Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 571 758 111

O nemocnici

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pořídila na anesteziologicko-resuscitační oddělení moderní polohovatelné lůžko

24.9.2020

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí pořídila pro své anesteziologicko-resuscitační oddělení nové elektricky polohovatelné lůžko Multicare. Lůžko s integrovanými váhami je ideální pro náročné prostředí a specifika oddělení ARO. Pomáhá při zajištění životních funkcí pacientů v kritickém stavu a přispívá k jejich uzdravení v bezpečných podmínkách, s minimálními požadavky na fyzické úsilí personálu a řadou technických vymožeností. Pořizovací cena dosáhla téměř 300 tisíc korun.

Výhodou nového lůžka je například možnost náklonu do stran, což usnadňuje manipulaci s pacientem. Rutinní ošetřovatelské činnosti, jako je hygiena, polohování a oblékání, je možné provádět snadno a ergonomicky. V současné době disponuje oddělení již čtyřmi obdobnými lůžky.

Tvorba proleženin je jedním z nejzávaznějších rizik, kterým jsou vystaveni pacienti na odděleních intenzivní péče v rámci své dlouhodobé léčby. Nyní je možné jim účinně předcházet díky lůžku Multicare. „Využívá tzv. automatické laterální terapie, při níž je pacient udržován v trvalém cyklu naprogramovaných náklonů. Ty nahrazují přirozený pohyb lidského těla a pomáhají i při prevenci respiračních potíží,“ říká staniční sestra ARO, Šárka Kolečková. Kromě funkce automatické laterální terapie lůžko nabízí řadu dalších inovací v oblasti zdravotnické techniky. Ty výrazně zvyšují bezpečnost a komfort pacienta a usnadní práci zdravotnickému personálu.

Příslušenství Multicare umožňuje i bezpečné rentgenování přímo na lůžku, což je ideální řešení pro pacienty s přísnou kontraindikací jakéhokoli pohybu. V neposlední řadě je pak praktickým prvkem i pokročilý systém vážení integrovaný do lůžka. Tento umožňuje přesně zvážit pacienta téměř ve všech jeho polohách. Zaznamená přitom nejen aktuální hmotnost pacienta, ale poskytuje také cenné informace o změnách hmotnosti v čase.

Další důležitou oblastí je polohování pacienta v kritickém stavu pro prevenci závažných respiračních komplikací. Imobilita působí negativně na celý organismus a těžce také postihuje respirační trakt. V plicích vznikají nevzdušné oblasti a riziko vzniku zánětu plic je obrovské. „Polohování pacienta, pokud je prováděno často, pravidelně a důsledně, snižuje v plicích hromadění sekretů, usnadňuje jejich odsávání, jednoduše pomáhá udržovat plíce zdravější. Tuto ošetřovatelsky velmi namáhavou proceduru dokáže personál valašskomeziříčského ARO pomocí nového lůžka Multicare v podstatě provádět automaticky a velmi efektivně,“ shrnuje přínos nového lůžka staniční sestra ARO, Šárka Kolečková.

 

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: