Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Na online poradnu Nemocnice Valašské Meziříčí se s intimními potížemi za tři roky obrátilo přes 1200 zájemců

2.12.2016

S otázkami z oblasti gynekologie a porodnictví dnes zájemci nemusí až do ordinace lékaře. Kvalifikované odpovědi na otázky ohledně těhotenství, porodu, šestinedělí či chodu gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí mohou ženy i muži z celého Česka získávat již tři roky také online. Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, totiž v rámci svých služeb nabízí zájemcům internetovou poradnu, v níž zkušený a kvalifikovaný lékař radí a odpovídá online. Poradna je bezplatná a lze se v ní dotazovat i anonymně, proto je dostupná opravdu všem. Doposud ji využilo přes 1200 tazatelů a noví přibývají každý den.

Cílem poradny je poskytovat odborné informace a rady v případě neakutních i akutních obtíží. „Internetová poradna samozřejmě nemůže nahradit klasické vyšetření u lékaře. V mnoha dílčích problémech a zejména v oblasti poradenství je ale účinným pomocníkem, který šetří čas jak zdravotníkům, tak i pacientům a široké veřejnosti,“ vysvětluje MUDr. Petr Kratochvíl, lékař gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, s tím, že díky snadné dostupnosti konzultace přes internet může poradna pomoci včas zachytit problematické případy pro účinnou léčbu.

Zájem o kvalifikované poradenství ze strany veřejnosti je značný, a to zdaleka ne jen v rámci regionu. „Lidé mohou psát z celé republiky a dokonce i ze zahraničí, což se také stává. Častěji se samozřejmě dotazují ženy, mužům je ale poradna otevřena stejně tak,“ dodává MUDr. Petr Kratochvíl s tím, že nejčastěji v online poradně odpovídá na dotazy ohledně průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí, či ohledně obtíží s otěhotněním.

Motivací k založení poradny přitom byly především zkušenosti z provozu v samotné nemocnici. „Často se stávalo, že se pacientka při prohlídce nezeptala na to, co ji zajímalo, ať už ze studu, nebo ze zapomětlivosti. S dotazy se pak ženy obracely na zdravotníky telefonicky, přičemž ne vždy bylo v možnostech personálu dotazy efektivně zodpovědět. Pro tyto účely je poradna ideální. Každý může podrobně rozepsat svůj problém či dotaz a zároveň zůstat anonymní, takže se nemusí nijak ostýchat,“ vysvětluje MUDr. Kratochvíl s tím, že velkou výhodou je i časová úspora. Díky adekvátní odpovědi v pravý čas nemusí pacientky kvůli maličkosti cestovat k lékaři, což jednoznačně oceňují. Důkazem je i více než 1200 dotazů, které se za tři roky provozu poradny nasbíraly.

Dotazy do poradny mohou zájemci posílat online pomocí jednoduchého formuláře na webu nemocnice, ve kterém stačí vyplnit pouze znění dotazu a nadpis. Podpis či kontaktní e-mail jsou dobrovolné, takže se zájemci mohou ptát anonymně i na věci intimní a osobní. V historii dotazů je pak možné také vyhledávat pomocí klíčových slov. Online formulář najdete na adrese http://nemocnicevalmez.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynekologicko-porodnicke/diskuze.html

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: