Změny v testování na přítomnost viru SARS-CoV-2

31.5.2021

S účinností od 1.6.2021 bude možné u osoby, která je účastna veřejného zdravotního pojištění provést:

• Preventivní vyšetření na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 prostřednictvím POC antigenních testů
  • Preventivní vyšetření na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 prostřednictvím PCR testů

Frekvence a nárok na hrazený preventivní test:

• Antigenní – 1x za 7 dní (jako první den je počítán den odběru, další nárok je počítán jako osmý den)
  • PCR – 2x za kalendářní měsíc (bez ohledu na to, který den bude PCR test proveden).

Bude-li z jakéhokoliv důvodu potřeba testu jiná, alternativou je provedení testu jako samoplátce.

Platí, že test, který bude uznatelný pro volnočasové aktivity nesmí být starší 3 dnů (Ag test) nebo 7 dnů (PCR test).