček s tím, že přesná vizualizace díky digitálnímu snímacímu čipu, kterou přístroj taktéž nabízí, pomáhá lékařům bezpečně vložit kanyly do dýchacích cest i při těch nejobtížnějších operacích.

Ovládání systému je navíc velmi intuitivní a jednoduché pomocí ovládacích tlačítek na čelním panelu TFT monitoru nebo na úchopové ručce videoendoskopu. „Velkou výhodou přístroje je možnost vytvoření a ukládání videozáznamu a obrazové dokumentace na paměťovou SD kartu případně na USB disk,“ uzavírá primář MUDr. Martin Juříček.

 

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: