Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

V Nemocnici Valašské Meziříčí zasahovali hasiči – naštěstí jen cvičně

21.9.2017

Hasičské jednotky dnes dopoledne obsadily Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. V kuchyňce pro pacienty na chirurgickém oddělení vypukl požár a bylo potřeba evakuovat personál i pacienty. Vše naštěstí probíhalo jen cvičně, v rámci hasičského cvičení, jehož cílem bylo prověřit připravenost pracovníků nemocnice i hasičů na obdobné krizové situace a garantovat tak bezpečí pacientů, návštěvníků i personálu nemocnice.

Akce odstartovala v 9.30 hodin dopoledne v kuchyňce pro pacienty na chirurgickém oddělení.  „Tato místnost se nachází u schodiště, které je hlavní únikovou cestou v naší budově. V rámci cvičení hasiči zajistili místo simulovaného požáru, který vznikl od vadné elektroinstalace, a započali hasit vzniklý požár. Sledovány byly především reakce personálu oddělení na vzniklou situaci, kteří do příjezdu hasičského sboru evakuovali všechny přítomné pacienty na oddělení,“ uvedla hlavní sestra Mgr. Jana Pelikánová s tím, že cvičení nebylo personálu předem ohlášené a rovněž na straně hasičů o něm předem věděl pouze velitel jednotky Hasičského záchranného sboru Valašské Meziříčí.

„Ihned po vypuknutí požáru personál oddělení informoval ohlašovnu o vzniklé mimořádné situaci a neprodleně se alarmoval hasičský záchranný sbor, který byl na místě do 4 minut po vyhlášení požárního poplachu,“ doplňuje Mgr. Pelikánová.  

Společně se třemi vozy HZS Valašské Meziříčí dorazily do Nemocnice Valašské Meziříčí i dobrovolné hasičské jednotky z místní části Hrachovec a nedaleké Poličné. Celá akce od vyhlášení požáru po ukončení cvičení trvala 14 minut.

Výsledek cvičení byl podle vedení nemocnice i hasičů chvályhodný. „Cvičení jasně prověřilo organizační opatření a připravenost personálu nemocnice na obdobné krizové situace a mohu říci, že je dobrá. Celý zásah proběhl úspěšně a bez komplikací,“ shrnula Mgr. Pelikánová.   

          

 

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: