Spokojení pacienti poslali do Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí již přes tisíc pochval

1.9.2020

Již přes tisíc pochvalných dopisů od vděčných pacientů obdržela Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Ta se poprvé rozhodla, že bude monitorovat názory hospitalizovaných pacientů na léčbu, pobyt, stravu, chování, či přístup lékařského i nelékařského personálu, v roce 2012. Management nemocnice tak již 8 let průběžně monitoruje zpětnou vazbu od klientů a na základě jejich věcných připomínek rovněž zlepšuje služby.

Zjišťování zpětné vazby probíhá v nemocnici dotazníkovým šetřením Health Care Institute (HCI), tak i interně, kdy je na jednotlivých lůžkových stanicích k dispozici kniha námětů, pochval a připomínek. Do ní mohou vyjádřit všichni pacienti své názory. Ty jsou pravidelně vedením nemocnice analyzovány a vyhodnocovány.

O tom, že zvolený typ komunikace se zpětnou vazbou má smysl, svědčí přesvědčivé a upřímné vzkazy od pacientů napříč jednotlivými odbornostmi nemocnice. Především gynekologicko-porodní, novorozenecké, interní a rehabilitační oddělení jsou právě těmi, kde se názory pacientů objevují pravidelně a v hojné míře. Vedení nemocnice těší, že ve velké většině případů se jedná o ohlasy pozitivní. Za dobu, kdy je možnost takto se písemnou formou vyjádřit, nemocnice získala od svých hospitalizovaných pacientů již úctyhodných 1 089 pochval. Vedení nemocnice vítá i podněty ke zlepšování, což je jedním z cílů tohoto projektu.

Kladná hodnocení se týkala jak léčby, tak i pobytu, stravy, čistoty nebo chování a přístupu personálu. Mohou za to jak kvalitní služby, tak i investice do „hotelového zázemí“ pacientů, se kterými nemocnice pokračuje každý rok.  „Názory pacientů jsou pro nás důležitou zpětnou vazbou. Právě i díky jejich podnětům jsme se například rozhodli investovat do obnovy jídelních stolečků a polohovatelných lůžek na odděleních, což vedlo k většímu komfortu pacientů. Zároveň jsou pro nás ale i příjemnou odměnou slova chvály a díků, která dokazují, že svou práci děláme správně a hlavně s úctou k našim pacientům,“ říká hlavní sestra Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí Mgr. Jana Pelikánová.

Zlepšování služeb pro pacienty je pro Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí stabilním cílem, což dokazují i mnohé realizované investice. Příkladem jsou nejen nová lůžka, matrace, noční stolky, ale i instalace audiotechniky do čekáren pacientů v kardiologické ambulanci nebo před pracovištěm počítačové tomografie (CT).

„Jsem rád, že i touto formou získáváme zpětnou vazbu od pacientů a jejich rodinných příslušníků. Objevují se i netradiční, ale o to více potěšující formy sdělení, jako jsou kresby. A nejen od dětí, ale i od seniorů na interních lůžkách či odděleních následné péče. Vždy si vážíme každého příspěvku, který oceňuje práci našeho personálu. Více než tisíc kladných ohlasů je pro nás nejen velkým poděkováním, ale i velkým závazkem pokračovat v nastaveném trendu zvyšování kvality poskytované péče a budování příjemného prostředí pro naše pacienty,“ uzavírá předseda představenstva Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, MUDr. Milan Leckéši.