Zákaz návštěv - výjimka v rámci hospitalizovaných pacientů

20.10.2021

Z důvodu zhoršující se situace spojené s epidemií COVID-19 a s ohledem na zvýšení ochrany hospitalizovaných pacientů před tímto onemocněním, vyhlašuje vedení nemocnice od 21. 10. 2021 do odvolání zákaz návštěv s výjimkou:

1) Nezletilých pacientů
(pokud je nutná návštěva nezletilého pacienta, je umožněna přímému příbuznému 1x denně po dobu 15 minut za předpokladu dodržení a prokázání bezinfekčnosti systémem O-N-T, tedy:

a) Očkování (předložení certifikátu, po aplikaci druhé očkovací dávky uplynulo nejméně 14 dní)
b) Prodělaná Nemoc (potvrzení od praktického lékaře o prodělání onemocnění Covid-19 ne starší než 180 dní)
c) Test (antigenní či PCR test)

2) Doprovodu otců či jiných osob u porodu
(doprovod rodičky na porodní sál a následné návštěvy na porodním oddělení je určeno výhradně jedné osobě. Návštěva bude umožněna 1x denně, po dobu 15 minut po prokázání bezinfekčnosti systémem O-N-T, tedy očkování – prodělaná nemoc - test)

3) Pacientů s omezenou svéprávností
(po domluvě s ošetřujícím lékařem 1 osoba, 1x denně po dobu 15 minut, po prokázání bezinfekčnosti systémem O-N-T, tedy očkování – prodělaná nemoc - test)

4) Pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění

Od 1. 11. 2021 má antigenní test platnost 24 hodin, PCR test platnost 72 hodin