Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Žáci ze ZŠ Vyhlídka četli seniorům v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí v rámci projektu Babičko a dědečku, pojďme si povídat

23.4.2024

Smyslem projektu Babičko a dědečku, pojďme si povídat je zejména propojení generací, edukace dětí ze základních škol a seznámení dětí s nemocničním prostředím z jiného úhlu pohledu. Pro seniory jsou podobné akce odreagováním od dlouhodobého pobytu na lůžku a přinášejí jim radost do života.

Do Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí dorazily číst seniorům děti z 5.A ze Základní školy Vyhlídka ve Valašském Meziříčí. Seniory přišla rozveselit celá třída s paní učitelkou. „Děti si donesly své oblíbené knížky. Nechyběla mezi nimi Honzíkova cesta, Malý princ, Gump aj. a zároveň zdejším seniorům nakreslily obrázky pro potěšení,“ doplnila Radka Mynaříková, učitelka ze ZŠ Vyhlídka. Děti byly v malých skupinkách po 3 až 4 žácích rozděleny na jednotlivých pokojích a na závěr akce je senioři ocenili potleskem a za svůj výkon dostaly také sladkou odměnu.

Byl to už druhý HR projekt zaměřený na seniory a děti prvních stupňů ZŠ. Pokračovat bude i v jiných zdravotnických zařízeních skupiny AGEL, protože návštěvy žáků ZŠ v nemocnici jsou nejen vítaným zpestřením, ale také edukační cestou vedoucí k mezigeneračnímu poznávání. Děti i s paní učitelkou si akci užily, projekt byl pro ně příjemným rozptýlením běžného školního dne a přinesl radost všem zúčastněným.

 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: