V Nemocnici Valašské Meziříčí se loni narodilo rekordních 999 dětí

2.1.2017

Téměř tisíc dětí se narodilo za uplynulý rok 2016 v porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Oproti předchozímu roku 2015 tak bylo ve valašskomeziříčské nemocnici narozených o 139 miminek více. Mezi novorozenci bylo 524 chlapců a 475 děvčat. Zároveň se za celý rok ve zdejší porodnici narodilo 7 párů dvojčátek.

Na své první letošní miminko si museli zdravotníci v Nemocnici Valašské Meziříčí počkat do ranních hodin. Malý Filípek se narodil v neděli 1. ledna v 8:31 hodin s mírami 3550 gramů a 51 centimetrů. Kromě toho, že je prvorozeným miminkem svých rodičů, se zároveň stal prvním občánkem města Valašské Meziříčí roku 2017.

Nejvíce se v loňském roce rodilo v červenci, kdy přišlo na svět 107 dětí, a naopak nejméně v prosinci, kdy zdravotníci pomáhali na svět 59 dětem. Přestože maminky v dnešní době stále častěji přidělují svým dětem neobvyklá jména, v Nemocnici Valašské Meziříčí stále převládají jména tradiční. Za pár let tak budou učitelky meziříčských a okolních škol vyvolávat hlavně Terezky, Aničky, Adélky, Tomášky, Kubíky a Tondy.

Porodnost valašskomeziříčské nemocnice má stále stoupající tendenci. Zatímco v roce 2013 se zde narodilo 808 miminek, v roce 2014 to bylo 813 dětí a v roce 2015 již 860 miminek.