Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí možnost očkování upravenou vakcínou proti Covid-19

13.9.2022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí veřejnosti možnost nechat se naočkovat modifikovanou kombinovanou vakcínou Comirnaty, cílící na současné varianty kmenů způsobující onemocnění Covid-19.

„Comirnaty Original/Omicron BA.1 je určena pro použití jako posilující dávka u osob ve věku 12 let a starších, které podstoupily základní očkování proti covid-19. Vakcína je upravena tak, aby lépe odpovídala aktuálně cirkulujícím variantám viru SARS-CoV-2. Upravená vakcína tak může poskytnout lepší ochranu jak proti těžkému proběhu onemocnění, tak i symptomatické infekci,” informuje MUDr. Miroslav Šimíček, vedoucí lékaři očkovacího centra a plicní ambulance Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.

Zájemci se mohou naočkovat bez nutnosti registrace každý všední den od 13.00 – 14.30 hodin v prostorách plicní ambulance v 6. podlaží nové polikliniky.