Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za první pololetí 2020 narodilo 412 dětí

1.7.2020

Adéla, Tereza, David, Lukáš, Ema. To jsou vybraná nejoblíbenější jména, která rodiče vybrali některým ze 412 dětí, které přišly v prvním pololetí tohoto roku na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. V téměř rovnoměrném rozložení pohlaví narozených dětí zvítězili chlapci, kterých se doposud narodilo o 18 více.

Celkem přišlo ve zdejší porodnici na svět 215 chlapců a 197 děvčat. Nejvíce narozených dětí zaznamenala valašskomeziříčská porodnice v měsíci lednu, a to 76. Mezi nové netradiční  jména patřila v prvním pololetí Timea, Lilly, Lejla či Bianka. „Jsme velice rádi, že maminky využívají naši porodnici k narození svých potomků. Již v průběhu předporodních kurzů, předporodních cvičení či přednášek pro veřejnost se mezi lektorkami z řad porodních asistentek a budoucích rodiček tvoří pouto, které se následně přenese až na porodní sál,“ říká staniční sestra gynekologicko-porodního oddělení Bc. Andrea Dočkalová.

„Velkým poděkováním je pro nás to, že se k nám maminky vrací k dalším porodům. Jsme připraveni pro všechny připravit veškeré pohodlí a kvalitní péči našim odborným personálem,“ doplňuje staniční sestra novorozeneckého oddělení  Bc. Hana Valuchová s tím, že v porodnici kromě regionu Valašskomeziříčska a Kelečska běžně vítají i rodičky z Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranic na Moravě nebo Rožnova pod Radhoštěm.

Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí nabízí nastávajícím maminkám předporodní kurzy, předporodní cvičení, možnost prohlídku porodního sálu, přednášky na téma porodu či péče o děti a také příjemné prostředí i podmínky k porodu. Oddělení šestinedělí zahrnuje celkem 15 lůžek. Rooming-in je na pokojích již samozřejmostí a výrazně roste procento klientek se zájmem o bonding.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: