Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí opětovně nabídne kurzy první pomoci pro širokou veřejnost

14.12.2022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí a Městskou knihovnou otevírá od ledna 2023 kurzy první pomoci pro širokou veřejnost. Edukační setkání budou probíhat jednou měsíčně v knihovně komunitního centra ve Valašském Meziříčí.

V rámci dvouhodinového kurzu, které povedou zdravotnický záchranář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Bc. Anna Staňková společně s všeobecnou sestrou ARO paní Bc. Marcelou Urbanovou, bude účastníkům promítnuta přednáška a výklad teoretických poznatků, za níž bude následovat praktická část.

„První pomoc je mnohdy nejdůležitějším článkem k záchraně lidského života, proto by si každý z nás měl alespoň základní znalosti osvojit a v případě nutnosti je aplikovat v běžném životě. Kurz, který nově zájemcům nabízíme, bude navržen tak, aby právě praktická část byla tím nejdůležitějším, co můžeme zájemcům nabídnout k osvojení nových znalostí a dovedností. Budeme vycházet i z reálných situací, se kterými se v nemocnici setkáváme při příjezdu zdravotnické záchranné služby,” říká lektorka kurzu Bc. Anna Staňková z Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

Účastníci školení se naučí správnou techniku dýchání a provedení nepřímé srdeční masáže na figuríně, dozví se, jak postupovat při úrazu elektrickým proudem, jak zajistit místo poranění při dopravní nehodě, jak postupovat při zlomeninách a masivním krvácení, jak postupovat při poleptání, popálení, nebo náhlé zástavě srdečního oběhu, což jsou nejběžnější život ohrožující stavy, u kterých je nejdůležitější právě rychlá první pomoc postiženému.

Součástí školení je i možnost účastníků sehrát a nacvičit první pomoc na zvolené téma před příjezdem rychlé záchranné zdravotní služby. Úvodní setkání je naplánováno na čtvrtek 19. ledna 2023 od 17:00 hodin. Kurz je pro účastníky zdarma a není třeba se na něho předem registrovat.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: