Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Rožnov pod Radhoštěm ožije již 24. ročníkem Rožnovských gastroenterologických dní

22.5.2019

Odborníci na onemocnění zažívacího traktu se na konci května tradičně sjedou do Rožnova pod Radhoštěm. Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zde letos pořádá již 24. ročník odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, která je určená lékařům i nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Akce zahrne celkem tři desítky přednášek zaměřených na specifické trávicí potíže, metody léčby i komplikace onemocnění zažívacího traktu z pohledu lékařů i sester.

Sekce pro nelékařské zdravotnické pracovníky se letos zaměří například na téma celiakie, výživy a spánku, obezity, klystýru, ale třeba i aktuálních spalniček. Pro lékaře pak budou připraveny přednášky na téma využití vitaminu D v gastroenterologii, fekálních mikrobiálních transplantací či endometriózy.

Mezi přednášejícími přitom budou zastoupeni jak zdravotníci Nemocnice Valašské Meziříčí, tak i odborníci z dalších zařízení, zejména pak fakultních nemocnic v Brně či v Olomouci.

„Byť je letošní ročník již čtyřiadvacátý, stále nacházíme nová témata, nové postřehy z praxe i nové poznatky, což by nebylo možné bez spolupráce s kolegy z jiných nemocnic, kteří jsou v našem oboru špičkami. Nesmírně mě těší, že si Rožnovský gastroenterologický den získal mezi odborníky na gastroenterologii skvělou pověst, díky níž se k nám zdravotníci stále a rádi vracejí,“ říká MUDr. Martin Liberda, primář gastroenterologického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, který je zároveň garantem odborné konference.

Letošní ročník Rožnovského gastroenterologického dne proběhne v pátek 31. května od 9 hodin v Hotelu Eroplán v Rožnově pod Radhoštěm a potrvá zhruba osm hodin.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: