Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Den otevřených dveří v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí přilákal přes stovku návštěvníků. Zájem byl zejména o vyšetření znamének

21.5.2024

Minulý týden se uskutečnil v prostorách Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí Den otevřených dveří, který zaujal širokou veřejnost. Zájemci měli možnost kromě množství nabízených vyšetření nahlédnout i do prostor, kam jindy nezavítají. Navštívit mohli i klinické laboratoře sloužící k vyšetření krevních vzorků nebo patologii.

Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí během slunného odpoledne navštívilo více než 100 zájemců o vyšetření či prohlídku prostor. Někteří absolvovali většinu z nabízených vyšetření, jiní návštěvníci šli jen cíleně na vybrané. Zdravotníci zaznamenali množství pozitivních záchytů, které je nutno ze zdravotního hlediska dále řešit. Cílem akce bylo preventivně předejít nežádoucím zdravotním komplikacím včasným provedením vyšetření.

„Co návštěvníky opravdu hodně zajímalo, byla névová poradna, tedy ambulance věnující se vyšetření pochybných znamének, či útvarů na kůži. Jen na této ambulanci bylo vyšetřeno v odpoledních hodinách více jak 70 pacientů, u kterých bylo doporučeno 19 excizí a dále diagnostikováno 6 bazaliomů a 1 melanom,“ říká hlavní sestra nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, Mgr. Jana Pelikánová.

Mezi další vyhledávané vyšetření patřila sonografie štítné žlázy, která poukazuje na případné změny tkáně štítné žlázy (uzly, prokrvení, zvětšení). Lékařka radiologického oddělení provedla za odpoledne 77 vyšetření, u kterých shledala 25 pacientů, kterým doporučila další léčbu. „V letošním roce je zdejší záchyt u pacientů velký, v přepočtu je to více jak 32 % pozitivních pacientů, kteří navštívili sonografické vyšetření. Každý třetí pacient tedy odešel s doporučením další léčby,“ dodává Mgr. Jana Pelikánová.

Také cévní ambulance zaznamenala nárůst pacientů. „Celkem ambulanci navštívilo 28 pacientů, následně bylo do ambulance zapsáno na další vyšetření a případnou operaci či sklerotizaci 8 osob,“ doplnila vrchní sestra chirurgických oborů Karla Melichaříková.

Vysoká účast návštěvníků byla pro všechny milým překvapením. „Jsme za to rádi. Prevence je velmi důležitá a levná. Na pracovištích laboratoří byla zaznamenána i návštěva zájemců o studium, kteří si díky prohlídce udělali lepší představu o náplni práce těchto odborných pracovníků,“ uzavírá hodnocení Dne otevřených dveří hlavní sestra Mgr. Jana Pelikánová. 

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: