Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Hygienu imobilních pacientů usnadňuje v Nemocnici Valašské Meziříčí nový sprchový vozík

24.2.2017

Pohodlnější a bezpečnější sprchování zajistí hůře pohyblivým i zcela imobilním pacientům Oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí nový sprchový vozík. Nové vybavení vyšlo na 200 tisíc korun.

Hůře mobilní nebo zcela imobilní pacienti se mohou pohodlně osprchovat přímo na lehátku, na kterém je zdravotnický personál do koupelny přepraví z pokoje. „Moderní sprchový vozík zpříjemní koupání nejen našim pacientům, ale výrazně pomůže i ošetřovatelskému personálu, kterému usnadňuje manipulaci s klienty,“ říká hlavní sestra Nemocnice Valašské Meziříčí Mgr. Jana Pelikánová s tím, že se starším vybavením byla dosud k přesunu pacienta do sprch nutná přítomnost až čtyř ošetřovatelek.

Výškově nastavitelný vozík zajišťuje veškerý komfort i bezpečí. Závislí pacienti mohou být přesunuti z lůžka na vozík a zpět bezpečným úkonem bez manuálního zvedání, což je velkou pomocí ošetřovatelského personálu právě na odděleních následné péče, kde jsou hospitalizovaní lidé mnohdy částečně či zcela imobilní.

Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, neustále investuje do zvyšování kvality svých služeb a komfortu pacientů. Konkrétně na Oddělení následné péče bylo nedávno pořízeno 59 elektricky ovladatelných lůžek, včetně antidekubitních matrací, v celkové hodnotě 1,8 miliónu korun.

 

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: