V Nemocnici Valašské Meziříčí se rodí každým rokem více dětí

5.1.2016

O 47 dětí více než předloni a o 52 více než v roce 2013, celkem tedy 860 dětí, se v loňském roce narodilo v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo celkem 409 chlapců, 451 děvčat a 7 párů dvojčátek.

Na své první letošní miminko si museli v Nemocnici Valašské Meziříčí počkat až do pozdních večerních hodin. Malá Natálie, jejíž maminka přijela rodit z Rožnova pod Radhoštěm, se narodila v pátek 1. ledna ve 22:17 hodin s mírami 3350 gramů a 50 centimetrů.

Nejvíce se v loňském roce rodilo v říjnu, kdy přišlo na svět 94 dětí. Nejméně se naopak rodilo v březnu a listopadu, kdy přišlo na svět 63 dětí. Přestože maminky v dnešní době stále častěji přidělují svým dětem neobvyklá jména, v Nemocnici Valašské Meziříčí ještě stále převládají jména tradiční. Za pár let tak budou učitelky meziříčských a okolních škol vyvolávat hlavně Terezky, Aničky, Adélky, Tomášky, Kubíky a Tondy.