Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zlikvidovala za uplynulý rok více než 1 760 kilogramů elektroodpadu

25.6.2024

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí jen za rok 2023 zlikvidovala více než 1 760 kilogramů elektroodpadu v rámci projektu „Zelená firma“, do kterého je dlouhodobě zapojena. V porovnání s rokem 2022 je to navýšení o téměř 300 kilogramů. V letošním roce je předpoklad zlikvidovat obdobný objem hmotnosti jako za loňský rok. Nemocnice tak nadále dokazuje, že patří ke společnostem, které nejsou lhostejné k životnímu prostředí.

Cílem projektu je zabránit, aby elektroodpad skončil na skládkách komunálního odpadu, a naopak byla umožněna jeho efektivní recyklace. Svým zaměstnancům nemocnice umožňuje zbavit se ekologickým způsobem vysloužilých drobných elektrospotřebičů a baterií, čímž rozšiřuje svoje aktivity v oblasti ochrany životního prostředí. Nemocnice jen za rok 2023 zlikvidovala 1 760 kilogramů elektroodpadu.

Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou zaměstnanci nemocnice jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn v přízemí před evakuačním schodištěm u stravovacího provozu. Projekt také umožňuje ekologickou likvidaci objemného firemního elektroodpadu, jako jsou vysloužilé tiskárny, akumulátory, CRT televizory, monitory, které taktéž nemocnice pomocí tohoto projektu dlouhodobě likviduje. 

„Mnoho zaměstnanců napříč profesemi aktivně nosí z domu různé typy baterií, či samotných drobných elektrospotřebičů, jako například fény, rádia, které následně odevzdávají do připraveného boxu. Po jeho naplnění odpadový referent objedná odvoz tohoto materiálu a zajistí předání specializované firmě,“ vysvětluje Mgr. Jana Pelikánová, hlavní sestra.

„V rámci projektu likvidujeme z našich oddělení hlavně staré tiskárny, či vyřazené menší lékařské přístroje. Do sběrného boxu umístěného v suterénu nemocnice mohou zaměstnanci házet například drobné elektrospotřebiče, baterie, rádia, telefony, tonery, CD a DVD nebo třeba elektronické hračky,“ doplňuje Denisa Kratochvílová, referentka odpadového hospodářství, která dodává, že systém funguje dlouhodobě velice dobře a svozy se provádí pravidelně vždy nejméně jednou za pololetí po naplnění kapacity.  

Cílem projektu Zelená firma je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či brómované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů, uzavírá Michal Václav, DiS., marketingový pracovník Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: