V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za první pololetí 2021 narodilo 382 dětí

8.7.2021

Adéla, Tereza, Ema, David, Lukáš, Jakub. To jsou oblíbená jména, která rodiče vybrali některým z 382 dětí, které přišly v prvním pololetí tohoto roku na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. V téměř rovnoměrném rozložení pohlaví narozených dětí zvítězila děvčata, kterých se doposud narodilo o 8 více. Celkem tedy 195 děvčat a 187 chlapců. V loňském roce patřilo prvenství v tomto období naopak chlapcům.

Nejvíce narozených dětí zaznamenala valašskomeziříčská porodnice v měsíci lednu, kdy jich zde přišlo na svět 73. Druhým nejpočetnějším měsícem byl květen, lásky čas, kdy se narodilo 66 dětí.  Mezi nové netradiční  jména patřila v prvním pololetí Noemi, Liliana, Lea, Tara, Vladan, Timea, Igor, Zoe nebo Dustin. „I přes nucený odklad předporodních kurzů, předporodních cvičení či přednášek pro veřejnost nám rodičky stále projevovaly svou přízeň tím, že se rozhodly přivést na svět své miminko v naši porodnici, těší staniční sestru gynekologicko-porodního oddělení Bc. Andrea Dočkalová.

„Pro všechny rodičky rádi připravujeme veškeré pohodlí a kvalitní péči našim odborným personálem. Velice si vážíme důvěry přivést děťátko na svět právě u nás. Pokud by maminky měly jakékoliv dotazy, nechť se obrátí na naše oddělení, rádi vše zodpovíme, doplňuje staniční sestra novorozeneckého oddělení  Bc. Hana Valuchová s tím, že v porodnici kromě regionu Valašskomeziříčska a Kelečska běžně vítají i rodičky z Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranic na Moravě nebo Rožnova pod Radhoštěm.
Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí nabízí nastávajícím maminkám předporodní kurzy, předporodní cvičení, možnost prohlídku porodního sálu, přednášky na téma porodu či péče o děti a také příjemné prostředí i podmínky k porodu. Oddělení šestinedělí zahrnuje celkem 15 lůžek. Rooming-in je na pokojích již samozřejmostí a výrazně roste procento klientek se zájmem o bonding.