Oslava lékařské profese: Mezinárodní den lékařů jako poděkování hrdinům v bílých pláštích v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí
30.9.2025
Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, klíčová součást zdravotnické infrastruktury ve Zlínském kraji, letos slaví významné jubileum 60 let od svého založení. U příležitosti Mezinárodního dne lékařů nemocnice vzdává hold 87 lékařům, z nichž 37 tvoří ženy a 50 muži, kteří zde neúnavně pracují pro zdraví obyvatel Valašska a okolí. Poděkování patří všem, kteří svou odborností a nasazením denně přispívají k fungování zdravotní péče v regionu.
„Pro poskytování zdravotní péče a fungování nemocnice je adekvátní personální zajištění v segmentu lékařů naprosto zásadní,“ říká předseda představenstva Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s. MUDr. Martin Hrabovský, MBA.
„Práce lékařů vyžaduje nejen rozsáhlé odborné znalosti a neustálé vzdělávání, ale především obrovské nasazení při zajištění nepřetržitého provozu všech lůžkových zařízení a ambulancí, které poskytují akutní péči,“ dodává předseda představenstva MUDr. Martin Hrabovský, MBA.
V letošním roce Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí slaví významné jubileum šedesáti let svého založení. Během těchto let prošly stovky lékařů branami této nemocnice, každý z nich přispěl svým dílem k budování její pověsti, odbornosti a kvality péče. Někteří zde začínali jako mladí absolventi lékařských fakult a pokračovali v lékařské kariéře v jiných zdravotnických zařízeních, jiní zde strávili celou svou profesní kariéru a stali se respektovanými autoritami ve svých oborech. „Všem lékařům naší nemocnice upřímně děkuji za jejich příkladnou práci a připojuji se k přání všeho dobrého v rámci Mezinárodního dne lékařů,“ uzavírá MUDr. Martin Hrabovský, MBA.
ZpětKontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská, MBA
tisková mluvčí AGEL
[email protected]
Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření
Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL