Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Laboratoře Nemocnice Valašské Meziříčí obhájily při náročném auditu akreditaci

2.2.2017

Klinické laboratoře biochemie Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, prošly v těchto dnech náročným auditem Českého institutu pro akreditaci (ČIA) a obhájily tím prestižní akreditaci na další období. Na základě získaného osvědčení, které je platné až do roku 2020 mohou laboratoře veřejně doložit vysokou kvalitu své práce.

„Auditorky kontrolovaly shodu s požadavky normy ISO 15189 a vysoce hodnotily nastavený systém managementu kvality,“ zhodnotila primářka oddělení klinické biochemie MUDr. Helena Kosová s tím, že stěžejní část auditu probíhala přímo v provozu, kde byla kontrolována cesta vzorku od jeho přijetí až po dodání výsledku. Auditorky věnovaly značnou pozornost také kvalitě analytické práce. „Auditorky zdůraznily a kladně hodnotily vysokou odbornost a týmovou spolupráci všech zaměstnanců v laboratoři. Naše pracoviště tak opět potvrdilo, že zaručuje vysokou kvalitu poskytovaných služeb,“ dodává k auditnímu šetření manažerka kvality laboratoří Bc. Marta Hýnarová.

Akreditace laboratoře znamená formální uznání odborné a organizační způsobilosti laboratoře, což je klíčem ke spolehlivosti a srovnatelnosti činnosti laboratoře. Podle IFCC (International Federation of Clinical Chemistry and Laboratory Medicine) je zájmem každé dobře fungující zdravotnické laboratoře nechat si nezávisle posoudit svou způsobilost. Na základě kladného výsledku může laboratoř veřejně doložit vysokou kvalitu své práce.

 

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: