Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Stavební práce na novém pracovišti magnetické rezonance Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí finišují

11.2.2021

Valašské Meziříčí, 11. února 2021: Výstavba zcela nového pracoviště magnetické rezonance v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se zdárně blíží do finiše. U konce je etapa stavebních úprav, kterou v úterý 9. února završilo nastěhování přístroje nové magnetické rezonance. K úspěšnému nastěhování zhruba pěti tunového přístroje do budovy museli stavbaři nejprve vybourat otvor do zdi nemocnice, magnetickou rezonanci pak na místo umístil přímo z parkoviště jeřáb.

„Zazděním otvoru ve zdi, který musel být vybourán, abychom přístroj dostali na své místo, zedníci dokončili stavební práce, které trvaly v naší nemocnici od konce loňského října. Stavbaři museli například ztužit stropní konstrukci, aby měla dostatečnou nosnost. Dále provedli odstínění magnetického záření a vyšetřovnu oddělili od okolních místností pomocí konstrukcí s vysokou neprůzvučností za účelem snížení intenzity zvuku, kterou rezonance produkuje,“ popisuje Ing. Miroslav Pecháček, člen představenstva Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. 

Nyní budou mít odborní servisní technici na starost instalaci nové rezonance. Tyto práce potrvají až do konce února. Prvního března plánuje valašskomeziříčská nemocnice zahájit pilotní provoz nového pracoviště magnetické rezonance, který bude trvat dva týdny.

Iniciativu Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí vedoucí ke zřízení pracoviště magnetické rezonance od počátku podporovalo i město Valašské Meziříčí. „Rozvoj nemocnice, která sídlí v našich budovách, je pro nás klíčový. Proto jsme také souhlasili s provedením nezbytných stavebních úprav a zároveň se zavázali, že se na nich město Valašské Meziříčí bude podílet částkou 2 miliony korun v rámci vypořádání technického zhodnocení budov,“ uvedl starosta Robert Stržínek a dodal: „Nové pracoviště magnetické rezonance bude velkým přínosem nejen pro naše občany, ale také pacienty z celého regionu, kterým se tak výrazně zjednoduší toto důležité vyšetření.“ 

 

 

 

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: