Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Navštívit bariatrickou ambulanci v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí patří mezi má nejlepší rozhodnutí v životě,“ říká pan Jaroslav Šrámek, který zde podstoupil bariatrickou operaci

4.3.2024

Bariatrická ambulance Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí nabízí obézním a morbidně obézním pacientům své služby již od roku 2005. Od té doby se pracoviště stalo nadregionálním centrem chirurgické léčby morbidní obezity ve Zlínském kraji. Tým primáře MUDr. Aleše Bařinky pomohl desítkám pacientů zhubnout pomocí operačního řešení.

„Když si představíte pacienta, který vstupně v naší bariatrické ambulanci vážil 180 kilogramů, následně podstoupí nezbytné vyšetření k finálnímu operačnímu zákroku a přijde k nám po roce a půl na kontrolu s 90 kilogramy, tak ho ani nepoznáte - a z toho mám velkou radost,“  říká operatér a primář chirurgického oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí MUDr. Aleš Bařinka, který nedávno pomocí tubulizace žaludku pomohl i pacientovi panu Jaroslavu Šrámkovi, který se s námi podělil o své pocity a zkušenosti jak před operací, tak i krátce po operaci. „Rozhodnutí podstoupit tubulizaci žaludku patří mezi má nejlepší rozhodnutí v životě,“ říká pan Jaroslav. Právě tato metoda mu pomůže při jeho cíli výrazně zhubnout a zvýšit svou soběstačnost.

Pana Jaroslava jsme navštívili tři dny po tubulizaci žaludku. Vstupujeme na chirurgické lůžkové oddělení na pokoj číslo 3. Tam už na nás čeká milý a dobrosrdečný statný muž, který s námi usedá ke stolu v denní místnosti.

„V mládí jsem aktivně hrával fotbal, dělal bojové sporty, nicméně člověk velice rychle zpohodlní a i díky rodinné predispozici jsem začal nabírat až na váhu převyšující 180 kilogramů,“ říká pan Jaroslav, který dodává, že jedl velké porce sladkého, slaného, kyselého jídla, vše dohromady.  „Pocit, kdy se následně sám nemůžete kvůli své váze umýt, osprchovat, utřít nebo obléci, byl v mém případě již neúnosný. Při své výšce jsem měl pro vaši představu stejnou váhu, tedy 180kg, to již začalo být pro mě neakceptovatelné,“ ohlíží se za svými problémy s váhou pan Jaroslav.

„Mé začátky v rámci shazování přebytečných kil byly doprovázeny klasickým „jojo“ efektem, kdy jsem sice shazoval, ale následně opět přibral. Mohla za to samozřejmě i má životospráva, kdy jsem převážně ve večerních hodinách jedl velké množství prakticky čehokoliv,“ pokračuje pan Jaroslav. V rámci své váhy vykonává proto takovou práci, která jej fyzicky až tak nezmáhá, zato je časově náročná. Pracuje na vrátnici, kde má spíše sedavé zaměstnání bez většího kalorického výdaje.

„Následně jsem začal mít díky své váze problémy s koleny, musel jsem chodit s berlemi, ortoped mi ale narovinu řekl, že takovou váhu ani operace nevyřeší na delší období a že bych měl vyhledat odbornou pomoc. Pocházím ze Vsetína, ale věděl jsem, že řešení své váhy mohu konzultovat pouze v rámci Nemocnice AGEL ve Valašském Meziříčí, která se na obézní pacienty zaměřuje a je tím i mimo vaše město vyhlášená. Šel jsem tedy za svou praktickou lékařkou, která mi doporučila také návštěvu zdejší nemocnice. Vypsala mi žádanky na nezbytné vyšetření, která vedou až k operačnímu řešení,“ říká pan Jaroslav, který již byl na podzim rozhodnut, že podstoupí operační řešení tubulizace žaludku.

„Postupně jsem zde navštívil Centrum redukce hmotnosti a preventivní medicíny Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, kde se mnou paní doktorka Holubová prošla můj zdravotní stav a možné další řešení v rámci bariatrické ambulance u pana primáře Bařinky,“ doplňuje pan Jaroslav, který si řekl, že svá kila začne konečně řešit za pomoci odborníků z valašskomeziříčské nemocnice. To se psal srpen roku 2023.

„Objednal jsem se tedy do bariatrické ambulance k panu primáři. Po úvodním zhodnocení mého zdravotního stavu mi pan primář řekl, že splňuji všechny podmínky k operaci,“ upřesňuje. Pan Jaroslav musel absolvovat další vyšetření, jako jsou gastroskopie, obezitologie, psychologické vyšetření a rentgeny. Musel ale ještě před plánovanou operací, která měla proběhnout začátkem února roku 2024, shodit 10 kilogramů. „Na operaci jsem tedy přišel s váhou 168 kilogramů,“ říká s úsměvem pan Jaroslav.

„V současné době jím malé porce a hlad nepociťuji, stačí mi opravdu trochu, více menších porcí, tak aby si žaludek zvyknul, a pokud se k tomu přidá pohyb, věřím, že se dostanu na váhu, kterou jsem si vysnil. Důležité je, že necítím hlad, nemám pocit hladu a pokud budu v tomto směru příkladný a budu se hlídat, váhu budu snižovat,“ říká s odhodláním pan Jaroslav. A jaká je jeho vysněná váha? „No, chtěl bych být zpátky „docent“, tedy mít kolem těch 100 kilogramů,“ říká pan Jaroslav. „Když mi takto pomohli v rámci Nemocnice AGEL ve Valašském Meziříčí, váhu si budu hlídat tak, aby na každé následující kontrole byl pan primář spokojený,“ říká rozhodně pan Jaroslav. Našlápnuto má velmi dobře. Je po operaci, která mu může velmi ulehčit jeho další jak osobní, tak pracovní život.

Bariatrická poradna Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí +420 571 758 349, bariatrie@nvm.agel.cz

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: