Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za uplynulý rok narodilo 594 dětí

4.1.2024

Antonín, Ondřej, Vojtěch, Rozálie, Nela, Viktorie. To jsou vybraná jména některých z 594 dětí, které přišly v loňském roce na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Celkem zdravotníci přivedli na svět 286 děvčat a 308 chlapců.

Nejoblíbenějšími jmény pro čerstvě narozená miminka byla v minulém roce ta tradiční česká, která si stále drží svou oblibu. „U dívek se nejčastěji dávala jména jako Anna, Barbora, Natálie, Tereza, Sofie, mezi jmény chlapců dominoval Jakub, Tomáš, David, Dominik nebo Jan,prozradila Kateřina Frkalová, staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, s tím, že nejvíce dětí se narodilo v měsíci srpnu, kdy zdravotníci zapsali do porodní knihy 61 novorozenců. Bohatý byl také podzimní měsíc listopad s 58 narozenými dětmi.

Rodiče rovněž dávali svým potomkům i nezvyklá jména. U děvčat to byla v roce 2023 například Leticie, Malie, Gréta, Chiara, Rachel nebo Yasemin. U chlapců pak Ares, Matteo, Gustav, Nathaniel, Timotej nebo Kilián.

Prvním miminkem roku 2024 se stala holčička Margareta, která se narodila na Nový rok ráno v 7:24 hodin, s hmotností 3 620 gramů.  Její maminka přijela do valašskomeziříčské nemocnice jako prvorodička rodit z Rožnova pod Radhoštěm. V porodnici však běžně vítají i rodičky z Nového Jičína, z Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, nebo Hranic.

Porodnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí nastávajícím maminkám předporodní kurzy, předporodní cvičení, aromaterapii, možnost prohlídky porodního sálu, přednášky na téma porodu, zázrak kojení či péče o novorozence, ale také příjemné prostředí i podmínky k porodu. Oddělení šestinedělí zahrnuje celkem 14 lůžek. Výrazně roste procento rodičů se zájmem o nadstandardní pokoje, kde prožijí společně první dny se svým miminkem. Bonding na porodním sále a rooming-in na oddělení šestinedělí je již samozřejmostí.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: