Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Lékaři Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí operují pomocí nové moderní laparoskopické věže

22.3.2023

Moderní laparoskopickou věží se nyní můžou pochlubit Centrální operační sály Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Oproti starším typům laparoskopických přístrojů je nová věž za téměř 4 miliony korun mnohem modernější. Na operačních sálech Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí mají nyní k dispozici dvě laparoskopické věže.

Dokonale provedené operace i lepší pooperační průběh. To vše přináší nová laparoskopická věž, kterou nyní využívají lékaři na operačních sálech valašskomeziříčské nemocnice. Laparoskopická věž umožňuje několik druhů operací a patří mezi nejmodernější zařízení svého druhu. Laparoskopickou věž budou využívat jak chirurgové, tak i lékaři z gynekologie a urologie. Laparoskopický zákrok podstupují nejčastěji pacienti s onemocněním břicha, zejména žlučníku, žaludku, tříselných kýl, slepého či tlustého střeva. „Ročně podstoupí u nás laparoskopický zákrok téměř 600 pacientů, přičemž většinu tvoří operace žlučníku, tříselné kýly a operace slepého střeva,“ říká primář chirurgického oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí MUDr. Aleš Bařinka.

Operace tímto přístrojem znamená pro pacienta šetrnější zákrok. Jedná se jen o několik krátkých řezů, které slouží pro zavedení vstupních portů pro nástroje. Při laparoskopických operacích sledují lékaři své nástroje pouze na obrazovce, proto jsou tyto miniinvazivní operace velmi závislé na kvalitě používané techniky. Důležitý je tudíž co nejlepší obraz, který lékaři umožní dobrou orientaci. „U laparoskopických výkonů je klíčový přenos obrazu z operovaného místa. Nové zařízení je v tomto ohledu na výborné úrovni,“ vysvětluje primář MUDr. Aleš Bařinka.

Laparoskopická technika operování představuje v posledním dvacetiletí významnou a zásadní změnu přechodu klasických invazivních operačních metod k metodám miniinvazivním. Zásadní myšlenkou, která vede k rozvoji tohoto způsobu operování, je pak zmenšení operačního traumatu pro pacienta. „Laparoskopie výrazně zkracuje dobu pobytu v nemocnici. Je méně bolestivá a rány se lépe hojí, takže umožňuje větší pooperační pohodu pacientům a rychlejší rekonvalescenci. Rovněž procento zánětlivých komplikací je menší,“ míní primář Bařinka.

„Moderní vybavení nemocnic je pro zvyšování kvality zdravotnické péče nepostradatelné. Nová video laparoskopická věž poskytuje operatérovi díky 4K rozlišení a nové inteligentní světelné jednotce maximální přehled v dutině břišní a neunikne mu ani nejmenší zdroj krvácení nebo jiné komplikace,“ říká staniční sestra centrálních operačních sálů Martina Čechová.

Nová laparoskopická věž disponuje kvalitnější a modernější technikou, která umožňuje lékařům lepší diagnostiku i operační výkony. "Věž slouží k diagnostické laparoskopii napříč odbornostmi, například při problémech s neplodností nebo potížích, kdy jiná vyšetření nenašla jejich příčiny,“ uzavírá hodnocení přínosů laparoskopické věž primář chirurgické odbornosti MUDr. Aleš Bařinka.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: