Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí opětovně rozjíždí canisterapii. Oblíbení čtyřnozí terapeuté se vrátili k pacientům po více než roce

12.5.2021

Více než rok se museli pacienti na oddělení následné péče valašskomeziříčské nemocnice obejít bez návštěvy howavardů Belly či Arniky. Důvodem byla a je pandemie onemocnění covid-19. Jelikož se však nyní na oddělení léčí pacienti, kteří nejsou covid pozitivní, nejeví známky suspektního onemocnění a personál je očkován, či pravidelně testován, může být tato aktivita, která patří v nemocnici na tomto oddělení mezi pacienty hojně vyhledávaná, opětovně spuštěna.

Téměř 400 dní. Tak dlouho byla canisterapie v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí omezena. Není se co divit. Onemocnění covid-19 dolehlo v plné síle nejen na pacienty, ale i na personál. Nyní se však situace zlepšuje a vítané zpestření léčby může opětovně v plné síle začít. Samozřejmostí je přísné dodržování epidemiologických a hygienických podmínek. O tom, že pravidelná návštěva canisterapie našim pacientům velice chyběla, ví moc dobře staniční sestra oddělení následné péče, Petra Žákovská. „Pacienti se na nás pravidelně obraceli s dotazy, kdy budou moci zase vidět a pohladit naši Bellu či Arniku. Bohužel ze známých důvodů jsme jim návštěvu nemohli poskytnout, což nás všechny mrzelo. Je neoddiskutovatelné, že právě návštěva canisterapeutického psa u pacientů právě na odděleních s obdobným spektrem poskytované péče, vyvolává jejich pozitivní náladu a brzký návrat do normálního života,” potvrzuje staniční sestra.

Radost z opětovně spuštěné canisterapie ve valašskomeziříčské nemocnici má i její hlavní sestra Mgr. Jana Pelikánová, která k oblíbené službě říká: „Pro pacienty je právě tato metoda léčby velká vzpruha. Řada z nich má psa doma, po kterém se jim stýská, takže uvítají zvířecí návštěvu v nemocnici. Vesměs se jedná o starší osoby se zhoršením celkového zdravotního stavu nebo zlomeninách krčku. Psychika je vždy k léčbě velice potřeba. Když jsou pacienti dobře naladěni, lépe spolupracují i při klasické léčbě.”

Samotná canisterapeutka Blanka Hašová, která je očkována proti onemocnění covid-19 oběma dávkami vakcíny v našem očkovacím centru k návštěvě dodává: „Moc se za pacienty opětovně těšíme a již vymýšlíme program, jak je potěšit nad rámec klasické canisterapie. Budeme pacienty navštěvovat pravidelně každých 14 dnů. Canisterapeutický pes Bella má velkou podporu od Nadace AGEL, které děkuji za to, že do jejího výcviku vložila finance i důvěru a já jsem díky tomu mohla Bellu připravit na zkoušky a pokračovat v úspěšné canisterapii i v jiných zdravotnických zařízeních skupiny AGEL,” těší Blanku Hašovou nadační podpora a ředitelka Nadace AGEL Bc. Veronika Dostálová na závěr dodává: „Největší odměnou je pro mě vědomí, že naše finanční podpora pomáhá přímo našim vlastním pacientům a ulehčuje jim tak samotný pobyt v nemocnici.”

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: