Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí se vrací k předporodním kurzům, zatím ve zkráceném režimu

15.5.2020

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, po více než dvouměsíční pauze způsobené epidemií onemocnění COVID-19, opět nabízí všem budoucím maminkám a jejich doprovodu předporodní kurz, ačkoliv ve zrychleném režimu. Předporodní kurzy jsou mezi klientkami valašskomeziříčské porodnice velmi oblíbené a vyhledávané.

 „Chtěli jsme již v této době, kdy se zákazy postupně uvolňují, vyjít vstříc zájemkyním o předporodní kurzy a přednášky pro veřejnost. Proto jsme se rozhodli pro přípravu kurzu s pracovním názvem „Rychlokurz - porod ve zkratce“. Zde se během několika odpoledních hodin dozví budoucí rodičky základní informace o porodu, šestinedělí a péči o miminko,“ říká staniční sestra gynekologicko-porodního oddělení Bc. Andrea Dočkalová.

Přednáška „Porod ve zkratce“ se koná ve středu 20. a 27. května přímo v nemocnici v jídelně pro zaměstnance. Pro účastníky je zdarma, ale počet přítomných bude omezen. Přednáška je vedena porodními asistentkami z gynekologicko-porodního a novorozeneckého oddělení. Samozřejmostí je dodržení veškerých hygienicko-epidemiologických podmínek. Nutná je rezervace u staniční sestry telefonicky na čísle 571 758 423, nebo na e-mailu andrea.dockalova@nvm.agel.cz.

„V rámci naší sociální sítě jsme v posledních týdnech odpovídali na nespočet dotazů týkajících se porodů a hlavně doprovodů, které se často v rámci nařízení Ministerstva zdravotnictví měnily. Děkujeme všem rodičkám a tatínkům za přízeň v této nelehké době, která se pomalu ale jistě vrací snad zpět do normálu.  I nadále se na mě mohou obracet rodičky se svými dotazy na e-mail. Vždy se snažím v rámci své pracovní doby co nejdříve odpovědět,“ dodává rozhodně staniční sestra Dočkalová.

„V měsíci červnu bychom rádi opět rozjeli předporodní kurzy ve standardním režimu pěti lekcí. V plánu máme také otevření bezplatných prohlídek porodního sálu a těhotenské cvičení. Tejpování těhotných žen, rodiček, žen po porodu už nyní provádíme. Prosíme všechny zájemkyně, aby pozorně sledovaly náš facebookový profil Porodnice nemocnice Valašské Meziříčí, případně webové stránky,“ uzavírá staniční sestra Dočkalová.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: