Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Rodičky mohou v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí využívat novou porodní vanu

19.5.2023

Novou relaxační vanu mohou nyní využít nastávající maminky, které se rozhodnou pro porod v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí. Relaxační koupel ve vaně má výrazný vliv na zmírnění porodních bolestí, zkrácení celého porodu a snížení množství podávání léků proti bolesti během porodu.

Relaxační vana je součástí jednoho ze tří porodních pokojů. „Nejedná se přímo o vanu určenou k porodu do vody. Vanu mohou využít rodičky v první porodní fázi neboli v takzvané otevírací době. Relaxace v teplé vodě má velké množství výhod, přičemž kromě snížení vnímání bolesti a potřeby farmakologického tlumení bolesti, lépe zajišťuje kontinuální průběh porodu a příznivě působí na kladné emocionální prožití porodu, což má blahodárný vliv na dítě. Rodička poté porodí v poloze, která jí vyhovuje, avšak mimo vanu,“ vysvětluje výhody relaxační vany staniční sestra gynekologicko-porodnického oddělení Bc. Andrea Dočkalová s tím, že o vanu je ze strany rodiček již nyní velký zájem a doptávají se na ni, a to jak osobně, tak i elektronicky.

Nová vana je vybavena schůdky se zábradlím a sedátkem. Při koupeli si rodička může snadno přivolat personál. Odtékající i přitékající voda je filtrována a průběžně dohřívána. Relaxační vana se přidala k dalším metodám, které valašskomeziříčská porodnice budoucím maminkám nabízí ke zpříjemnění první doby porodní. „V rámci zkvalitňování péče aktuálně nahradila nová vana předchozí sprchový kout. Vana patří mezi nejmodernější svého druhu a posouvá zážitek z příchodu nového života nejen svým designem, ale hlavně funkčností a konstrukčním provedením,“ říká staniční sestra Bc. Andrea Dočkalová.

Prioritou nově pořízené vany by měla být relaxace nastávající maminky, která v ní může trávit dlouhé předporodní hodiny. „Rodička ve vaně může zaujmout libovolnou polohu, která pro ni bude příjemná a účinek teplé vody lze i na přání rodičky kombinovat s aromaterapií,“ doplňuje výhody staniční sestra gynekologicko-porodního oddělení Bc. Andrea Dočkalová.

V roce 2022 se ve valašskomeziříčské porodnici narodilo 640 dětí. Mezi novorozenci 317 děvčat a 323 chlapců. V porodnici však běžně vítají i rodičky z Nového Jičína, z Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranic nebo Rožnova pod Radhoštěm.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: