Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Oddělení intermediární péče v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí má ve svém portfoliu zbrusu nový defibrilátor

22.2.2022

Nový, modernější defibrilátor značky Philips má v provozu Oddělení intermediární péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. Přístroj pro masáž srdce je velkým pomocníkem lékařů a splňuje hned několik funkcí a je určen k masáži srdce u pacientů se srdeční zástavou. Na rozdíl od člověka se neunaví a jeho účinnost je velmi přesvědčivá. Díky němu má personál volné ruce k rychlejšímu provedení dalších život zachraňujících úkonů.

„Defibrilátor Philips Efficia DFM 100 nám nahradil náš předchozí starší přístroj. Jeho hlavním účelem je defibrilace a kardiostimulace. Pro personál jednotek intenzivní péče a resuscitačního oddělení je vstřícný nejen svou váhou a rozměry, ale i kvalitním vybavením,” říká Ing. Jaromír Petřík, referent zdravotnické techniky Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

Defibrilátor je lékařský přístroj používaný k defibrilaci, tedy zrušení fibrilace komor při kardiopulmonální resuscitaci. Defibrilátor je schopný elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce. Při komorové tachykardii či fibrilaci komor není srdce schopno plnit svou funkci kvůli nekoordinovaným stahům. V těchto případech se defibrilací přeruší tento nezdravý stav pomocí silného elektrického výboje, aby se následně srdce mohlo pravidelně rozběhnout. Aby mohla být defibrilace úspěšná, musí být srdce schopno samostatné činnosti.

„Personál nemocnice periodicky kontroluje i stav baterií, a to kontrolním výbojem. Pokud je defibrilátor funkční, vydrží baterie i několik let. V případě potřeby bude nový defibrilátor sloužit i jako záložní pro kardiopulmonální resuscitační (KPR) tým,” uzavírá Mgr. Jana Pelikánová, hlavní sestra Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: