Pacienti Nemocnice Valašské Meziříčí rehabilitují na novém rotopedu

4.7.2018

Efektivnější a moderní rehabilitaci zajistí pacientům rehabilitačního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí zcela nový magnetický rotoped KETTLER GIRO C 3. Přístroj vychází z nových poznatků a technologií na trhu aerobních fitness trenažérů a je ideální pro pacienty po úrazech i operacích.

„Jízdou na tomto novém rotopedu posilují naší pacienti partie především v dolní polovině těla, jako jsou stehna a lýtka. Oblíbenost tohoto rotopedu byla u našich pacientů okamžitá,“ hodnotí staniční sestra rehabilitačního oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí Marie Hermanová.

Díky jednoduché nastavitelnosti sedla, pedálů i sklonu řídítek, a také díky proluce mezi řídítky a tělem stroje - „tzv. hlubokému nástupu“, je trenažér KETTLER GIRO vhodný pro pacienty se sníženou pohyblivostí nebo rehabilitující osoby například po úrazu nebo po operacích kolen či kyčlí.

Programovatelný rotoped je vybaven elektronicky řízenými magnetickými brzdami a řadou jedinečných prvků, díky kterým se  dokonale přizpůsobí potřebám trénujícího. Nechybí přitom ani vyhodnocení a zobrazení tréninkových hodnot na přehledném displeji, který zobrazuje šest nejdůležitějších tréninkových hodnot. Měří čas, rychlost, tréninkovou vzdálenost, puls, frekvenci šlapání za minutu a spotřebu energie. Dále má ve své výbavě komfortní fitness sedlo s výškovým i horizontálním posuvem, dlaňové senzory pro snímání pulsu, nastavitelná ergonomická řídítka a 10 tréninkových programů, včetně nastavitelných kardiozón.

Jízda na rotopedu příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém, zvyšuje kapacitu plic a celkovou vytrvalost. Tento typ tréninku umožňuje především komplexní posilování všech svalových partií dolních končetin, a je tak vhodný nejen pro udržování kondice, spalování tuků a prevenci zdravotních komplikací, ale díky své nenáročné obsluze také při rekonvalescenci po srdečních příhodách nebo při kloubních potížích.