Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Nový pojízdný rentgen v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí usnadní vyšetření imobilních pacientů

8.11.2021

Nový mobilní rentgenový přístroj získali v rámci nové investice zdravotníci radiodiagnostického oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Pojízdný rentgen je tak dalším prostředkem z modernizované zdravotnické techniky vedle již nedávno pořízeného skiagrafu, výpočetní tomografie a magnetické rezonance, kterým se může radiodiagnostické oddělení nově pyšnit.

„Nový přístroj nahradil již starší typ, který jsme v nemocnici využívali více než 19 let. Přístroj bude sloužit ke snímkování pacientů na jednotkách intenzivní péče, anesteziologicko-resuscitačním oddělení, či na standardních lůžkových odděleních kde pacienta nelze jednoduše převést k nám na oddělení,” říká na úvod k nové investici na radiodiagnostickém oddělení vedoucí radiologický asistent Bc. Tomáš Tejkl.

FUJIFILM FDR GO PLUS je moderní digitální výkonný rentgenový přístroj s vysokou manévrovatelností u lůžka pacienta. Mobilní rentgen je plně motorizovaný a vybavený velkokapacitní baterií pro dlouhou výdrž pojezdu a provedení expozice bez nutnosti připojování do elektrické sítě. Teleskopické rameno má velký výsuv a lze s ním bez problémů dosáhnout nad moderní široká nemocniční lůžka.

„Pojízdný rentgen je tak nezbytným zejména při vyšetření imobilních pacientů a má pro pacienta i pro personál mnoho výhod. Výrazně usnadňuje práci obsluhujícímu personálu, neboť umožňuje zobrazit snímky v reálném čase. Je vybaven měřičem dávky rtg záření pacienta, LED osvětlením a hlavně motorizovaným pojezdem, což je při váze stroje 440 kg velikým usnadněním při manipulaci,” vysvětluje vedoucí radiologický asistent.

Vysoký stupeň mobility přístroje je dán především velmi snadným ovládáním pomocí dotykového madla, velkými pojezdovými koly, šířkou průjezdu pouhých 65 cm a funkcí výsuvného teleskopického ramena, které umožňuje přístroj ovládat i z opačné strany lůžka, ke kterému je přistaven.

Nejčastějším požadavkem na rentgenologická vyšetření u lůžka pacienta je snímek plic a břicha. „Vše je následně dokumentováno a ukládáno v digitální podobě do nemocničního systému, ke kterému má přístup každý klinický lékař v nemocnici a může tak reagovat na aktuální stav pacienta či konzultovat výsledek s kolegy. Neopomenutelnou výhodou nového přístroje je přítomnost přídavných filtrů RTG záření, které vedou ke snížení dávky záření, kterou pacient během vyšetření obdrží,” uzavírá výhody nového pojízdného rentgenu, Bc. Tomáš Tejkl.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: