Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za uplynulý rok narodilo 808 dětí

4.1.2021

Tobiáš, Mikuláš, Jakub, Tereza, Sofie, Natálie a Ema. To jsou vybraná jména některých z 808 dětí, které přišly v loňském roce na svět v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí. Celkem zdravotníci přivedli na svět 407 děvčat a 401 chlapců. Z celkového počtu porodů se narodila osmkrát dvojčátka. Prvním miminkem roku 2021 se stal chlapeček Davídek, který se narodil na Nový rok ve 13.42 hodin s mírami 2860 g a 48 cm.

Ve srovnání s rokem 2019, kdy přišlo ve valašskomeziříčské porodnici na svět 883 dětí, se porodnost mírně snížila. Pokles zapříčinila koronavirová epidemie, kdy byla porodnice na během druhé podzimní vlny na určitý čas uzavřená.

Nejoblíbenějšími jmény pro čerstvě narozená miminka byla v minulém roce ta tradiční česká, která si stále drží svou oblibu. „Mezi dívčími jmény vítězila Eliška, Natálie, Tereza, Sofie, Ema, mezi jmény chlapců zase Jakub, Tobiáš, Vojtěch, Filip nebo Mikuláš,“ prozradila Bc. Hana Valuchová, staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí s tím, že nejvíce dětí se narodilo v měsíci srpnu, kdy zdravotníci zapsali do porodní knihy 98 novorozenců. Bohatý byl také červenec s 89 dětmi. 

Prvním dítětem roku 2021 byl v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí chlapeček. Malý Davídek se narodil 1. ledna ve 13 hodin a 42 minut, vážil 2860 gramů a měřil 48 centimetrů. Jeho maminka přijela do valašskomeziříčské nemocnice rodit z Frenštátu pod Radhoštěm. V porodnici však běžně vítají i rodičky z Nového Jičína, právě z Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranic nebo Rožnova pod Radhoštěm.

Porodnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí nastávajícím maminkám předporodní kurzy, předporodní cvičení, aromaterapii, možnost prohlídku porodního sálu, přednášky na téma porodu či péče o děti a také příjemné prostředí i podmínky k porodu. Oddělení šestinedělí zahrnuje celkem 15 lůžek. Rooming-in je na pokojích již samozřejmostí a výrazně roste procento klientek se zájmem o bonding.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: