Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Nemocnice Valašské Meziříčí získala dvě elektricky polohovatelná lůžka s řadou moderních funkcí

15.3.2019

Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, získalo dvě moderní elektricky polohovatelná lůžka s váhami značky Multicare, která jsou ideální pro náročné prostředí ARO. Pomáhají při zajištění životních funkcí pacientů v kritickém stavu a přispívají k jejich uzdravení v bezpečných podmínkách, s minimálními požadavky na fyzické úsilí personálu a řadou technických vymožeností. Pořizovací cena za obě lůžka dosáhla téměř 450 tisíc korun.

Výhodou nových lůžek je například možnost náklonu do stran, což snižuje fyzickou námahu personálu a usnadňuje manipulaci s pacientem. Rutinní ošetřovatelské činnosti, jako je hygiena, polohování a oblékání, je možné provádět snadno a ergonomicky.

„Dvě nová lůžka Multicare představují pro pacienty zejména vyšší komfort a pohodlí. Neméně důležité je ale i zmírnění fyzické zátěže u personálu při manipulaci s pacientem v rámci ošetřovatelské péče. Velkou výhodou pro náš personál je především možnost laterálního náklonu s aktivním antidekubitárním systémem,“ shrnuje přínos dvou nových lůžek staniční sestra ARO Šárka Kolečková.

Funkce MOBIL-LIFT, kterou jsou lůžka také vybavena, pak pomáhá pacientům bezpečně vstát z lůžka s menší námahou pro personál. Unikátní řešení kombinuje výsuvné madlo a možnost nastavení výšky lůžka, čímž podporuje aktivní zapojení pacienta a pomáhá minimalizovat imobilizační syndrom.

Funkce i-DRIVE POWER pak umožňuje motorizovaný transport pacienta, opět s minimálním fyzickým úsilím. Inteligentní akcelerátor optimalizuje rychlost jízdy v různých typech situací, přičemž bezpečnost je pro lůžko Multicare klíčovým parametrem. Veškeré funkce lůžka jsou nastaveny tak, aby se pacient nejen bezpečně cítil, ale v maximálním možném bezpečí také skutečně byl. Progresivní postranice s koncepcí bezpečných mezer, výjimečnou výškou a senzory detekce nejnižší polohy poskytují pacientům vysokou ochranu před pády.

V neposlední řadě je pak praktickým prvkem i pokročilý systém vážení integrovaný do lůžka Multicare, který umožňuje přesně zvážit pacienta téměř ve všech polohách lůžka. Zaznamená přitom nejen aktuální hmotnost pacienta, ale poskytuje také cenné informace o změnách hmotnosti v čase.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: