Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za první pololetí 2023 narodilo 280 dětí

4.7.2023

Jan, David, Ondřej, Patrik, Tomáš, Natálie, Anna, Viktorie, Sára. To jsou jména, která rodiče vybrali některým z 280 dětí, které přišly v prvním pololetí tohoto roku na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. V téměř rovnoměrném rozložení pohlaví narozených dětí zvítězili chlapci, kterých se doposud narodilo o 10 více. Celkem tedy 145 chlapců a 135 děvčat. Celkem třikrát byla narozena dvojčata. V loňském roce patřilo prvenství v tomto období naopak děvčatům.

Nejvíce narozených dětí zaznamenala valašskomeziříčská porodnice v měsíci lednu, a to 54 dětí. Mezi méně častá netradiční jména patřila v prvním pololetí Ares, Ezechiel, Timur, Timothy, Joachim, Ada, Freya, Malvína, Meda, Matylda, Violet.

„Jsme připraveni nadále pro všechny rodičky připravit veškeré pohodlí a kvalitní péči našim odborným personálem. Nově tak nabízíme rodičkám relaxační vanu. Velice si vážíme důvěry přivést děťátko na svět právě u nás. Pokud by maminky měly jakékoliv dotazy, nechť se obrátí na naše oddělení, rádi vše zodpovíme,“ říká staniční sestra novorozeneckého oddělení Kateřina Frkalová, DiS., s tím, že v porodnici kromě regionu Valašskomeziříčska a Kelečska běžně vítají i rodičky z Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranic na Moravě nebo Rožnova pod Radhoštěm.

Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí nabízí nastávajícím maminkám předporodní kurzy, předporodní cvičení, možnost prohlídku porodního sálu, přednášky na téma porodu či péče o děti a také příjemné prostředí i podmínky k porodu. Oddělení šestinedělí zahrnuje celkem 15 lůžek. Rooming-in je na pokojích již samozřejmostí a výrazně roste procento klientek se zájmem o bonding.

 

 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: