Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Nová dvoukomorová myčka na gastroenterologické ambulanci přináší nejen časovou úsporu

27.4.2022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zakoupila pro svou gastroenterologickou ambulanci nový dvoukomorový mycí a dezinfekční automat značky Steelco. Nové vybavení umožní najednou umýt více instrumentaria najednou, což přináší úsporu nejen časovou, ale také finanční.

Čistící a dezinfekční zařízení umožňuje automatické čištění, dezinfekci a sušení flexibilních endoskopů, endoskopického instrumentária, rigidních endoskopů a dalších nástrojů, které se využívají v gastroenterologické ambulanci při provádění kolonoskopických či gastroskopických výkonů.

„Model, který máme v naší ambulanci je určen zejména pro zpracování flexibilních endoskopů a jejich příslušenství. Samotný nový mycí automat tak následně významně sníží náklady na údržbu a čas mezi jednotlivými pacienty, které denně na našem pracovišti vyšetříme,“ uvedla staniční sestra gastroenterologické ambulance Marcela Petřeková.

Celý procesní cyklus dezinfekce je optimalizován. Gastroenterologická ambulance Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí tak bude moci rychleji a opakovaně používat endoskopy při svých vyšetření.

„Tento typ myčky je pro naše pracoviště velkou výhodou v tom, že má dvě samostatné komory, které dezinfikují přístroje nezávisle na sobě. Personál tak není omezen tím, že musí čekat na konec dezinfekce endoskopu, ale může jej paralelně střídat a dezinfikovat je mezi jednotlivými pacienty,” říká Ing. Jaromír Petřík, referent zdravotnické techniky Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: