Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Nová magnetická rezonance v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí vyšetřila od dubna loňského roku téměř 2000 pacientů

7.1.2022

Nové, moderní prostory, příjemné prostředí, stejně jako moderní přístroj – to vše si pochvalují pacienti na magnetické rezonanci, která je součástí radiodiagnostického oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Pracoviště po jejím zavedení podstatně zvýšilo možnosti, rozsah, kvalitu i komfort vyšetření RDG oddělení. Nemocnice spustila ostrý provoz magnetické rezonance loni v dubnu a do konce roku 2021 vyšetřila více než 1 900 pacientů.

„Pomocí magnetické rezonance provádíme v naší nemocnici celou škálu vyšetření. Pacienti mohou být vyšetřeni s celou řadou zdravotních potíží, se kterými k nám přichází. Provádíme vyšetření kolen, ramen, páteře, mozku, prostaty, kloubů, ledvin, jater a dalších části těla,” říká na úvod MUDr. Martin Hrbka, vedoucí lékař pracoviště magnetické rezonance v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí.

„Náš přístroj magnetické rezonance je vybaven speciálními cívkami, které umožňují zlepšení kvality obrazu vyšetřovaných oblastí,” pokračuje lékař s výčtem výhod pro diagnostiku onemocnění.

„Jedním z vyšetření, které provádíme na našem pracovišti, je MR angiografie. Výhodou tohoto vyšetření ve srovnání s CT angiografii je absence aplikace kontrastní látky a ionizujícího záření, což zvyšuje bezpečí a snižuje zátěž pacienta,” dodává k danému odbornému vyšetření vedoucí radiologický laborant Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí Bc. Tomáš Tejkl.

Délka vyšetření na magnetické rezonanci závisí na vyšetřované oblasti a případném onemocnění. Velmi důležitá je spolupráce pacienta během vyšetření. Dvacet minut například trvá vyšetření páteře, půl hodiny vyšetření mozku, kolene, kotníku či ruky. U některých MR vyšetření je nutná aplikace kontrastní látky nitrožilně, která přispívá ke zpřesnění diagnózy. „V předešlých dnech jsme na našem pracovišti pomocí MR vyšetřili již více než 1 900 pacientů,” uzavírá loňský souhrn Bc. Tomáš Tejk.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: