Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Kvalitnější rentgenové snímky i jejich rychlejší zpracování poskytuje nové vybavení v Nemocnici Valašské Meziříčí

19.1.2018

Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, zakoupila zcela nový panel pro snímkování pacientů. Nový komponent do rentgenového přístroje zkvalitňuje zobrazení snímků a rovněž jejich zpracování je rychlejší.

Panel má integrovanou interní paměť, která umožnuje uložení až 100 snímků, zlepšuje kvalitu obrazu díky snížení šumu a oproti předchozím verzím je lehčí, odolnější a příjemnější při manipulaci.

„Snímek po expozici vidíme do dvou vteřin v náhledu a plně vykreslen je asi za šest vteřin na monitoru počítače. Nový panel nám umožní provádět vyšší počet snímků i mimo naše oddělení, například v situacích, kdy je pacient kvůli zdravotnímu stavu hůře mobilní a nemůže dorazit k nám na radiodiagnostické oddělení. Nejčastěji se v těchto případech jedná o pacienty oddělení ARO či JIP, kdy laborant přichází za nimi s pojízdným rentgenem,“ říká vedoucí laborant radiodiagnostického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí Bc. Tomáš Tejkl.

Na snímkovně má nyní personál k dispozici dva flat panely, což výrazně usnadňuje práci tím, že není nutné s vybavením tolik manipulovat mezi jednotlivými vyšetřeními. Vyšší počet provedených snímků zajistí také výkonnější baterie panelu, kterou může personál navíc snadno vyměnit za pomocí jedné ruky. 

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: