Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za uplynulý rok narodilo 640 dětí

3.1.2023

Antonín, Kristián, Jakub, Rozálie, Sofie, Natálie. To jsou vybraná jména některých z 640 dětí, které přišly v loňském roce na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Celkem zdravotníci přivedli na svět 317 děvčat a 323 chlapců.

Nejoblíbenějšími jmény pro čerstvě narozená miminka byla v minulém roce ta tradiční česká, která si stále drží svou oblibu. „U dívek se nejčastěji dávala jména jako Klára, Barbora, Eliška, Adéla, Sofie, mezi jmény chlapců dominoval Jakub, Filip, David, Matyáš nebo Jan,“ prozradila Bc. Hana Valuchová, staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí s tím, že nejvíce dětí se narodilo v měsíci dubnu a červenci, kdy zdravotníci zapsali do porodní knihy 68 novorozenců. Bohatý byl také květen s 65 narozenými dětmi.

Rodiče rovněž dávali svým potomkům i nezvyklá jména, u děvčat to byla v roce 2022 například Melissa, Leticie, Livie, Timea, Ashley, Emilly nebo Alma. U chlapců pak Nicolas, Mateo, Čestmír nebo Raphael.

Prvním miminkem roku 2023 se stala holčička Matylda, která se narodila na Nový rok krátce po poledni, ve 12:03 hodin, s hmotností 3 300 gramů. Její maminka přijela do valašskomeziříčské nemocnice jako prvorodička rodit z Vidče. V porodnici však běžně vítají i rodičky z Nového Jičína, z Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranic nebo Rožnova pod Radhoštěm.

Porodnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí nastávajícím maminkám předporodní kurzy, předporodní cvičení, aromaterapii, možnost prohlídku porodního sálu, přednášky na téma porodu či péče o děti a také příjemné prostředí i podmínky k porodu. Oddělení šestinedělí zahrnuje celkem 15 lůžek. Rooming-in je na pokojích již samozřejmostí a výrazně roste procento klientek se zájmem o bonding.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: