Další dodávku nových lůžek obdržela Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a pomalu tak dokončuje obměnu lůžkového fondu

18.8.2020

Dodávku celkem 34 elektricky polohovatelných lůžek za 1,5 miliónu korun pořídila nedávno Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pacientkám a rodičkám na gynekologicko-porodním oddělení a pomalu tak dokončuje obměnu lůžkového fondu.

Obměnu už tak čeká v příštím roce pouze dětské oddělení. Celková hodnota výměny lůžkového fondu napříč nemocnicí dosáhla doposud hodnoty přes 9,5 miliónů korun.

„Nová moderní lůžka s matracemi přinesou našim pacientkám a rodičkám na gynekologii a porodnici především vyšší komfort a pohodlí na pokojích. Jsme rádi, že můžeme nabídnout našim klientkám lůžka, která jsou ve své specifikaci řazena mezi nejmodernější,“ říká staniční sestra gynekologicko-porodního oddělení Bc. Andrea Dočkalová a dodává: „Naše oddělení dbá nadále na to, aby se u nás maminky po celou dobu hospitalizace cítily co nejlépe a náš personál jim vyšel maximálně vstříc.“

Pro pacientky a rodičky znamenají nová elektricky polohovatelná lůžka více pohodlí a méně závislosti na personálu. „Lůžka mají nové matrace i proti proleženinám. Pacientky své lůžka mohou ovládat bez pomocí druhých, takže při manipulaci s ním nejsou závislé na personálu. Navíc nosnost lůžka je až 200 kilogramů,“ dodává hlavní sestra Nemocnice Valašské Meziříčí Mgr. Jana Pelikánová.

Všechna lůžka jsou elektricky polohovatelná - včetně výšky, náklonu, polohy zad a nohou. Lůžko je vybaveno novými dělenými postranicemi. Obě postranice jsou vybaveny dvoukrokovým bezpečnostním systémem, který zvyšuje ochranu pacientek. Všechna lůžka byla navíc dovybavena infuzními stojany a matracemi. Speciálně na porodnici jsou tyto lůžka vybaveny podsvícením, které umožní kojení miminek během noci.

„Postupné dokončení modernizace lůžkového fondu pro nás znamená významný posun ve zvyšování kvality péče o pacienty, bezpečí a také snížení rizika možného úrazu. Důležité je taktéž zmírnění fyzické zátěže u personálu,“ dodává hlavní sestra Mgr. Jana Pelikánová s tím, že obměna nemocničních lůžek začala nákupem lůžek na oddělení následné péče. Lůžkový fond se postupně dále modernizoval - následovala rehabilitace, chirurgie, interny, gynekologie, porodní. Příští rok se dodají postele a postýlky na dětské oddělení, čímž obměna lůžkového fondu skončí. Společně s postelemi byly do nemocnice dodány i nové matrace.