Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Specialisté z oboru gastroenterologie se opětovně sejdou na odborné konferenci

26.5.2023

Odborníci na onemocnění zažívacího traktu z celé republiky zavítají tento týden do Rožnova pod Radhoštěm. Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zde společně se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL pořádá již 27. ročník odborné konference Rožnovský gastroenterologický den, která je určena jak lékařským, tak i nelékařským zdravotnickým pracovníkům. Akce zahrne přes 30 přednášek zaměřených na specifické trávicí potíže, metody léčby i komplikace onemocnění zažívacího traktu.

„Jsme rádi, že se naší odborné konference zúčastní významní odborníci na gastroenterologii jak z ČR, tak i ze Slovenska, kteří naše odborné setkání mají v oblibě,“ říká odborný garant akce a vedoucí lékař gastroenterologie Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí MUDr. Martin Liberda.


Sekce pro nelékařské zdravotnické pracovníky se letos zaměří například na psychologický přístup k pacientovi, potravinovou alergii, transmurální endoskopii pohledem sestry nebo vliv kávy na GIT.  Odborníci se ve svých vystoupeních zaměří také na ošetřovatelský proces u klienta s diagnózou Klatskinův tumor, nebo o novém zákonu o zdravotních prostředcích a jeho implementaci v praxi. Pro lékaře pak budou připraveny například přednášky na téma antitrombotická léčba a endoskopie, fekální mikrobiální terapie, ischemická kolitida, možnost endovaskulárního řešení komplikací akutní pankreatitidy nebo zásady terapie exokrinní pankreatické nedostatečnosti dle Evropského pankreatologického klubu.

 

Mezi přednášejícími přitom budou zastoupeni jak zdravotníci Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, tak i přední odborníci z dalších zařízení, a to zejména fakultních nemocnic v Brně, Hradce Králové, Olomouce, Ostravy a Prahy. Své zastoupení budou mít i lékaři ze Slovenska se svými odbornými příspěvky. „Ani letos nemáme nouzi o nová témata, poznatky a náměty. Náš obor se neustále rozvíjí a díky skvělé spolupráci s kolegy z dalších nemocnic můžeme nabídnout všem účastníkům pestrý program plný aktuálních témat a nových poznatků, který jistě ocení ve své každodenní praxi,“ shrnuje MUDr. Martin Liberda, vedoucí lékař gastroenterologie Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, který je zároveň garantem odborné konference.

 

Letošní ročník Rožnovského gastroenterologického dne proběhne v pátek 26. května od 9.00 hodin v Hotelu Eroplán v Rožnově pod Radhoštěm.

 

www.cpzp.cz

 

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: