Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

V Nemocnici Valašské Meziříčí se v prvním pololetí letošního roku narodilo více děvčátek

3.7.2017

V porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, se v prvním pololetí letošního roku narodilo celkem 504 dětí. Jubilejní 500. novorozenec přišel na svět v pátek 30. června v 8:51 hodin a stala se jím holčička Valérie, jejíž maminka přijela do valašskomeziříčské porodnice z Branek.

Mezi novorozenci, kteří přišli v prvním pololetí na svět v Nemocnici Valašské Meziříčí, bylo 262 děvčat, 242 chlapců a 4 páry dvojčat. Nejplodnějším měsícem byl dosud květen, kdy přijelo 101 maminek. Nejméně dětí se naopak narodilo v březnu, kdy porodníci asistovali u 74 porodů. Rodiče volili pro své ratolesti především klasická česká jména – Terezka, Eliška, Jan, Lukáš, Josef či Antonín. Avšak porodníci pomohli na svět i dětem s exotičtějším jménem, například malé Zeki, Melisse, Theodorovi či Markusovi.

Maminky do valašskomeziříčské porodnice přicházejí nejen z Valašského Meziříčí a okolí. Běžně zde vítají i rodičky z Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranic na Moravě nebo Rožnova pod Radhoštěm.

Porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, nabízí nastávajícím maminkám předporodní kurzy, předporodní cvičení, možnost prohlídku porodního sálu, přednášky na téma porodu či péče o děti, a také příjemné prostředí i podmínky k porodu. Oddělení šestinedělí zahrnuje celkem 15 lůžek. Roaming je na pokojích již samozřejmostí a roste výrazně procento zájmu klientek o bonding.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: