Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Chodby valašskomeziříčské porodnice zkrášlují kresby dětí zdejších zaměstnanců

23.7.2018

Veselejší a poutavější jsou od tohoto měsíce chodby gynekologicko-porodního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Jejich zdi nově zdobí obrázky dětí, jejichž rodinní příslušníci jsou zaměstnankyněmi oddělení. Zaměstnancům i nastávajícím rodičům tak nově zpříjemňují pobyt originální kresby zvířátek, sanitek, kočárků či pokojíčků, jejichž autory jsou malí školáci či dokonce předškoláci.

„Obrazy či umělecké fotografie jsou na stěnách porodnic už běžnou záležitostí, originální kresby malých umělců ale určitě všude nemají. V řadách našich porodních asistentek je přitom hned několik maminek, které mají doma talentované malé umělce, a o dech beroucí kresby u nich není nouze. Rozhodly jsme se proto vytáhnout je ze šuplíků a ukázat našim pacientkám,“ říká staniční sestra gynekologicko-porodního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí Bc. Andrea Dočkalová.

Chodby aktuálně krášlí necelé dvě desítky obrázků, mezi kterými dominují pestrobarevné kresby. Nechybí ale ani malby nebo obrazy tvořené kombinovanými technikami.

Kresby si přitom denně prohlíží nejen lékařský a nelékařský personál, ale především zdejší rodičky, jejich doprovod a návštěvy. „Určitě je fajn, že se prostory vyzdobily dětskými kresbami. Je to pro nás v rámci pobytu zde na oddělení zpestření před plánovaným porodem“, říká paní Jana, která se již těší na své vlastní děťátko.

A pozitivně tento nápad přijímají i malí umělci a jejich maminky. „Jsme rády, že se tvorba našich dětí líbí a přináší i klientkám našeho oddělení potěšení. I samotné děti jsou rády, že mohou rozveselit nejen personál, ale i naše budoucí či současné rodičky,“ hodnotí za porodní asistentky přínos této myšlenky Bc. Dočkalová.

 

 

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: