Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Chtěl jsem pomoci zdravotníkům, říká o své misi v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí voják, který se dobrovolně přihlásil pro práci ve zdravotnictví

24.11.2021

Během několika dní se vojákovi Radimovi změnily pracovní povinnosti. Neplní totiž nyní armádní úkoly a rozkazy u 1. mechanizované roty 71. mechanizovaného praporu v Hranicích, ale pomáhá a stará se na covidovém interním oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí o pozitivní pacienty s onemocněním covid-19. Aktuálně je zde s touto diagnózou hospitalizováno 39 nemocných.

„V rámci mých úkolů na oddělení pomáhám s krmením pacientů, s polohováním a celkovou péči a hygienou daných pacientů,“ říká svobodník Radim, který na interním oddělení slouží během denních i nočních směn již týden. Společně se svými dalšími třemi kolegy vypomáhají personálu interního oddělení i multidisciplinární JIP, kde jsou hospitalizováni pacienti ve vážném stavu vyžadující připojení na umělou plicní ventilaci. Těchto pacientů má valašskomeziříčská nemocnice v současné době 4.

V rámci pomoci v době pandemie je pro svobodníka Radima práce ve zdravotnickém zařízení první zkušeností. Při předchozí vlně vypomáhal v očkovacím centru v Praze. „Práce v očkovacím centru však měla naprosto jiný charakter než práce u lůžka pacienta,“ přiznává svobodník ze 71. mechanizovaného praporu v nedalekých Hranicích. Jakmile zdravotnická zařízení požádala Armádu ČR o pomoc se zvládnutím rychle narůstajícího počtu pozitivních pacientů, hned se sám profesionální voják dobrovolně přihlásil. „Chtěl jsem pomoci kolegům zdravotníkům, pro které je již práce s covid pacienty za téměř dva roky velice náročná nejen fyzicky, ale i psychicky,“ uzavírá smysl své mise na nemocničním oddělení svobodník Radim z Hranic.

Čtyři vojáci představují pro Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí vítanou pomoc. Sestrám pomáhají zvládat především fyzicky náročnější práci na oddělení. „Jsme za pomoc Armády České republiky velmi rádi. Rozdělujeme vojáky dle jejich předchozích zkušeností s nasazením v jiných zdravotnických zařízeních. Všichni z nich dokazují, že jsou velmi šikovní a dokáží se i během velmi krátké doby naučit být plnohodnotným členem personálu a pomoci celému nelékařskému ošetřovatelskému týmu při každodenních činnostech s pacienty,” těší hlavní sestru Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, Mgr. Jana Pelikánová.

Zdravotníci v nemocnici ve Valašském Meziříčí v souvislosti s koronavirem nepečují pouze o 39 infekčních pacientů, ale také o dalších 8 post infekčních. Nejsou sice již pozitivní na covid-19, ale i nadále vyžadují léčbu, celkem je tak zde v důsledku koronaviru hospitalizováno 47 nemocnýc

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: