Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Nemocnice Valašské Meziříčí nabídne předporodní kurzy i v Hranicích na Moravě

13.2.2018

Nastávající maminky z Hranic a blízkého okolí se mohou od března připravovat na porod pod dohledem odborníků i v místě bydliště. Zdravotníci Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, otevírají nově sérii předporodních kurzů i v Nemocnici Hranice, kde zájem o předporodní přípravu projevily nastávající maminky. První lekce proběhne ve středu 7. března.

„Zaznamenali jsme zvýšený zájem rodiček z Hranic na Moravě a blízkého okolí o porod ve valašskomeziříčské nemocnici i o předporodní přípravu. Proto se personál naší porodnice rozhodl, že vyjde maminkám z tohoto regionu vstříc a bude je navštěvovat v místě jejich bydliště tak, aby pro ně předporodní kurzy byly co nejvíce dostupné,“ říká staniční sestra gynekologicko-porodního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí Bc. Andrea Dočkalová s tím, že mnoho těhotných žen z Hranic a okolí doposud dojíždělo na předporodní kurzy, ale i cvičení, do valašskomeziříčské nemocnice.

Kurz je určen pro těhotné ženy po ukončeném 30. týdnu těhotenství a jejich partnerům, kteří jsou zde seznámeni s úlohou a významem doprovodu při porodu. Kurz je tvořen vždy čtyřmi lekcemi a jeho obsahem je seznámení rodičů s přípravou na porod, s obdobím šestinedělí a péčí o novorozence. Tento kurz vedou porodní asistentky valašskomeziříčské nemocnice již od roku 2000, v Hranicích na Moravě proběhne ale vůbec poprvé.

Předporodní kurzy v Nemocnici Hranice budou probíhat od měsíce března vždy první čtyři středy v měsíci. První lekce je věnována péči o miminko, druhá průběhu porodu, třetí lekce se věnuje čtvrté době porodní a období šestinedělí a poslední lekce zahrnuje prohlídku porodního sálu a porodního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí. Cena celého kurzu je 500 korun.

„Porod je pro některé maminky stresující situace, a proto se snažíme alespoň seznámením s prostředím a přátelským přístupem snížit obavy dle našeho hesla ‚Pro porod bez obav‘. Základním cílem našich kurzů je odbourání strachu a nejistoty z porodu. Porod je o trpělivosti, spolupráci a pozitivním přístupu všech zúčastněných, tedy rodičky, jejího doprovodu a samozřejmě personálu. Snažíme se o laskavý a přátelský přístup, o vlídné a ochotné jednání, o maximální komunikaci, ale také o lidskou podporu,“ říká staniční sestra gynekologicko-porodního oddělení Bc. Andrea Dočkalová.

Předporodní kurzy v Hranicích na Moravě proběhnou v prostorách Nemocnice Hranice, a to konkrétně v jídelně na adrese Zborovská 1245. Začátek lekcí je vždy v 15 hodin. Zájemci se mohou hlásit pomocí e-mailu na adrese andrea.dockalova@nvm.agel.cz.

 

 

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: