Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí odebrala již více než 1 500 vzorků na onemocnění COVID-19

11.9.2020

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zřídila v březnu tohoto roku po domluvě s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje odběrovou místnost v rámci testování osob na nový typ koronaviru SARS-CoV-2. Od té doby zde stěr absolvovalo již více než 1500 osob.

Odborní lékaři zdejší nemocnice, vysílající praktičtí lékaři či Krajská hygienická stanice tak mohou pacienta po objednání odeslat k odebrání stěru z nosohltanu, který se následně posílá do laboratoře AGELL v Ostravě k jeho vyšetření. Nemocnice odebírá také samoplátce, ale rovněž až po předchozím objednání (prostřednictvím bezplatné linky 800 700 701).

V rámci valašskomeziříčské nemocnice se k 1. září provedly stěry již u 1 118 pacientů. Velká poptávka je taktéž od samoplátců, kdy ke stejnému datu odebrala nemocnice 428 vzorků. Dohromady tak personál odběrové místnosti provedl stěry u 1 546 osob. V případě negativity obdrží klienti výsledky testu prostřednictvím SMS zprávy. Informace o pozitivním výsledku musí být sdělena nejdříve Krajské hygienické stanici, která bude klienty kontaktovat a zároveň instruovat ohledně dalšího postupu.

„Odběrová místnost, ve které se provádějí odběry na průkaz viru SARS-CoV-2, je situována v prostoru za lůžkovou stanicí Interny I. se zvláštním vstupem. Vyčleněny jsou zde rovněž pokoje pro hospitalizaci pacientů s podezřením na onemocnění COVID-19. V současné době je poptávka po provedení stěrů vysoká,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí MUDr. Milan Leckéši s tím, že odběry se v nemocnici provádějí v pracovní dny.